کد خبر : 27592
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 اکتبر 2019 - 9:06
-

یاد باد آن شیر مردان یاد باد

یاد باد آن شیر مردان یاد باد
اگرچه اردیبهشت و خرداد امسال، گرمی این روزهای زمستان سرد انتخابات ممسنی و رستم را نداشت، اما بسیاری از چشم ها، معطوف به استعفا نامه هایی بود که آمدن یا نیامدن بسیاری از شاه مهره‌های انتخابات را مشخص می‌کرد. ؛

آن روزها هم مثل این‌ روزها گوش برخی خواص و حتی عموم مردم، منتظر شنیدن صدای آمدن و قدم‌های برخی نام‌های مردم دار تری بود که در همان پیش‌بینی های اولیه و به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، از شانس و اقبال عمومی بیشتری برخودار بودند و با حضورشان، کار کلاف سردرگم این روزهای انتخابات ممسنی و رستم به اینجا کشیده نمی‌شد.

البته اینان با آن نیامدن، ترجیح دادند که اولا سنگر خدمت به ایران عزیز اسلامی در این برهه حساس تاریخی را خالی ننمایند و دوما از نفوذ و قدرت خود در همان جایگاهی که بودند، کماکان و مثل همیشه به سود مردم ممسنی و رستم بهره‌برداری نمایند و سوما نشان دهند که وقتی نییت خدمت باشد، رنگ صندلی فرق ندارد و با این کار عملا نشان دانند برای خدمت به مردم، قاعدتاً و حتما نیاز نیست که نماینده مجلس باشند!

مرتضی بخشی که از امید بالایی برای پیروزی برخوردار بود، تصمیم گرفت که با انصراف از حضور در این دور از انتخابات مجلس، شانس بالایی را در دور آتی نصیب خود نماید. و امید نصیبی که با عمل کردن به قسم مقدسی که قبلا یاد کرده بود، نشان داد که کماکان یک دکمه و یک بخشی از این پیراهن سبز را تا زمان پایان مأموریت، با هزاران صندلی سبز مجلس، معاوضه نمی‌نماید.

ان روزها هم، بسیاری از مردم شریف این سامان، باخود اینچنین انگاشته اند، که اصولا اینان با این نیامدن هم، خدمت بزرگی به این شهرستان کردند. چرا که نه تنها در عرصه ملی میزهای خدمت را برای شهرستان، محفوظ نگاه داشتند و کشور را در این پیچ حساس تاریخی از نعمت خود محروم نساختند، بلکه با ادامه خدمت خود در مأموریت های محوله، کماکان چتر حمایتی خود را بر سر این دو شهرستانِ تشنه خدمت حفظ نمودند و نشان داند، اگر واقعا نیت و هدف خدمت باشد، عنوان مهم نیست.

مردم، شجاعت و صداقت و از خودگذشتگی اینان را فراموش نخواهند کرد و وقتش که برسد، به خوبی و با همان نمک شناسی خود، ادای دین خواهند کرد؛ چراکه مماسن، همیشه قدر فرزندان خدمتگذار و سربلند خود را به خوبی می‌داند.

زنده باد صداقت، و زنده باد آنانکه تشنگان خدمت هستند، نه کشته گان قدرت!

احسان احسانی
۱۳۹۸

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی