کد خبر : 23670
تاریخ انتشار : جمعه 10 نوامبر 2017 - 22:47
-

امام جمعه موقت ممسنی :مردم و مسئولین همه همصدا هستند

امام جمعه موقت ممسنی :مردم و مسئولین همه همصدا هستند

حجت الاسلام شاکری فر امام جمعه موقت ممسنی در خطبه اول نماز جمعه شهر نورآبادممسنی گفت : اربعین فرصت حضور لبیک جاماندگان است

حجت الاسلام شاکری فر امام جمعه موقت ممسنی در خطبه اول نمازجمعه ۱۹ آبان ۹۶ در مسجد جامع امام امام جمعه موقت ممسنیسجاد (ع) گفت : اربعین فرصت حضور لبیک جاماندگان است.

به نقل از ستاد نماز جمعه ممسنی مهمترین مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه این هفته به شرح زیر است:

◀️ خوشبختی انسان ها در پرتو کسب تقوا موثر است. خداوند یک تقوای عامی از انسان ها توقع دارد. تقوای عام یعنی این که انسان واجبات را انجام دهد و از محرمات پرهیز کند اما بعضی از بندگان شایسته خداوند به این حداقل اکتفا نمی کنند و این نوع تقوا که تقوای عام است را از منظرشان کم به حساب می آید و لذا تقوای خاص پیش رو می کنند یعنی علاوه بر اینکه واجبات را انجام می دهند و از محرمات دوری می کنند، مستحبات را انجام می دهند و مکروهات را ترک می کنند.
◀️ و یک تقوای خاص الخاص هست که ان انتظار از همگان نیست و فقط قلیلی از بندگان خدا به آن مرحله از تقوا می رسند که علاوه بر واجبات و مستحبات ، مراقب مباهات هم هستند، علاوه بر مکروهات و محرمات آن جاهایی که یک ذره شک داشته و شبهه داشته باشند ان جا ها هم پرهیز می کنند.
◀️ خداوند از آنجا که بندگانش را خیلی دوست دارد دو حجت برایشان گذاشته. یک حجت باطنی و یک حجت ظاهری.
◀️ حجت باطنی عقل است، فهم است، شعور است و خداوند در وجود همه انسان هایش به ودیعه گذاشته است. حجت ظاهری هم گذاشته است، یکصدو بیست و چهار هزار پیامبر و ۱۲ امام معصوم، و بعضی از بسترها و زمینه ها را برای سعادت بنده اش فراهم کرده.
◀️ یکی از این پیش زمینه های سعادت بشریت، همین سنت حسنه اربعین است. ۱۳۷۸ سال است که فریاد هل من ناصر الحسینی طنین انداز شده است و ۱۳۷۸ سال از روز عاشورا گذشته و امروز این ندای حسینی تمام عالم را عطرآگین می کنه.
◀️ اربعین فرصت حضور لبیک جاماندگان است.

📎  حجت الاسلام شاکری فر امام جمعه موقت ممسنی در خطبه دوم نمازجمعه ۱۹ آبان ۹۶

 مردم و مسئولین همه همصدا هستند

◀️ امروز روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نامگذاری شده است. این نام را سازمان های جهانی و بین المللی نامگذاری کرده اند. روز جهانی علم آن هم در خدمت صلح و توسعه. حرف هایی ادم می شنود؟ علم در خدمت صلح؟!!! شما که علم را فقط در خدمت جنگ به کار بردید!!! شما که فقط علم تان در خدمت انباشت سلاح های کشتارجمعی است!!! شما که هر روز زراتخانه های تسلیحاتی تان را افزایش می دهید؟ علم در خدمت صلح؟!!! علم در خدمت توسعه جهانی؟!!! شماکه جنس های بنجل تان را هم می فروشید حاضر نیستید تکنولوژی اش را بدهید!!! شما که می خواهید دنیا را به بردگی بدهید!!! اسلام با علم موافق بلکه تاکید به علم دارد و ما را تشویق به علم آموزی می کند و اولین آیه قرآن راجع به علم بود و خواندن.
◀️ علم در خدمت توسعه یعنی استاد و دانشجو و کارمند دانشگاه پیام نور ممسنی که امروز حضور جمعی در این محفل پیدا کردند. این می شود علم در خدمت صلح. صلح می شود نمازجمعه که همه کنار بشینند. غنی و فقیر کنار هم باشند. در صف نمازجمعه کسی نمی تواند تو پیراهنت کهنه است کنار من نشین. اینجا سرهنگ و سرباز کنار هم، اینجا رئیس و مرئوس کنار هم، این می شود صلح جهانی، این می شود که باید استاد و دانشجو در چنین منظری حضور پیدا کند و این موی شود روز جهانی علم و آن هم از نوع خدمت به صلح و توسعه جهانی و من تشکر می کنم.
◀️ امروز یک همصدایی در کشور شنیده می شود و ما امروز می بینیم که مردم و مسئولین همه همصدا هستند. چقدر خوب است که ما همه بگوییم با بیگانه مذاکره نمی کنیم. چه خوب است که همه و مردم و مسئولین در کنار رهبر و پشت سر رهبرمعظم انقلاب حرکت بکنند. فکر کردند با قانون کاتسا و این قوانین کشور ما را به زانو دربیاره. موضع قدرت دفاعی و موشکی ما به هیچ وجه قابل مذاکره و گفتگو نیست و نخواهد بود.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی