کد خبر : 22554
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 می 2017 - 11:35
-

مردم نورآباد ،شهر را به شما امانت دادند

مردم نورآباد ،شهر را به شما امانت دادند

بعضی رفتار هایی که در این سال ها دیدیم، حکایت از آن دارد کسانی فکر می کردند صاحب شهرند و مردم ساکن شهر و رعیت آنهایند و نه ولی نعمتان آنها !!

 اعضای محترم جدید شورای اسلامی شهر نورآبادمحمود مظفریان
سلام علیکم
نبی اکرم در حدیثی تامل برانگیز می فرمایند: خداوند اگر مومنی را دوست داشته باشد، کار دیگر مومنان را به او واگذار می کند.

به عنوان یک "شهروند"  که صدها کیلومتر به دور از شهرم مشغول خدمت در صنایع نفت و گاز می باشم ، این حق را برای خود و نسل جوان شهرم  قائل می دانم چند کلامی را با شما برای "تحقق برنامه توسعه پایدار شهرم " درد دل نمایم. آرزومند موفقیت همه ی شما بزرگواران هستم و پیش از هرچیز عذرخواهی اینجانب را بابت عرض دغدغه ها و نگرانی هایم و نوشتن این نامه سرگشاده پذیرا باشید.
 نمایندگان محترم پارلمان شهر من؛
مردمی که در ۲۹ اردیبهشت ماه به پای صندوق های رای آمدند و به شما عزیزان رای دادند، همان ها بودند که در این چند هفته مهمان خانه ها ، مساجد و حسینیه هاشان بودید. همان ها که دستشان را به گرمی فشردید و لبخند هاتان را به سویشان عرضه داشتید. همان ها که در حضورشان از معایب مدیریت فعلی شهر گفتید و از آرمان شهری که درذهنتان است برای شان سخن ها به میان آوردید. به استناد کلام نورانی پیامبرمان، شما مشمول محبت خداوند قرار گرفته اید.

منتخبین عزیز:

 مردم نورآباد ، شهر را به شما امانت دادند. امانت واژه ای ست با مفهومی واضح و مشخص. مردم چیزی را به کسی امانت می دهند و مختارند که اگر خیانت در امانت دیدند، امانت شان را پس بگیرند، کما این که عدم حضور اکثریت  اعضای سابق شورا در ترکیب جدید نشان می دهد مردم حرفها و درددلهای زیادی برای گفتن دارند.
اولین دغدغه ای که می خواهم با شما بزرگواران در میان بگذارم این است که گاه در گذشته دیده شده به امانتداران توهم تصاحب امانت دست می دهد . بعضی رفتار هایی که در این سال ها دیدیم، حکایت از آن دارد کسانی فکر می کردند صاحب شهرند و مردم ساکن شهر و رعیت آنهایند و نه ولی نعمتان آنها !! مواظب باشید دچار رفتارهای عوام فریبانه نگردید . مردم شهر من روی آسفالت های انتخاباتی راه می روند، از پارک های فوری-فوتی ساز استفاده می کنند، اما در همان حال در دلشان به کسانی که با گازوییل پاشی کوچه ها سعی در جلب آرایشان را دارند می خندند وآنها را از رأی و اعتماد خود محروم می کنند. این اعتماد ماست که به همراه شهرمان نزد شما به امانت است.
مسئولین محترم شهری و انتخاب کنندگان شهردار:
دومین دغدغه ای که ذهنم را به خود درگیر کرده این است که انتخاب شما صرفاً رفتن یک سری افراد و آمدن یک سری افراد جدید نیست. 
به مدد رونق دانشگاه ها و اینترنت و فضای گسترده مجازی و .. ، یک باور و یک نگاه جدید در مردم شکل گرفته که انتخاب شما اولین محصول این نگاه جدید است. خوب میدانم که مردم باز هم به سراغ هم محله ای ها و فامیل رفته اند و شاید اصلاً این را به عنوان خصلت جدایی ناپذیر انتخابات شورا در شهرهای کوچک باید پذیرفت- اما نکته اینجاست که مردم این بار در میان هم محله ای ها و اقوام به سمت متخصصانی رفته اند که سبقه  فرهنگی ،معماری و  عمرانی و شهرسازی ، کارشناس امر مشاوره در حوزه اجتماعی و خانواده را در کارنامه دارند. (دغدغه اصلی شهر نورآباد نیز مشکلات فرهنگی ، اجتماعی ، طراحی مبلمان شهری و شهرسازی‌، ترافیک ، سروسامان دادن به سیما و منظر مناطق مسکونی و رفع جلوه های "آلودگی دیداری" ، تمرکز مراکز تجاری ،عدم تقیسم بندی صنوف در نقاط مختلف و … می باشد).
به عنوان یکی از کسانی که با قلم خود سهمی -اگرچه ناچیز- در خلق این اتفاق داشته ام از شما خواهشمندم که از این فرصت خدمت به نحو احسن استفاده نمایید ، چرا که طعنه زنندگان با چشمانی تیزبین ، کوچک ترین حرکات و رفتارهای شما را رصد می کنند تا با کمترین خطایی طبل رسوایی راه بیاندازند و بلوایی به پا کنند !!!
اگر شما دست در دست هم ننهید و دچار اختلاف و انشعاب شوید، اگر خود را درگیر جریانات بی ارزش سیاسی در ممسنی و نورآباد کنید، اگر شورا به جای برچسب خدمت، برچسب هواداری این جریان و آن جریان به خود بگیرد و درگیر تنش های فرسایشی شده و از کار اصلی اش باز بماند،اگر خدای ناکرده به هوای زمین و امتیاز و رانت دست تان آلوده شود، اگر به جای یک شورای هفت نفره، هفت شورای یک نفره تشکیل دهید، اگر مصلحت شهر و شهروند را به پای منفعت شخص و محله قربانی کنید ، اگر غرّه شوید و خود را ملزم به پاسخ گویی به مردم نبینید،اگر به امید حرکات پوپولیستی و عوام فریبانه بنشینید و تخصص و تعهد تان را دم در شورا پارک کنید، اگر دروغ های مصلحتی را جایگزین صداقت و یک رویی کنید و در یک کلام ؛ اگر خدا و خلقش را فراموش کنید، آنگاه عوارضش فقط این نیست که مردم از شما هفت نفر روی برمی گردانند ، که اعتماد مردم از یک نسل سلب خواهد شد . به تبع آن نسل جوان شهرتان می بایست جور خطای شما را بکشند و دوباره از صفر شروع به جلب اعتماد مردم کنند. سنگینی نگاه نسل آینده را بر شانه های خود حس کنید که این چهار سال را می توان پایه و زیربنای چهل ساله شهر قرارداد.

اعضای محترم و منتخبین مردم:
قطعاً بین شما در مباحثی اختلاف پیش خواهد آمد، اما همه ی توقع ما این است که اختلافات بصورت سازنده و بر اساس نگاه کارشناسی حل شود. قوم گرایی ، محله گرایی و جناح بازی را اگر در حل اختلافات دخیل نکنید، قطعاً هر اختلاف نظری منجر به مباحثاتی سازنده خواهد شد که در نهایت کیفیت شورا را ارتقا خواهد بخشید. از این منظر، اختلافات باعث خیر و برکت برای شهر خواهد شد وگرنه شورایی که شش نفر از اعضاء آن تکرار صدای یک نفر باشند، شورایی یک نفره است و نه شورایی هفت نفره.

به اهمیت اتاقهای فکر متشکل از متخصصین و کارشناسان جوان از مناطق مختلف شهر که بدون هیچ چشم داشتی بدنبال خدمت به زادگاه خویشند توجه ویژه نموده که چنانچه نیک می دانید  متخصصین شهرمان نبوغشان در دیگر شهرهای ایران زمین زبانزد خاص و عام است ولی دریغ که در شهر خود تنها حق نفس کشیدن دارند و بس..

 در پایان از اینکه بر روی منبر وعظ و خطابه رفتم از همه ی شما بزرگواران طلب عذر خواهی می نمایم. این نوشته را به پای دو چیز بگذارید: دوستی عمیق حقیر با شما و دلسوزی عمیق من و نسل من برای شهرمان .

                       " شهری که می دانم شما نیز رویاهای شیرینی برای ساختنش دارید. "

  خرّم آن کس که در این محنت‌گاه                    خاطری را سبب تسکین است

              با تقدیم احترام و آرزوی توفیقات برای شما- محمود مظفریان

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی