کد خبر : 23506
تاریخ انتشار : یکشنبه 8 اکتبر 2017 - 22:13
-

اعتراض نانوا داران نورآبادی به واگذاری بی رویه امتیاز نانوایی

اعتراض نانوا داران نورآبادی به واگذاری بی رویه امتیاز نانوایی

تعدادی از نانوا داران شهر نورآبادممسنی به موضوع واگذاری بیش از حد امتیاز نانوایی در سطح شهر نورآباد و کاهش فروش خود معترض هستند

آقایان پریسوز، محمدی و صالحی از نانوا داران بلوار هفت تیر شهر نورآباد عصر امروز در گفتگو با خبرنگار دیارممسنی به واگذاری بی رویه امتیاز نانوایی در سطح شهر نورآباد که باعث کاهش فروش آنها شده است گلایه مند بودند

اعتراض نانوا داران نورآبادی به واگذاری بی رویه امتیاز نانوایی

آنها معتقدند مسئولین شهرستان باید واگذاری امتیاز نانوایی را به تناسب جمعیت شهر انجام دهند تا راه اندازی یک نانوایی جدید به کاهش فروش نانوایی دیگر و ضرر و زیان آنها منجر نشود. آنطور که گفته شد هم اکنون در مسیر بلوار هفت در حدفاصل میدان امام تا برمک علیا حدود ۹ نانوایی فعالیت دارند و قرار است در آینده ی نزدیک تعداد دیگری نیز در همین محدوده فعالیت خود را آغاز کنند.موضوعی که نشان میدهد این کار کارشناسی نشده است و عرضه و تقاضا باهم همخوانی ندارد.

آقای پریسوز یکی از نانوا دارن میگوید با ۱۰ سال سابقه کار فروش وی به کمترین حد خود رسیده است و الان مجبور است تولید نان را متوقف کند چراکه هزینه تولید از درآمد بیشتر است. وی معتقد است خمیر سقف و زمان خاص نگهداری دارد و اگر پخت نشود کیفیت خود را از دست میدهد. اگر تولید شود و به فروش نرود روی هم انبار میشود و بازهم کیفیت خود را از دست میدهد.مانند موادغذایی نیست که اگر لبنیات فروش نرفت برگشت داده و با آن محصول دیگری تولید شود.و نان فروش نرفته خشک شده و تنها به درد گاوداری میخورد!

از مسئولین تقاضا داریم کارگروهی تشکیل شود.انگیزه ای برای فعالیت وجود ندارد. ما اگر کیفیت پایین داشتیم میتوانستند با تذکر موضوع را حل کنند نه اینکه با رشد قارچی نانوایی باعث از دست رفتن فروش شوند.شاید از نظر آنها با راه اندازی یک نانوایی چند نفر مشغول بکار شوند اما باعث بیکار شدن کارگران نانوایی دیگر نیز میشوند!

آقای محمدی یکی دیگر از نانوا داران نیز میگوید ما تاوان آزمایش را میدهیم .مسئولین در حال آزمودن روش مختلف هستند و در این بین ما متضرر میشویم. عده ای فکر میکنند با راه اندازی نانوایی میتوانند ره صد ساله را یک شبه طی کنند و به درآمد آنچنانی برسند.در حالی به دلیل نداشتن تجربه خود که به جایی نمیرسند بازار دیگران را نیز کساد میکنند.

محمدی میگوید :در این شهرستان کوچک فریاد ما را خبرنگاران به گوش مسئولین برسانند. اگر حمایت مسئولین باشد میتوان کیفیت را به بهترین حد رساند اما وقتی فروش ما از ۱۰ کیسه آرد به سه چهار کیسه رسیده است انگیزه ای برای فعالیت وجود ندارد.برای ما دیگر فروش رفتن یک کیسه هم تقاوت چندانی ندارد. الان جلو هر نانوایی در بهترین حالت سه چهار مشتری وجود دارد و فروش فعلی  کفاف هزینه تولید نان و حقوق کارگر را نمیدهد

نانوایی یک صنف است که باید جمعیت کنار آن باشد. با مواد غذایی.نجاری .کبابی و .. فرق دارد. کالای ما با نیم ساعت گذشتن وقت غیرقابل استفاده میشود.

چرا در مسیر ۲٫۵ کیلومتر بلوار هفت تیر ۹ نانوایی فعالیت دارد و بازهم چندین امتیاز واگذار شود؟ اگر دولت متقبل شود تولید نان ما را مثل گندم خرید تضمینی کند ما مشکل نداریم. الان نانوایی با جندین سال سابقه با ۱ کیسه آرد روزانه کار میکند .ببینید به کجا رسیدیم!

از مسئولین شهرستان ,استان و کشور تقاضا داریم فریاد ما را بشنوند و رسیدگی کنند. این جمعیت و این همه نانوایی تناسبی با هم ندارد.

اعتراض نانوا داران نورآبادی به واگذاری بی رویه امتیاز نانوایی

دیدگاه نویسنده : باید نظر این صنف را پذیرفت و از مسئولین مربوطه تقاضای توضیح خواست.اگر مسیر بلوار هفت تیر را پیموده باشید تقریبا به فاصله هر دویست متر یک نانوایی وجود دارد که هیچ توجیح منطقی ندارد. نانوایی ها بودند که زمینه اشتغال چندین نفر را فراهم کرده بودند.فروش آنها نیز به میزانی بود که هم درآمدی برای صاحب نانوایی باشد و هم حقوق کاگران را تامین کند.انگیزه فعالیت برای این صنف وجود داشت. رشد قارچی و واگذاری بیش از جد امتیاز نانوایی در محدوده خاص باعث شده است میزان فروش نانوایی ها به حدی برسد که تعطیل کردن آنها بهتر از فعالیت است.

پایگاه خبری دیارممسنی آماده انتشار پاسخ مسئولین محترم در خصوص این موضوع می باشد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی