کد خبر : 26376
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
-

به مناسبت 16 آذر روز دانشجو؛

بیانیه کانون اندیشه سازان دانشگاه آزاد ممسنی

بیانیه کانون اندیشه سازان دانشگاه آزاد ممسنی
میلادزارع خفری دبیرکانون اندیشه سازان دانشگاه آزاد و همچنین دبیر همایشات وسمینارهای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان کل کشور؛

دانشجو مؤذن جامعه است و دانشگاه مبدا تحولات کشور ، دانشجو با پویایی و مطالبگری از سویی از رخوت و رکود جامعه جلوگیری میکند و با نواندیشی و ترقی خواهی نیروی محرکه پیشرفت و توسعه کشور است. روز دانشجو این عنصر بی بدیل جامعه بر اهالی دانش و دانشگاه تهنیت باد.
بسم رب الراجین (به نام پروردگار امیدواران)

“ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون فرحین بما اتهم الله من فضله و یستبشرون بالذین لم یلحقوا بهم من خلفهم لا خوف علیهم و لاهم یحزنون”

“وکسانی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده مپندار، بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان از نعمت‌های بهشت به آنان روزی می‌دهند. به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است شادمانند، و برای آن مومنان راستینی که پس از آنانند و هنوز به ایشان نپیوسته‌اند مسرورند که ترسی آنان را فرا نمی‌گیرد و اندوهگین نمی‌شوند.”
بسم الله الرحمن الرحیم

یاد و خاطره همه حق خواهان و ظلم ستیزان تاریخ را به بهانه روز بزرگ و حماسه ساز ۱۶ آذر سال ۳۲ گرامی می داریم. روزی که سند شرف و غیرت جنبش دانشجویی علیه همه ظلمت های استبداد و استعمار و وابستگی است و هر دانشجوی ایرانی بر خود می بالد که آرمان خواهی امروزش محصول ریختن خون هایی ست که برای آزادی و آزادگی ریخته شده است. جنبش دانشجویی در تاریخ پر فراز و نشیبش اثبات کرده است که اگر ایمان و اندیشه گرد هم آیند و با اکسیر آرمان خواهی و عدالت خواهی همراه شود، حماسه هایی پدید می آورد که تجلی تاثیرگذاریش، ماندگار و جاوید خواهد بود. نمونه هایی از حماسه های بی بدیل جریان دانشجویی را می توان در جریان تحقق انقلاب و در ادامه، انقلاب دوم یعنی تسخیر لانه جاسوسی و در دفاع مقدس دنبال کرد. بعد از این برهه های حساس نیز جریان دانشجویی در بزنگاه های مهم، از انقلاب و هویت اسلامی و منافع ملی به شایستگی دفاع کرده است۱۶ آذر ماه هر سال ، نشانی است تا دوباره مرور کنیم دانشجو کجای جامعه قرار دارد. سالگردی برای آنکه یادمان نرود دانشگاه فقط محلی برای علم آموزی نیست. دانشگاه نمونه یک جامعه در ابعاد کوچک است که باید واحد های زندگی و راه سازی برای پیشرفت کشورمان را هم در آن پاس کنیم.
به چند دهه قبل برگردیم و روز هایی را از خاطر بگذرانیم که دانشجویان بیرق مطالبه گری را به دوش می کشیدند و انقلاب را به سرانجام رساندند.جوانانی که بعد ها هم پرچم را زمین نگذاشته و در ۸ سال دفاع مقدس خوش درخشیدند.برخلاف گمان بسیاری بازهم این جوانان نسل های بعدبودند که پای آرمان هایشان تا پای جان ماندند.حال که انقلاب به ۴۰ سالگی خود رسیده بازهم شاهد ظهور نسل جوانی هستیم که رهبری نیز آنان را امید های آینده کشور و قوی تر از همیشه می دانند.آینده ایران در دستان نسل جوانی است که امروز در دانشگاه ها مشغول به تحصیل و فعالیت اند و تلاش می کنند تا ایرانی آباد بسازند.تلاشی که گاه از مسیر علم آموزی و گاه از مسیر مطالبه گری می گذرد.
در واقع این روز ها بیش از همیشه ایران نیازمند دانشجویانی مطالبه گر و دغدغه مند است تا بتواند از این گردنه ها و پیچ های تاریخی نیز با همت فرزندان خود گذر کند.ایران ما درگیر جنگی است که در خط مقدم آن جوانان قرار دارند که باید با روشنگری و مطالبه گری خود ، چالش ها را گوشزد و به حل آن کمک نمایند.هرچندانگاردربین مسئولین دیگرخیلی اعتمادی به جوانان نیست خیلی ازپتانسیل جوانان درپست های مدیریتی استفاده نمی شودمگر نه همین جوانان بودندکه ۸سال جنگ رامدیریت کردند؟مگرنه همین جوانان بودندکه درمقابل استکبارایستادند؟ومگرنه۱۶آذرمنقش به خون ۳جوان همین مرزوبوم است بااینکه هرکجای تاریخ این مرزوبوم راکه نگاه میکنیم جوانان بوده اندکه درنقش تحول آفرین بازیگری کرده اندحال چرادیگراین فضابه آنان داده نمیشود بازهم بگذاریم جوانان باعث تحول وآبادانی ایران عزیزمان بشوند.مسیر دشواری در پیش است و شاهدیم که هر روز برخی پا پس می کشند.اما حالا زمان پیشرفت است نه عقبگرد؛ دانشجو باید در خط مقدم با همه توان خود در راه این خاک بجنگد تا آن مدینه فاضله ، تحقق یابد.
به امید روزی که آیندگان در تاریخ بخوانند :« شرایط سخت بود ، اما جوانان سخت تر!».

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی