• تاریخ: دوشنبه، ۱۰ مهر، ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۳۱
  • شناسه خبر: 23448

آموزش بهداشت و درمان رایگان در مناطق عشایر نشین شهرستان رستم

بمناسبت هفته دفاع مقدس ، آموزش بهداشت و همچنین درمان رایگان در مناطق محروم عشایر نشین بن دره و پرزه و با نیت بزرگداشت دهه محرم اجرا گردید .

به گزارش روابط عمومی شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان رستم ،بمناسبت هفته دفاع مقدس و با نیت بزرگداشت دهه محرم ، آموزش بهداشت و همچنین درمان رایگان در مناطق محروم بن دره و پرزه ، اجرا گردید .

در این برنامه که با پیگیری های "حمید رستمی" مسئول حراست شبکه و بسیج جامعه پزشکی و همچنین حمایت بسیج سازندگی و مرکز بهداشت شهرستان اجرا گردید تیم سلامت مرکز بهداشت متشکل از معاون بهداشتی ، پزشک ، کارشناسان بهداشت محیط ، بیماری ها و دارویار با همراهی مسئول بسیج سازندگی و "حجت الاسلام اردکانی" نماینده فرهنگی نهاد رهبری در شبکه ی بهداشت ، در منطقه عشایری بن دره و پرزه حضور یافتند .

سید وحید سادات سرپرست مرکز بهداشت در این باره گفت : در این ماموریت بیش از ۲۰ نفر از بیماران توسط پزشک ویزیت شدند و داروی رایگان دریافت نمودند . وی افزود : مراقبت دانش آموزان ، زنان باردار و سالمندان نیز در دو منطقه مذکور انجام گرفت و آموزش های لازم به این دو گروه داده شد .

سادات در ادامه خاطر نشان شد : علاوه بر موارد مذکور ، همچنین مشکلات بهداشتی نیز بررسی گردید که متاسفانه هر دو منطقه از نظر وضعیت آب آشامیدنی شرایط نامطلوبی داشت که نیازمند مداخله و کمک همه جانبه ادارات مرتبط ، در راستای لوله کشی منطقه بن دره و بهسازی منبع و مخزن ذخیره آب پرزه می باشد .

وی خاطر نشان گردید ، وضعیت نامطلوب این مناطق در شورای تامین سلامت شهرستان جهت پیگیری مطرح خواهد گردید . 

    
     
گفتنیست : این دو منطقه با ظرفیت ۴۰ خانوار در حوزه عشایری گودرز در مسیر جاده بابامیدان به یاسوج قراردارد .

تلگرام دیارممسنی