شماره : 28159
19 / 11 / 2020 - 21:02

لزوم همکاری مردم برای قطع زنجیره انتقال؛

محدودیت های مصوبه ستاد کرونا در شهرستان ممسنی

پنجاه و يكمين جلسه ي ستاد پيشگيري و مديريت بيماري كروناي شهرستان ممسني برگزار مقرر گرديد؛

۱-از تاریخ شنبه مورخ ۱ / ۹ / ۹۹ فقط مشاغل گروه ۱ تا ساعت ۲۱ شب به شرح ذیل اجازه فعالیت دارند:

کارخانه های تولیدی، مراکز صنعتی، معدنی،کشاورزی،شیلات،خدمات وابسته زیرساختی،مدیریت پسماند،فاضلاب، جایگاههای عرضه ی سوخت،حمل و نقل عمومی،آب،برق،گاز،ادارات امدادی و امنیتی،سوپرمارکت ها ،فروشگاه میوه و سبزی،فروشگاه های زنجیره ای،نانوایی،آمبولانس ها ،داروخانه،پخش دارو،عطاری و داروهای سنتی و سموم ،مراکز تهیه و تولید مواد غذایی (به صورت بیرون بر)، رسانه های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه،چاپخانه،خشکشویی، مصالح ساختمانی،مخابرات،و تعمیرگاههای و فروشگاههای لوازم یدکی خودرو و وسایل خانگی و الکترونیکی

بقیه صنوف تحت هر عنوانی مجاز به فعالیت نخواهند بود

فعالیت دانشگاهها و مراکز آموزشی تحت نظر تمامی دستگاههای دولتی فقط مجاز به فعالیت به صورت غیر حضوری خواهند بود و در مدت زمان مذکور هر گونه فعالیت مراکز گردشگری و توریستی , مذهبی و آیینی در مساجد و حسینیه ها و امام زاده ها نیز تعطیل خواهد بود .

۲-با توجه به گزارشات واصله مبنی بر عدم استفاده معلمان و مدیران مدارس از شبکه شاد و ارایه دروس با تاخیر و غالبا به صورت فایل ها و صداهای ضبط شده و ارسال در فضای مجازی(واتساپ)مقرر گردید:آموزش و پرورش نظارت جدی بر تدریس معلمان به صورت آنلاین معمول نماید و با جدیت بیشتر نسبت به تعطیلی آموزشگاههای تدریس خصوص و کنکور که اقدام به تشکیل کلاس های حضوری  می نمایند اقدام و گزارش آنرا به صورت روزانه در طول دوهفته اجرای طرح به ستاد مدیریت کرونای شهرستان گزارش نمایند  .

۳- به دلیل وضعیت قرمز اعلام شده  بجز ادارات امدادی یک سوم کارکنان ادارات دولتی در محل کار حضور یافته و دوسوم به صورت دورکاری انجام وظیفه نمایند و این موضوع شامل مدیران و معاونین ادارات نمی گردد و حضور آنها تمام وقت خواهد بود.

۴-هرگونه تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ممنوع و مشمول جریمه به مبلغ۲۰۰ هزار تومان خواهند بود.

۵-ورود خودروهای غیربومی به شهرستان از روز شنبه مورخ۱ / ۹ / ۹۹ به مدت دو هفته ممنوع و همچنین خروج خودروها با پلاک بومی نیز از همان تاریخ از شهرستان ممنوع می باشد.متخلفین متحمل جریمه یک میلیون تومانی در هر بیست و چهار ساعت یکبار خواهند شد.

۶-با توجه به مطالعات انجام شده که مراسم ترحیم و فاتحه خوانی و دور هم نشینی در منازل و کوچه ها تبدیل به مراکز شیوع بیماری کرونا در شهرستان شده است :

-به منظور قطع زنجیره انسانی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شرکت تمامی مسوولین و کارمندان ادارات شهرستان در مراسم ترحیم به جز اقوام درج ۱ ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

-فعالیت تمامی مداحان  تا اطلاع ثانوی در مراسمات ممنوع می باشد.

-نصب هرگونه بلندگو در منازل،ماشین ها ممنوع بوده در صورت مشاهده نسبت به توقیف آنها اقدام خواهد شد.

-در روزهای پنج شنبه شهردار نورآباد با همکاری نیروی انتظامی و بسیج نسبت به مسدود نمودن ورودی اصلی بهشت زهرای شهرنورآباد اقدام نماید.

-بخشداران تابعه ضمن ابلاغ به دهیاران نسبت به مسدود نمودن راههای ورودی آرامستان های روستاها اقدام نمایند.

-ممنوعیت چاپ بنر و اطلاعیه ها ترحیم توسط مراکز چاپ بنر رعایت نگردیده که نسبت به تذکر به آنها اقدام و در صورت ادامه نسبت به پلمپ مراکز مذکور اقدام گردد.و شهرداری ها موظفند نسبت به جمع آوری هرگونه بنر ترحیم و مراسم در معابر خواهد بود .

۷-به منظور جلوگیری از بر گزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی به عنوان دومین عامل ابتلای شهروندان به ویروس کرونا  :

-با توجه به مصوبات پنجاه و یکمین ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دفاتر ثبت ازدواج و طلاق شهرستان با نظارت کامل اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

-تمامی تالارها ،باغ ها،منازلی که به صورت غیر قانونی نسبت برگزاری مراسم عروسی , عقد و جشن تولد و … در طول دو هفته جاری اقدام نمایند نسبت به احضار و برخورد توسط نیروی انتظامی و دادگستری اقدام خواهد شد و نسبت به قطع خدمات آنها توسط شرکت های خدمات رسان اقدام خواهد شد .

-تمامی آرایشگاههای زنانه که به صورت های غیرقانونی،عبور عروسها از درب های فرعی،آرایش در منازل خود یا در منزل عروس و…اقدام به آرایش آنها می نمایند به عنوان متخلف اصلی آرایشگاه محسوب و نسبت به برخورد قضایی و پلمپ یک ماهه و در صورت تکرار نسبت به لغو پروانه فعالیت و قطع خدمات شامل برق،گاز وآب منزل و آرایشگاه اقدام خواهد شد.

-فعالیت غیر قانونی و پنهانی صنوف تزیینات خودرو عروس،گل فروشی ها،لباس عروس تحت هر عنوانی ممنوع بوده و عواقب آن متوجه واحد صنفی مربوطه خواهد شد و مطابق آرایشگاهها  با آنها برخورد خواهد شد.

-هرگونه آزمایش زوجین تحت عنوانی در مراکز آزمایشگاهی شهرستان و برگزاری کلاس مشاوره و … در مراکز بهار نکو و …ممنوع خواهد بود.

۸-با توجه به اینکه اکثر مبتلایان و فوتی ها ی شهرستان از بازنشسته ادارات و نهادهای لشکری و کشوری  بوده اند مقرر گردید:

-کانون بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به اقناع سازی و آگاه نمودن بازنشستگان جهت عدم حضور در مراسمات،تجمعات و دورهمی ها اقدام نمایند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان موظف گردید نسبت به اطلاع رسانی و تولیدات محتوا محور پیرامون بیماری کرونا برای عموم مردم و اقشار آسیب پذیر اقدام نماید .

۹- با توجه به اهمیت طرح محله محور با هدف غربالگری مستمر و نظارت و مراقبت و حمایت از بیماران کرونایی مقرر گردید کلیه ادارات و نهادها به ویژه آموزش و پرورش در بحث فضای فیزیکی مدارس و اوقاف امور خیریه و کانون مساجد استان در بحث مساجد نهایت همکاری با ناحیه های مقاومت و سپاه فجر استان داشته باشند.

۱۰- تمامی مصوبات ذکر شده در شهرهای بابامنیر و خومه زار و روستاهای بخش های چهار گانه شهرستان با نظارت بخشداران و شهرداران و دهیاران به صورت هماهنگ اجرا و تمامی عوامل موظف به همکاری خواهند بود .

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28159 توسط دیارممسنی و در روز پنج‌شنبه 19 نوامبر 2020 ساعت 21:02:23
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28152
15 / 11 / 2020 - 17:46

تا بیست و پنجم آبان 99؛

آخرین آمار قربانیان ویروس کرونا در شهرستان ممسنی

یک فوتی و 54 بیمار جدید در اثر ابتلا به کرونا ویروس در شهرستان ممسني طی 24 ساعت گذشته به ثبت رسیده است؛

دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت : با فوت یک همشهری ساکن در منطقه دشمن زیاری طی ۲۴ ساعت گذشته آمار جانباختگان کرونا ویروس در ممسنی به ۴۶ نفر رسیده است که ۳۲ نفر ساکن ممسنی و ۱۴ نفر خارج از شهرستان سکونت داشته اند.

چوبینه افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، ۵۵۷۴ نمونه آزمایشگاهی در مرکز منتخب نمونه گیری از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ و بیمارستان ولی عصر (عج) از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، تاکنون ۱۷۰۰ مورد مثبت شناسایی شده است.

🔹آمار بهبود یافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی در شهرستان ۱۳۷۳ نفر می باشد.

♦️در حال حاضر ۴۸ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان ولیعصر (ع) ممسنی بستری می باشد که ۱۱ از آنان در وضعیت شدید بیماری می باشند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28152 توسط دیارممسنی و در روز یکشنبه 15 نوامبر 2020 ساعت 17:46:16
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28154
11 / 11 / 2020 - 17:47

انتصاب رئیس سابق در سپیدان!؛

تودیع و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان رستم

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان رستم با حضور معاون فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛

آیین تکریم و معارفه رئیس جدید اداره گاز شهرستان با حضور باقری معاون سیاسی فرمانداری شهرستان رستم، مهندس مختاری رئیس بهره برداری شرکت گاز استان فارس برگزار شد.
در این جلسه از زحمات ابوذرجعفری در زمان تصدی رئیس اداره گاز تقدیر و شعبان صادقی به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان رستم معرفی شد.
گفتنی است شعبان صادقی از نیروهای رسمی اداره گاز و پیش از این به مدت ۳ سال مسئولیت اداره گاز شهرستان #کوار را بر عهده داشت.

همچنین ابوذرجعفری پس از تودیع در رستم در شهرستان سپیدان به عنوان رئیس اداره گاز این شهرستان معارفه شد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28154 توسط دیارممسنی و در روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 ساعت 17:47:05
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28148
10 / 10 / 2020 - 8:43

دکتر علی چوبینه خبر داد؛

شناسایی ۱۶ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در ممسنی

تاکنون 22 نفر از همشهریان بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که 11 نفر خارج از شهرستان و 11 نفر ساکن ممسنی بوده اند.؛

دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون در شهرستان ۳۵۵۳ نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در مرکز ۱۶ ساعته مراقبت از بیماران حاد تنفسی و بیمارستان ولی عصر (عج)  تهیه و به آزمایشگاههای استان ارسال شده است.
♦️جمع مبتلایان کرونا در شهرستان تا امروز به ۷۹۱نفر رسیده است.
🔹تاکنون ۲۲ نفر از همشهریان بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که ۱۱ نفر خارج از شهرستان و ۱۱ نفر ساکن ممسنی بوده اند.
🔹تعداد بیماران مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان ولیعصر (عج) ۷ می باشند.
🔹۶۷۹ نفر از بیماران با بهبودی کامل از بیمارستان و یا ایزوله خانگی خارج شده اند.

⏪استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستشوی مرتب دست ها، شرکت نکردن در تجمعات و پرهیز از مسافرت های غیرضروری راههای پیشگیری از بیماری کرونا ویروس می باشد.

افزایش ۳۲ موردی مبتلایان به ویروس کرونا در ممسنی و رستم
📋 آقای بهروز رستمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم از مثبت بودن نتیجه تست کرونا ۱۰ مورد جدید در این شهرستان خبر داد
جمع مبتلایان در رستم تا امروز صبح به ۳۰۱ مورد رسیده است که تاکنون ۸ نفر از آنها فوت کرده اند

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28148 توسط دیارممسنی و در روز شنبه 10 اکتبر 2020 ساعت 08:43:01
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28144
10 / 10 / 2020 - 7:33

چهار کشته و زخمی در حادثه رانندگی در بخش جوزار

حادثه رانندگی شب گذشته در جاده بخش جوزار شهرستان ممسنی دو نفر را به کام مرگ فرستاد؛

به گزارش دیارممسنی, در پی یک‌ حادثه رانندگی که دیشب در جاده بخش جوزار به وقوع پیوست متاسفانه یک خانم میانسال و یک‌ دختر خردسال جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بنا به گفته منابع محلی این حادثه حوالی ساعت ۹ شب در محدوده روستای چم زیتون رخ داد که پس از شاخ به شاخ شدن سواری پراید و وانت نیسان، خودروی پراید از جاده منحرف و به دره سقوط می‌کند.
جاده بخش جوزار یکی از حادثه خیز ترین نقاط شهرستان ممسنی است که سالیانه ده ها حادثه دلخراش در آن رخ می‌دهد.
کم عرض بودن جاده، نداشتن گارد ریل در نقاط پرتگاه ها، نداشتن دید کافی و خطای انسانی از جمله عوامل اینگونه حوادث در این جاده می باشد.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28144 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 07:33:56
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28142
2 / 10 / 2020 - 20:27

فرماندار ممسنی خبر داد؛

ده نقطه روستایی شهرستان ممسنی زیر پوشش اینترنت قرار می گیرد

به منظور افزايش نفوذ اينترنت در مناطق شهري و روستايي شهرستان ممسنی ده نقطه روستايي شهرستان زير پوشش اينترنت قرار خواهد گرفت؛

داوود ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی گفت :با توجه به پیگیری های مستمر به  منظور افزایش نفوذ اینترنت در مناطق شهری و روستایی شهرستان ده نقطه روستایی شهرستان زیر پوشش اینترنت قرار خواهد گرفت .
وی افزود :گستردگی و پراکندگی نقاط سکونتگاهی و مشکلات سیکنال دهی در مناطق کوهستانی و نبود زیر ساخت کامل ارتباطی دسترسی همگان را به اینترنت مناسب جهت فعالیت های درسی و اموزشی و دیگر خدمات مورد نیاز با مشکل مواجه کرده و عملا تبدیل به یک مطالبه عمومی شده  است .
آقای ایوبی ادامه داد :با وجود این که بیشترین دکل تلفن همراه btsاستان طی یک سال گذشته در بین شهرستان های استان در شهرستان ممسنی بوده ولی عمق محرومیت گذشته و جبران عقب ماندگی ان و مشکلات محیطی هم چنان به مانعی برای دسترسی اسان شهروندان به پوشش تلفن و اینترنت مناسب گردیده است .
وی اظهار داشت :با مساعدت ویژه مدیرکل محترم ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان فارس زیر ساخت های لازم برای زیر پوشش قرار گرفتن ده نقطه دیگر اخذ گردیده است .
رییس کارگروه ارتباطات شهرستان ممسنی ابراز داشت :شرکت های وب مجری طرح usoاز طرف اداره کل مذکور در حال ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز در ده منطقه شهرستان می باشد تا شرایط برای زیر پوشش قرار دادن مناطق مذکور و تقویت اینترنت فراهم نماید .
ایوبی گفت :در بخش مرکزی شهر خومه زار و در بخش جوزار و دشمن زیاری روستاهای جویجان ،امامزاده سید محمد ،چم گز ،صحرای بید،مال حاجی و ده چیر و در بخش ماهور میلاتی روستای برم سیاه در این مرحله زیرساخت های ان ایجاد و یا تقویت خواهد شد .
گفتنی است این طرح برای دیگر مناطق نیازمند نیز در حال پیگیری است که به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد .
فرماندار ممسنی اظهار امیدواری کرد :حداکثر طی سه ماه اینده اجرای طرح مذکور در مناطق ذکر شده اجرایی و مردم عزیز این مناطق از اینترنت بهره مند  گردند .

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28142 توسط دیارممسنی و در روز جمعه 2 اکتبر 2020 ساعت 20:27:43
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28140
2 / 10 / 2020 - 20:20

فرماندار ممسنی خبر داد؛

اختصاص ۵ هکتار زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در نورآباد

فرماندار شهرستان ممسنی گفت :به منظور اجراي طرح ملي مسكن براي احداث مسكن به متقاضيان ٥هكتار زمين دولتي در محله اشكان شهر نورآباد تخصيص داده شد؛

داود ایوبی که در جلسه شورای مسکن شهرستان ممسنی صحبت می کرد افزود :این زمین به صورت اجاره ٩٩ساله و بدون اخذ بها برای احداث مساکن مورد نیاز متقاضیان فاقد مسکن واگذار خواهد شد .
رییس شورای مسکن شهرستان ممسنی اظهار داشت :طرح ملی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در شهرستان اجرایی خواهد شد .
آقای ایوبی گفت: در فرصت در نظر گرفته شده در شهرستان ممسنی تعداد ١٠١٠نفر در سامانه مربوطه ثبت نام نموده اند که از این تعداد ١٧٠نفر تشکیل پرونده داده اند و ٣۵نفر نیز اقدام به واریز سهم آورده خود کرده اند .
وی اضافه نمود :بر اساس طرح اولیه اقدام ملی مسکن ۶٠میلیون اورده اولیه و ١٠٠میلیون تسهیلات در نظر گرفته شده است و کسانی می توانند در طرح مذکور ثبت نام کنند که فاقد مسکن یا زمین و فرم جیم انها هم چنان سبز باشد .
.ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
@DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28140 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 20:20:44
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28135
2 / 10 / 2020 - 20:12

تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه ممسنی؛

تفاوتی بین امید و حسین نیست!

مراسم تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید سپاه ناحیه ممسنی با حضور فرمانده سپاه استان فارس برگزار شد؛

به گزارش دیارممسنی,مراسم تکریم سرهنگ امیدنصیبی فرمانده سابق و معارفه سرهنگ حسین حیاتی فرمانده جدید سپاه ناحیه ممسنی روز گذشته با حضور سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس ,امام جمعه,فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در محل نمازخانه سپاه ناحیه ممسنی برگزار شد.

سرهنگ حسین حیاتی

سرهنگ حسین حیاتی فرمانده جدید سپاه ناحیه ممسنی در این جلسه اظهار داشت؛ سپاه یک نهاد بسیار مقدس و حاصل خون هزاران شهید است لذا تفاوتی بین حسین و امید نیست زیرا اهداف یکی و برگرفته از مکتب عاشورا و شعار امید و حسین《هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ》است

وی با اشاره به بیانات مولی علی( ع )تصریح کرد؛ این پست ها و مسئولیتها امانت است و نه وسیله ی بهره برداری دنیوی برای ما و اگر امروز این توفیق نصیب حقیر شده است که خدمتگذار این مردم عزیز، خانواده های بزرگ شهدا و ایثارگران و جامعه ی بسیج باشم امید دارم خداوند عنایت بفرماید با هدایت همه ی بزرگان و در راس علمای عزیز و با کسب درس و تاسی از امامین انقلاب و الگوگیری از مکتب شهدا کاری کنیم که سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد

فرمانده جدید سپاه ناحیه ممسنی خاطرنشان کرد؛ توصیه های هشت گانه ی مقام معظم رهبری در جهت پیشبرد و شتاب برنامه های سپاه پاسداران به عنوان اولویت های اصلی و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب که استفاده از ظرفیت انسان ساز، جریان ساز و جامعه ساز بسیج در جهت رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی می

در این جلسه سرهنگ امید نصیبی؛ ضمن تشکر از همراهی صمیمانه ی مسئولین و مردم در طول خدمت وی در کسوت فرماندهی سپاه ممسنی اظهار داشت؛ چیزی جز شرمندگی در مقابل محبتهای بی دریغ مردم و مسولین حاضر در جلسه ندارم و تنها دل نگرانی من دوری از مجموعه ی شهرستان و این مردم شریف می باشد و مطمئن باشید در هر جایگاه و مکان دیگری که باشم، گام به گام همراه شما به خصوص همگام با برادر عزیزم جناب سرهنگ حیاتی در جهت خدمت به مجموعه ی سپاه و مردم دیارم تلاش خواهیم کرد

برادرم جناب سرهنگ حیاتی انسانی ارزشمند است که افتخار دوستی بیست ساله داریم و لباس مقدس سبز سپاه را با هم پوشیدیم و افتخار میکنیم از من کاملتر: بزرگتر، متین تر؛ وزیتن تر ، و دلسوزتر می باشد و به کلام حضرت امیر هر آمدنی را رفتنیست و هر نصبی را عزلی خوشان آنان که در طاعت خالق و در خدمت مخلوق هستند امید هست که توانسته باشیم نسبت به این کلام گهربار قدم برداشته باشیم

سرهنگ حیاتی از پاسداران خوشنام و متین که فرماندهی سپاه کوار را بر عهده داشته است پیش از این نیز بعنوان جانشین ناحیه ممسنی در شهرستان خدمت میکرد

پایگاه خبری دیارممسنی ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ نصیبی, برای سرهنگ حیاتی فرمانده جدید سپاه شهرستان آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28135 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 20:12:19
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28138
1 / 10 / 2020 - 20:17

سرهنگ قسام خبر داد؛

دستگیری ۲ سارق و کشف ۱۵ فقره سرقت در ممسنی

فرمانده انتظامی "ممسنی" از شناسایی و دستگیری 2 سارق و كشف 15 فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد.؛

سرهنگ “محمدهاشم قسام” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: طرح ضربتی پلیس با هدف برخورد قاطع با سارقان و هنجار شکنان با هماهنگی مراجع قضائی و با اقتدار کامل در نقاط آلوده و جرم خیز اجرا شد.

وی افزود: در همین راستا ماموران پس از شناسایی منازل و پاتوق‌های تعدادی از سارقان، با اکیپ‌های جداگانه و در طرح‌های ضربتی اقدام به بازرسی از این مکان‌ها کردند و موفق شدند ۲ نفر سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ “قسام” با بیان اینکه متهمین در بازجویی اولیه به ۱۵ فقره انواع سرقت درون خودرو اقرار کردند، گفت: سارقین پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی “ممسنی” خاطر نشان کرد: برخورد مستمر و قاطع با هنجارشکنان به ویژه سارقان یکی از اولویت‌های اصلی این فرماندهی است که پلیس در این راستا به صورت شبانه روزی برای فراهم کردن امنیت و آرامش شهروندان گام خواهد برداشت.

ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
@DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28138 توسط دیارممسنی و در روز پنج‌شنبه 1 اکتبر 2020 ساعت 20:17:35
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28126
29 / 9 / 2020 - 12:31

ه مناسبت روز اتش نشاني؛

انتقاد فرماندارممسنی از تعداد کم پایگاههای آتش نشانی در شهرستان

فرماندار شهرستان ممسنی گفت : فقط دو پايگاه آتش نشاني در شهرستان وجود دارد كه اين امر خدمات رساني سريع به شهروندان را با مشكل مواجه نموده است .؛

داوودایوبی که در حاشیه بازدید شبانه به مناسبت روز اتش نشانی از پایگاه آتش نشانی شهر نوراباد صحبت می کرد افزود :هم اکنون در شهرستان یک پایگاه اتش نشانی در شهر نورآباد و یک پایگاه آتش نشانی در روستای #فهلیان وجود دارد که جوابگوی نیازهای شهروندان نیست .
رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ممسنی اظهار داشت :در دو شهر خومه زار و #بابامنیر نیز هیچ گونه خدمات آتش نشانی وجود ندارد و تمامی ماموریت ها بر دوش پایگاه اتش نشانی شهر نورآباد است که آنهم با توجه به محدودیت نیرو و امکانات به هیچ وجه جوابگو نمی باشد .
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به این شهرستان در مقوله اتش نشانی اظهار داشت :در حالی که پایگاه و ماشین اتش نشانی دردو شهر شهرستان وجود ندارد افرادی به عنوان راننده آتش نشانی از شهرداری حقوق دریافت می کنند که نشان دهنده عدم وجود برنامه ایی منسجم و مطابق با واقعیت در این حوزه است .
آقای ایوبی افزود :گستردگی و تعداد زیاد روستا و عرصه های جنگلی و مرتعی و کشاورزی و در مسیر ترانزیت بودن شهرستان در محور فارس و خوزستان و حوادث جاده ای متعدد و وجود مراکز حساس نفتی و گازی و …شهرستان را نیازمند پایگاههای بیشتر در این حوزه نموده است .
وی ابراز داشت :برای رفع این مشکلات مکاتبات و پیگیری های زیادی انجام شده و اخیرا نیز یک اتومبیل اتش نشانی به پایگاه نوراباد اضافه شده است .
نماینده عالی دولت در شهرستان ممسنی ابراز امیدواری نمود با توجه به توجه ویژه استاندار و معاونین ایشان و مدیرکل مدیت بحران استانداری و نماینده شهرستان در سال جاری شاهد مرتفع شدن این مشکل در شهرستان باشیم .
گفتنی است شهرستان ممسنی ۴بخش ،٣شهر و ١٠دهستان و بیش از ٣٠٠روستای دارای سکنه در مساحتی بیش از ۵۶٠٠کیلومتر مربع واقع گردیده است .

ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
@DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28126 توسط دیارممسنی و در روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 ساعت 12:31:54
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر