شماره : 28126
29 / 9 / 2020 - 12:31

ه مناسبت روز اتش نشاني؛

انتقاد فرماندارممسنی از تعداد کم پایگاههای آتش نشانی در شهرستان

فرماندار شهرستان ممسنی گفت : فقط دو پايگاه آتش نشاني در شهرستان وجود دارد كه اين امر خدمات رساني سريع به شهروندان را با مشكل مواجه نموده است .؛

داوودایوبی که در حاشیه بازدید شبانه به مناسبت روز اتش نشانی از پایگاه آتش نشانی شهر نوراباد صحبت می کرد افزود :هم اکنون در شهرستان یک پایگاه اتش نشانی در شهر نورآباد و یک پایگاه آتش نشانی در روستای #فهلیان وجود دارد که جوابگوی نیازهای شهروندان نیست .
رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ممسنی اظهار داشت :در دو شهر خومه زار و #بابامنیر نیز هیچ گونه خدمات آتش نشانی وجود ندارد و تمامی ماموریت ها بر دوش پایگاه اتش نشانی شهر نورآباد است که آنهم با توجه به محدودیت نیرو و امکانات به هیچ وجه جوابگو نمی باشد .
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به این شهرستان در مقوله اتش نشانی اظهار داشت :در حالی که پایگاه و ماشین اتش نشانی دردو شهر شهرستان وجود ندارد افرادی به عنوان راننده آتش نشانی از شهرداری حقوق دریافت می کنند که نشان دهنده عدم وجود برنامه ایی منسجم و مطابق با واقعیت در این حوزه است .
آقای ایوبی افزود :گستردگی و تعداد زیاد روستا و عرصه های جنگلی و مرتعی و کشاورزی و در مسیر ترانزیت بودن شهرستان در محور فارس و خوزستان و حوادث جاده ای متعدد و وجود مراکز حساس نفتی و گازی و …شهرستان را نیازمند پایگاههای بیشتر در این حوزه نموده است .
وی ابراز داشت :برای رفع این مشکلات مکاتبات و پیگیری های زیادی انجام شده و اخیرا نیز یک اتومبیل اتش نشانی به پایگاه نوراباد اضافه شده است .
نماینده عالی دولت در شهرستان ممسنی ابراز امیدواری نمود با توجه به توجه ویژه استاندار و معاونین ایشان و مدیرکل مدیت بحران استانداری و نماینده شهرستان در سال جاری شاهد مرتفع شدن این مشکل در شهرستان باشیم .
گفتنی است شهرستان ممسنی ۴بخش ،٣شهر و ١٠دهستان و بیش از ٣٠٠روستای دارای سکنه در مساحتی بیش از ۵۶٠٠کیلومتر مربع واقع گردیده است .

ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
@DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28126 توسط دیارممسنی و در روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 ساعت 12:31:54
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28132
28 / 9 / 2020 - 12:40

فرماندار ممسنی خبر داد؛

احداث ایستگاه برق ۶٣به٢٠کیلو ولت در شهر نورآبادممسنی

فرماندارممسني گفت :براي تقويت و پايداري انرژي مورد نياز شهرستان در افق ١٥ساله آتي ايستگاه برق ٦٣به ٢٠كيلو ولت احداث مي شود .؛

داوودایوبی که در حاشیه بازدید از محل احداث این ایستگاه صحبت می کرد افزود :ظرفیت ایستگاه نورآباد ۶٠مگاوات آمپر خواهد بود .

رئیس کمیته سوخت و انرژی شهرستان ممسنی افزود :اعتبار احداث ایستگاه برق ۶٣به ٢٠کیلو ولت نورآباد با صرف اعتبار ۶٠میلیارد تومانی توسط شرکت برق منطقه ای فارس احداث خواهد شد .
آقای ایوبی اضافه نمود :احداث خط دو مداره این ایستگاه نیز حدود ٢۵میلیارد تومان هزینه خواهد داشت .
وی مدت زمان اجرای طرح را سه سال عنوان کرد و گفت :در آینده ای نزدیک این پروژه مهم توسط مقامات ارشد استانی کلنگ زنی خواهد شد .
ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
 @DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28132 توسط دیارممسنی و در روز دوشنبه 28 سپتامبر 2020 ساعت 12:40:32
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28128
28 / 9 / 2020 - 12:35

رئیس شبکه بهداشت و درمان خبر داد؛

شناسایی ۱۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در ممسنی

دکتر چوبینه از شناسایی 13 بیمار جدید کووید 19 در ممسنی و بهبودی 89% از بیماران مبتلا به کرونا ویروس در شهرستان خبر داد؛

دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت : از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون در شهرستان۳۲۶۴  نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در مرکز ۱۶ ساعته مراقبت از بیماران حاد تنفسی و بیمارستان ولی عصر (عج)  تهیه و به آزمایشگاههای استان ارسال شده است.
 ♦️جمع مبتلایان کرونا در شهرستان تا امروز به ۶۸۹ نفر رسیده است.
تاکنون ۱۸ نفر از همشهریان بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که ۸ نفر خارج از شهرستان و ۱۰ نفر ساکن ممسنی بوده اند.

از ابتدای شیوع این بیماری در ممسنی ، ۸۹%از بیماران مبتلا به کروناویروس با بهبودی کامل از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 هم اکنون۴ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌ ولی عصر (عج) ممسنی بستری می باشد.
 گزارش: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی

ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
 @DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28128 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 12:35:03
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28130
27 / 9 / 2020 - 12:38

فرماندارممسنی خبر داد؛

برق رسانی به روستاهای بالمنگان دشمن زیاری و سیب برآفتاب جوزار جاوید

فرماندارممسني گفت :با مساعدت هاي ويژه مديرعامل و معاونين شركت توزيع نيروي برق استان فارس روستاهاي بالمنگان و سيب برآفتاب شهرستان برق دار شدند؛

داوود ایوبی افزود :برای برق دار کردن روستای سیب برآفتاب مبلغ ٩٠٠میلیون تومان با تامین سه ترانس برق ٢۵کیلو ولت متر ،۵کیلومتر شبکه فشار متوسط و ١/۵کیلومتر شبکه فشار ضعیف از محل اعتبارات شرکت توانیر هزینه شده است .
وی ادامه داد :برای برق دار کردن روستای بالمنگان نیز با صرف اعتبار ۶٠٠میلیون تومان برای نصب یک ترانس ١٠٠کیلو ملت آمپر و ٣/۵کیلومتر شبکه فشار متوسط ،۶٠٠متر شبکه فشار متوسط هزینه شده است .
دکتر ایوبی گفت :عملیات اجرایی اتصال روستای امامزاده حیدر بخش دشمن زیاری نیز شروع شده است .
نماینده عالی دولت در شهرستان ممسنی ابراز امیدواری کرد با توجه به برق دار شدن تمامی نقاط روستایی بالای ده خانوار شهرستان در مرحله بعدی روستاهای دارای کد روستایی زیر ده خانوار برق رسانی گردد .
وی افزود :آیین رسمی افتتاح برق رسانی روستاهای مذکور طی روزهای اتی با حضور مسولین مربوطه صورت خواهد گرفت .

ঊ پایگاه خبری دیارممسنی ঈ
www.diaremamasani.ir
✉️ تلگرام 💬سروش 📸 اینستاگرام
 @DiareMamasani

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28130 توسط دیارممسنی و در روز یکشنبه 27 سپتامبر 2020 ساعت 12:38:02
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28122
15 / 9 / 2020 - 8:37

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ممسنی پاسخ داد؛

ماجرای ابتلای سه دانش آموز نورآبادی به کرونا چه بود؟

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ممسنی در خصوص خبر ابتلای سه دانش آموز به کرونا ویروس توضیح داد؛

آقای رضا امیری در گفتگو با دیارممسنی با تایید این خبر گفت : هر سه دانش آموز به دلیل ابتلای اعضای خانواده خود به این ویروس مبتلا شدند که ۲ نفر از آنها اصلا به مدرسه نیامده بودند و تنها یک نفر به مدرسه آمده بود که وی نیز بعد از اینکه متوجه علائم ویروس کرونا در خود شد دیگر به مدرسه نیامد و این سه نفر در رده سنی هستند که اغلب به صورت سرماخوردگی در آنها نمایان میشود

مدیر آموزش و پرورش ممسنی افزود : کلیه پروتکل های بهداشتی همچون استفاده از ماسک,رعایت فاصله و زنگ ۳۵ دقیقه ای در مدارس شهرستان رعایت میشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش از ورود دانش آموزان از آنها تست گرفته میشود یا خیر نیز گفت : تعداد کیت های تشخیص در شهرستان محدود است و امکان تست گیری از چند هزار دانش آموز وجود ندارد.

آقای امیری در پایان گفت : مطابق دستور العمل وزارتخانه مدارس موظف هستند هم کلاسهای درسی را به صورت حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار کنند و هم آموزش به صورت مجازی را اجرا کنند و حضور در کلاس درس اختیاری است 


سخن سردبیر: این روزها بحث استفاده از فضای مجازی برای تدریس مطرح است.متاسفانه کشور ما نه از لحاظ زیرساخت اینترنت و نه توان اقتصادی خانواده ها برای خرید تلفن همراه هوشمند در شرایط مطلوبی قرار ندارد. بسیاری از شهرها و روستاهای ما هنوز تحت پوشش اینترنت نسل سوم نیز قرار ندارند.کیفیت اینترنت در سطح شهرها نیز وضعیت مطلوبی ندارد. قیمت گوشی های هوشمند با توجه به چندبرابر شدن نرخ دلار بسیار بالا رفته و همه ی خانواده ها امکان خرید گوشی را ندارند.

از سوی دیگر مقطع ابتدایی که پایه تحصیل دانش آموز است بسیار حساس بوده و دانش آموزان این مقطع به سختی میتوانند از طریق فضای مجازی درس بیاموزند.

امیدوار بودیم در فاصله تعطیلات چندماهه مدارس که ناشی از کرونا بود برای این شرایط تصمیم جامعی گرفته میشد که…

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28122 توسط دیارممسنی و در روز سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 ساعت 08:37:03
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28120
15 / 9 / 2020 - 8:20

تاکید فرماندار شهرستان ممسنی؛

پایانه مسافربری و میدان تره بار نورآباد تعیین تکلیف شود

فرماندارممسنی گفت:زمین های واگذارشده جهت احداث ترمینال مسافربری و میدان تره بار نورآباد بازپس گرفته شود .؛

داوودایوبی فرماندار شهرستان ممسنی گفت : علیرغم گذشت مدت زمان زیادی از تحویل زمین و تعهدات متقاضیان احداث ترمینال مسافربری و میدان تره بار در ورودی شهر نورآباد و عدم انجام تعهدات مربوطه شهرداری نورآباد مکلف به بازپس گیری زمین مربوطه شده است .
وی که در جلسه شورای مسکن شهرستان ممسنی صحبت می کرد افزود :این پذیرفته نیست که فردی با رضا و رغبت بیاید و زمینی را برای احداث طرح عمومی تحویل بگیرد و هیچ کاری انجام ندهد و مسولان مربوطه هم دست روی دست بگذارند و توجهی به آن ننمایند .
ایوبی گفت : این در حالی است که دو دهنه مغازه به ترمینال ممسنی تغییر اسم داده و مسافران در کف خیابان سوار بر اتوبوس می شوند .
وی اضافه نمود :در بحث میدان تره بار نیز در چند مغازه و در محلی نامناسب اسم میدان تره بار نام گرفته که زیبنده شهروندان نیست .
وی گفت :متقاضی احداث ترمینال مسافربری حدود دو ماه قبل در شورای تامین قول شروع عملیات ساختمانی ترمینال را دادند ولی در بازدید صورت گرفته معاون عمرانی فرماندار هیچ توجهی به قول های داده شده ننموده است .
رئیس شورای مسکن شهرستان ممسنی با تاکید بر اجرای مصوبه شورای تامین و مسکن در بازپس گیری زمین های مورد نظر بیان داشت :هرگونه مسامحه و تعلل را در این رابطه خیانت به حقوق عامه مردم می داند و با انها در مراجع مربوطه برخورد خواهد شد .

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28120 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 08:20:09
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28108
7 / 9 / 2020 - 17:54

سرهنگ قسام خبر داد؛

دستگیری ۷ سارق و کشف ۴۲ فقره انواع سرقت در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری 7 سارق و كشف 42 فقره انواع سرقت طی دو هفته اخیر در شهرستان خبر داد؛

سرهنگ محمدهاشم قسام با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره انواع سرقت در شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی، مراقبت های شبانه روزی و دنبال کردن سر نخ‌ها، موفق به شناسایی سارقان شدند و بلافاصله با هماهنگی مراجع قضائی آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی در تحقیقات فنی و بازجویی های به عمل آمده از این ۷ سارق حرفه ای، موفق به کشف ۴۲ فقره انواع سرقت شدند.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: سارقان پس از تشکیل پرونده حقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شدند.
منبع: پلیس فارس

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28108 توسط دیارممسنی و در روز دوشنبه 7 سپتامبر 2020 ساعت 17:54:19
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28110
6 / 9 / 2020 - 17:55

اضافه شدن ده مورد جدید؛

آخرین آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹در ممسنی

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت :جمع مبتلایان کرونا در شهرستان تا روز شانزدهم شهریور99 به 567 نفر رسیده است؛

دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی : از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون در شهرستان ۲۸۷۰ نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در مرکز ۱۶ ساعته مراقبت از بیماران حاد تنفسی و بیمارستان ولی عصر (عج) تهیه و به آزمایشگاههای استان ارسال شده است.
جمع مبتلایان کرونا در شهرستان تا امروز به ۵۶۷ نفر رسیده است.
تاکنون ۱۶ نفر از همشهریان بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که ۷ نفر خارج از شهرستان و ۹ نفر ساکن ممسنی بوده اند.
از ابتدای شیوع این بیماری در ممسنی ، ۵۰۶ بیمار مبتلا به کروناویروس با بهبودی کامل از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
هم اکنون یک بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌ ولی عصر (عج) ممسنی بستری می باشد.
از این تعداد بیمار ۳۳۶ نفر مرد و ۲۳۱ نفر زن می باشند
در بین مبتلایان تاکنون۱۰۷ نفر دارای بیماری زمینه ای، ۸ نفر زن باردار و ۱۱ نفر کودک زیر ۵ سال بوده اند.

منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28110 توسط دیارممسنی و در روز یکشنبه 6 سپتامبر 2020 ساعت 17:55:54
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28112
5 / 9 / 2020 - 17:59

معارفه رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی (ره )شهرستان رستم

این جلسه با حضور بهروز مهربانیان قائم مقام کمیته امداد فارس و حسین بابایی مدیر نظارت و بازرسی کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس در محل فرمانداری شهرستان رستم برگزار شد؛

سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم گفت :از مدیر کل کمیته امداد امام خمینی( ره ) استان فارس و مجموعه معاونان او بخاطر توجه ویژه به شهرستان رستم تشکر می کنم و کارکنان کمیته امداد انسانهای پرتلاش و خدوم هستند و توقع داریم که انشاالله خدمات به مستضعفین هرچه بیشتر و بهتر شود
در ادامه مهربانیان قائم مقام کمیته امداد فارس گفت :شهرستان رستم شهرستان محرومی است و در استان نگاه ویژه ای نسبت به رستم وجود دارد و مسئولیت کمیته امداد بسیار سنگین است.
ایشان افزودند با وجود تحریم های ظالمانه استکبار و وجود بیماری کرونا در زمینه توانمند سازی مددجویان کارهای خوبی صورت گرفته و در شهرستان رستم با توجه به تعامل خوب بین مجموعه مدیران و مردم می توان کارهای بیشتر و بهتری انجام داد .

در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای نعمت اله ممویی رئیس اسبق ، علی اکبر شاه حسینی به عنوان رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رستم معرفی گردید .
شایان ذکر است شاه حسینی از کارمندان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رستم می باشد.
✉️منبع: روابط عمومی فرمانداری رستم

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28112 توسط دیارممسنی و در روز شنبه 5 سپتامبر 2020 ساعت 17:59:53
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 28100
5 / 9 / 2020 - 7:44

ادامه سریال آتش سوزی ها در ممسنی؛

تاریخ ممسنی میسوزد! آتش سوزی در قلعه سفید+عکس

آتش سوزی های سریالی این بار به جان دژسپید ممسنی ( قلعه سفید) افتاده است و درختان این کوه را طعمه خود میکند؛

به گزارش دیارممسنی,از روز گذشته (جمعه ۱۴ شهریور) آتش سوزی در دامنه و ارتفاعات کوه قلعه سفید در شهرستان ممسنی رخ داده است که گسنردگی منطقه و صعب العبور بودن کوه کار برای مهار آتش را دشوار کرده است.

اما نکته تاسف بار اینکه بعد از آتش سوزی های فهلیان که به کشته شدن محمدجواد مختاری از جوانان حامی طبیعت منجر شد و محتمل بودن آتش سوزی ها همچنان دیارممسنی با مشکل کمبود امکانات و تجهیزات رو به روست و انتظار میرود مسئولین استانی با توجه به صعب العبور بودن مناطق شهرستان برای در اختیار گذاشتن بالگرد همکاری داشته باشند. و مسئولین شهرستان نیز یک گروه ویژه برای هماهنگی در موقع بروز چنین حوادثی تشکیل دهند.

بسیاری از نیروهای مردمی دوستدار طبیعت از روز گذشته برای خاموش کردن آتش اقدام کرده اند اما کافی نیست. داوود ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی در پیامی که در فضای مجازی بازنشر شده است اعلام کرده که آتش سوزی هایی دیگری نیز در تل انجیر,جهرم و دشت گل رخ داده است!

آتش-سوزی-قلعه-سغید۲

آتش-سوزی-قلعه-سغید

نکته قابل تامل اینکه بسیاری از آتش سوزی هایی که در شهرستان ممسنی رخ داده است به صورت همزمان در چند نقطه بوده است و دوم اینکه آتش سوزی ها در مناطق صعب العبور رخ میدهد که فرضیه تعمدی بودن آتش سوزی ها به ذهن خطور میکند!

یک فرضیه دیگر اینکه ممکن است افرادی که برای تفریح به این مناطق میروند اقدام به روشن کردن آتش کنند و بعد از ترک محل آتش را خاموش نکنند و این باعث سرایت آتش به دیگر نقاط شود.

از جناب آقای اتحادنژاد دادستان جدید شهرستان ممسنی تقاضامندیم به جد پیگیر بررسی علت بروز این حوادث آتش سوزی باشند و با شناسایی و برخورد قاطع با عاملان آن درس عبرتی شود برای افرادی که عامدانه چنین جنایتهایی را در طبیعت انجام میدهد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 28100 توسط دیارممسنی و در روز ساعت 07:44:20
© Copyright 2020 https://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر