کد خبر : 26746
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 14 می 2019 - 7:20
-

فرماندار ممسنی بیان کرد؛

شفاف سازی تسهیلات اعطایی از سیاست‌های اصلی دولت می‌باشد.

شفاف سازی تسهیلات اعطایی از سیاست‌های اصلی دولت می‌باشد.
ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی گزارشی از میزان تسهیلات اعطا شده در بخش های مختلف در شهرستان را ارائه نمود؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ممسنی داوود ایوبی در کارگروه اشتغال شهرستان گفت: اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص معرفی اسامی دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر موجب شفاف‌سازی اقدامات دولت در ارائه تسهیلات به متقاضیان می باشد.

وی افزود: انتظار می‌رود فعالان اقتصادی و جوانان جویای کار در قالب اولویت‌های مشخص شده استقبال بیشتری از تسهیلات اشتغال زایی در شهرستان داشته باشند تا از برگشت تسهیلات تخصیص داده شده جلوگیری شود.
دکتر ایوبی بیان داشت: در بخش اشتغال روستایی و عشایری شهرستان ممسنی (به عنوان یکی از شهرستان هایی که بیشترین اعتبار اختصاص یافته را داشته است) به میزان ۱۸۳۶۶۸ میلیون ریال اعتبار تخصیص که با تلاش فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان، تعداد ۱۲۶ پرونده به مبلغ ۴۱۱۹۱۰ میلیون ریال (بیش از ۲۲ میلیارد تومان از سهمیه تخصیص یافته) مصوب، که تاکنون به دلایلی از جمله عدم توانایی در تامین وثایق و تضامین توسط متقاضیان در سطح شهرستان موفق به جذب ۷۷ هزار میلیون ریال از اعتبارات مربوطه شده اند.
وی در خصوص طرح‌های اشتغال روستایی اظهار داشت: تعداد ۱۲۶ طرح به ارزش ۴۱۱۹۱۰ میلیون ریال با پیش‌بینی ایجاد اشتغال ۶۶۶ نفر به بانک‌ها و موسسات عامل معرفی گردید که از این تعداد ۷۰ طرح به ارزش ۹۵۰۰۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۳۵۸ نفر تصویب و ۶۵ طرح به ارزش ۷۷۰۰۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۳۸۸ نفر پرداخت گردید.
فرماندار ممسنی در مورد طرح‌های اشتغال فراگیر افزود: تعداد ۳۶ طرح به ارزش ۱۹۶۹۴۰ میلیون ریال با پیش‌بینی ایجاد اشتغال ۲۵۱ نفر به بانک‌ها و موسسات عامل معرفی گردید که از این تعداد ۴ طرح به ارزش ۵۰۰۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۱۶ نفر تصویب و یک طرح به ارزش ۱۴۰۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۶ نفر پرداخت گردید.
دکتر ایوبی درباره صدور مجوز مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: تعداد ۳۰۹ طرح به ارزش ۱۴۴۰۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۱۷۰ نفر تصویب که از این مبلغ ۱۲۵۱۰ میلیون ریال پرداخت گردید.
رئیس کارگروه اشتغال شهرستان ممسنی افزود: از تعداد ۶۴۱ نفر جویندگان کار و از بین ۸۴۲ فرصت شغلی، تعداد ۵۲۳ نفر معرفی به کار شدند که از این تعداد ۷۳ نفر به کار گمارده شد.
وی در مورد تسهیلات اشتغال حمایتی تصریح کرد: تعداد ۵۴۳ طرح به ارزش ۲۶۳۴۳۵ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۵۹۵ نفر به بانک‌ها معرفی گردید که از این تعداد ۱۹۳ طرح به ارزش ۹۵۰۵۰ میلیون ریال با ایجاد اشتغال ۱۹۷ نفر پرداخت گردید.
شایان ذکر است که در زمینه تسهیلات اشتغال حمایتی، کمیته امداد شهرسان ممسنی به عنوان دستگاه برتر استانی و کشوری معرفی گردید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی