کد خبر : 27050
تاریخ انتشار : جمعه 9 آگوست 2019 - 12:43
-

به مناسبت روز خبرنگار؛

نشست خبری مسعودگودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم

نشست خبری مسعودگودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم
نشست خبری مسعودگودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد؛

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی, نشست خبری مسعودگودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی به مناسبت ۱۷ مرداد "روز خبرنگار" با حضور اصحاب رسانه دو شهرستان و مهمانانی از شیراز و کهگیلویه و بویراحمد در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان ممسنی برگزار شد.

نشست-خبری-مسعودگودرزی

مسعود گودرزی در ابتدای این جلسه به توصیف ویژگی خبر و رسانه پرداختند و بیان داشتند :شفافیت در موضوع,صداقت در بیان و امانت داری سه اصل مهم در کار خبری می باشد که رسانه ها در راه آگاه سازی مردم و بعنوان یکی از خدمات رسانه باید در نظر بگیرند

ایشان از اصحاب رسانه خواستند واقعیت ها را بدون تحریف بیان کنند و مدعی شدند در طول سه سال اخیر علی رغم اینکه بعضی رسانه ها مطالب خلاف واقعیت علیه عملکرد وی منتشر میکردند هیچگاه در محاکم علیه یک خبرنگار و رسانه شکایت نداشته اند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در خصوص وضعیت پتروشیمی اعلام کردند :پتروشیمی ممسنی مدیریت واحدی ندارد.سهام آن بین سه هلدینگ تقسیم شده است که در تلاشیم با طی مراحل قانونی به هلدینگ تدبیر ستاد فرمان امام واگذار شود.دو موضوع تامین خوراک و سهام مشکل اصلی برای پیش برد مسیر ما بود که اولی را وزیر نفت قول دادند و دومی نیز مراحل اولیه را طی میکند. جلسات متعددی را با شرکت های سرمایه گذار و وزیر نفت همراه با تعدادی از نمایندگان ادوار گذشته داشتیم و امیدواریم بتوانیم گام مثبتی برداریم

گودرزی در خصوص وضعیت جاده پل فهلیان به دالین پاسخ دادند: جلسات متعددی با استاندار فارس و نماینده سپیدان داشتم. در استان فارس اولویت با آزادراه است که ما هنوز در این استان آزاد راه نداریم! و آزادراه در حال احداث شیراز – اصفهان اولین پروژه استان است.

وی ادامه داد : تا قبل از نمایندگی بنده در سال ۹۵ بر روی مسیر پل فهلیان به پل پریم هیچگونه عملیاتی انجام نمیگرفت .بنده در ۲۷ خرداد ۹۵ در اولین روزهای کاری ام درخواست برگزاری مناقصه برای جاده را کردم.در این سه سال ۱۰ کیلومتر آن احداث شده و آماده بهره برداری خواهد شد.همچنین مسیر قائمیه به نورآباد تنها ۱۰کیلومتر آن کار شده بود ولی در این ۳ سال ۲۰ کیلومتر کار کردند و رو به اتمام است.

پروژه پل فهیان به دالین سالهای زیادی متوقف شده بود. جلسه ای با وزیر راه و پیمانکار داشتم و قطعا علیه پیمانکار از طریق دادستان محترم شکایت خواهیم کرد.

گودرزی ادامه داد : ۱۰% راه های روستایی استان در دو شهرستان ممسنی و رستم قرار دارد.ما بودجه زیادی برای آسفالت یا روکش تامین کردیم که ۱۲۰ کیلومتر آن پیمان بسته شده و در حال اجرا است. جاده های خومه زار به میشان, خومه زار به بابامنیر,حسین آباد به امیرایوب و جاده بخش جوزار که ۱۴ کیلومتر آن انجام شده است. جاده گناوه به مبشان نیز از سمت گناوه در حال کار هستند و ما هم پیگیر شروع به کار از سمت ممسنی هستیم

نماینده ممسنی و رستم در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت بیمارستان رستم و قول برای تکمیل آن نیز اعلام داشتند :من نمیتوانم از طرف سایر دستگاه ها متعهد شوم.برای اجرا پروژه من تنها کار نمیکنم و وظیفه من پیگیری و نظارت برای تسریع در انجام کار است.زمانی که من آمدم بیمارستان رستم در حد یک زمین بود و حتی راه دسترسی نداشت که خانم دستجردی وزیر وقت بهداشت آنرا کلنگ زنی کرده بود.

در زمان ریاست آقای ایمانیه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آنرا پیگری کردم و الان سه طبقه آن احداث شده است ما در تلاش هستیم حتی یک طبقه آن را تکمیل و بخش اورژانس و کلینیک درمانی آن راه اندازی شود تا بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان حل شود و نیاز نباشد به بیمارستان نورآباد مراجعه کنند.وقتی یک طبقه تکمیل و راه اندازی شد برای تکمیل طبقات دیگر جدیت بیشتری خواهند داشت.

نماینده مردم ممسنی  و رستم گزارشاتی در خصوص عملکرد سه سال اخیر خود مطرح کردند از جمله اینکه جاده پل دوم فهلیان قرار بود به بابامیدان منتهی شود اما اکنون تا پل پریم خواهدرفت.

ایشان مدعی بودند هیچ نماینده ای در مجلس به اندازه وی از وزیر بهداشت مطالبه گری نکردند و قرار است اولین دستگاه mri که وارد کشور شود به شهرستان ممسنی اختصاص داده شود.

گودرزی ادامه داد : مشکلات کارخانه قند رستم را بارها پیگری کرده ام .مشکلات قضایی دارد. مشکل بازنشستگی تعدادی از کارگران حل شده و تعداد دیگر در حال پیگیری است.و مشکلات دادگاهی که حل شود به مزایده گذاشته خواهد شد.ما از یک سرمایه گذار خواستیم ابتدا مطالبات کارگران را پرداخت کند تا برای اعطای وام به وی برای خرید کارخانه با وی همکاری شود نه اینکه بنام این واحد صنعتی وام گرفته و در جای دیگری سرمایه گذاری کند. موضوع کاشت چغندر آبی  برای خوراک کارخانه پیگیری کردیم.

مسعودگودرزی در خصوص کارهای عمرانی و زیربنایی در شهرستان نیز اعلام داشتند : گازرسانی به روستاهای بخش دشمن زیاری,جوزار در حال انجام است و برای ماهور نیز در حال پیگیری هستیم. در بسیاری از پروژه ها پیمانکار نداریم.قبلا مشکلات تحریم و بودجه نبود پیمانکاران برای پروژه ها رقابت داشتند اما الان رغبتی به اجرای کار نیست.

از اول انقلاب تا سال ۹۵ تنها ۸۵ هزار مترمربع آسفالت شده بود اما وضعیت حال حاضر کوچه ها و جاده ها را با قبل مقایسه کنید. تعداد ۳۸ روستا بهسازی شده است که یک کار بی سابقه است.به ۴۰ روستای شهرستان برق رسانی داشتیم.۱۲ آموزشگاه احداث شد. ۷ پروژه آبخیزداری اجرا کردیم ده ها زمین چمن احداث شده است.

چرا این اقدامات در دوره های قبل انجام نمیشد؟ شما در همه زمینه ها وضعیت حال و قبل از سال ۱۳۹۵ را مقایسه کنید تا به عملکرد بنده پی ببرید.

در خصوص سد پارسیان : مطالعات آن در سال ۱۳۷۲ انجام شده بود. حجم اولیه مخزن ۵۰۰ بود که تا ۱۵۱ کاهش دادند تا لغو تخصیص شود و عملا سدی وجود نداشته باشد.در زمان وزرای نیرو از چیتچیان و بیطرف و اردکانیان پیگیری کردم .در نشستی که با رئیس جمهور داشتم ایشان نیز به وزیر نیرو تاکید داشتند که این پروژه حتما انجام گیرد و تلاش ما نتیجه داد و موافقت شد برای استفاده آب شرب,صنعتی و کشاورزی به مساحت ۶۲۰۰۰ هکتار سد احداث شود.قریب ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای سد مصوب شده است که در حال آماده سازی اسناد و برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار هستیم

ایشان دخالت تیم مشاوره و لیدرها برای تغییر مدیران را رد کردند و بیان داشتند : تغییرات امر عادی است که از سوی مدیران کل در سطح استان تصمیم گیری میشود و گاها ما نیز مشاوره و پیشنهاد میدهیم اما تصمیم گیرنده نهایی خود استان هست. اگر خواست مردم نباشد هیچ فرمانداری نمیتواند نماینده را برای دور دوم راهی مجلس کند

تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برنامه پایانی نشست خبری مسعودگودرزی در روز خبرنگار بود.که برای اولین بار از رسانه های رسمی تجلیل شد و خبرنگاران رسمی اجازه طرح سوال از نماینده را داشتند

روز خبرنگار 98 در ممسنی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی