شماره : 26535
۲۷ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴

به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار ؛

همایش تجلیل از مقام پرستار در شهرستان ممسنی

همایش تجلیل از مقام پرستار با حضور فرماندار شهرستان ممسنی، فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت ممسنی، رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی، سایر مسولین شبکه بهداشت و درمان و همچنین برخی از مسولین شهرستان در سالن امیرکبیر برگزار شد.؛

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی , در این همایش دکتر ایوبی فرماندار ممسنی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در سخنانی بیان کرد: یکی از عوامل اصلی توسعه پایدار انسان سالم است که شما تلاشگران عرصه سلامت پرستاران، پزشکان و تمامی پرسنل شبکه بهداشت و درمان در بیمارستان، مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت در بالابردن این شاخص مهم سهیم هستید.
فرماندار شهرستان ممسنی در ادامه گفت: کار پزشک بدون زحمات شما پرستاران موفق نخواهد بود و در برنامه طرح تحول سلامت باید پرستاران در کنار پزشکان دیده شوند تا بتوان به هدف غایی طرح تحول سلامت که منجر به یکی از شاخص های توسعه پایدار و پرورش انسان های سالم است، با موفقیت دست یافت.
سپس دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی  روز پرستار را تبرک گفت و بیان کرد: افتخار بزرگی است برای جامعه پرستاری که روز ولادت حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نامیده شده و این افتخار مسؤلیت پرستاران را چند برابر کرده که با الگو پذیری از حضرت زینب (س) صبر و گذشت و فداکاری را سرلوحه کارشان قرار دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی خلاصه‌ای از  وضعیت خدمات، نیروی انسانی، مالی و عمرانی بیمارستان ولی عصر (عج) را بیان نمود و به همشهریان نوید راه اندازی سه پروژه جدید از جمله، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، زباله سوز بیمارستان و شروع ساخت بخش نوزادان را داد.
وی ادامه داد: در برنامه طرح تحول سلامت که باهدف عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در جامعه به دستور مقام معظم رهبری در حال اجراست ۷۰ درصد هزینه ها برعهده دولت و ۳۰ درصد هزینه ها به عهده مردم است که خدمتی بسیار ارزشمند از طرف دولت است.
"دکتر چوبینه" آمار یک ماهه خدمات در بیمارستان ولی عصر به همشهریان را برشمرد و خواستار تعامل و همکاری بین بخشی همه نهادهای شهرستان با شبکه بهداشت و درمان برای حل مشکلات درمانی و بهداشتی مردم و خدمت بهتر به آنان شد.
در ادامه برنامه "سرهنگ نصیبی" فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت ممسنی با تجلیل از پرستاران، تبریک روز پرستار و ولادت حضرت زینب (س) از زحمات پرستاران و بسیج جامعه پزشکی به عنوان خدمتی بزرگ و وصف ناشدنی نام برد و بر همکاری با شبکه بهداشت و درمان ممسنی تاکید نمود.

روز-پرستار
در پایان این همایش از پرستاران نمونه با اهدای لوح تقدیر قدر دانی بعمل آمد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26535 توسط محسن ضرغامی و در روز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴:۵۲
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26538
۲۶ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

آخرین وضعیت سه پروژه‌ی در حال احداث در بیمارستان ولی عصر (عج) ممسنی

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی در خصوص سه پروژه در حال احداث در بیمارستان ولیعصر شهر نورآباد توضیح داد؛

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی دکتر علی چوبینه رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی در بازدید از این پروژه ها بیان داشت: کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان ولیعصر (عج) ممسنی با ۱۹۰۰متربع زیربنا و درسه طبقه در حال احداث می باشد که تاکنون اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده  و از نظر فیزیکی پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است.
دکتر چوبینه ادامه داد :این پروژه به دلیل نوسانات قیمت مصالح ساختمانی متوقف شده بود که با پیگیری های انجام شده و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی روند ساخت آن از سر گرفته شد.
 دکتر چوبینه افزود: با راه اندازی این کلینیک تمامی تخصص ها از جمله داخلی، اطفال، رادیولوژی و سونوگرافی، آزمایشگاه، حراجی، گوش-حلق و بینی، اعصاب و روان، مغز واعصاب، قلب و عروق، چشم، زنان، آسم و الرژی در سطح تخصصی و فوق تخصصی به مردم شریف شهرستان های ممسنی و رستم ارائه خواهد شد.
دکتر چوبینه ادامه داد: دومین پروژه در حال ساخت اقامتگاه همراه بیمار جهت رفاه حال همشهریان می باشد که اعتبار آن توسط دکتر خسروی نژاد از فرزندان خیر شهرستان ممسنی به مبلغ پنج میلیارد ریال اهداء شده و این پروژه با ۱۳۰ متر مربع زیربنا، در دو طبقه در حال احداث می باشد و تاکنون پیشرفت ۴۰ درصدی داشته است.
 سومین پروژه که "دکتر چوبینه" خبر راه اندازی آن را اعلام داشت ،ساختمان زباله سوز بیمارستان ولی عصر(عج) ممسنی است که ۱۳۰ مترمربع زیر بنا دارد و اعتباری یک میلیارد ونهصد و پنجاه میلیون ریالی برای ساخت و دو میلیارد و هفتصد میلیون ریال برای خرید دستگاه زباله سوز آن هزینه شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: ساخت ساختمان زباله سوز و نصب دستگاه‌های آن به اتمام رسیده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه-های-بیمارستان-ولیعصر
وی در پایان بیان کرد: با راه اندازی این پروژه مشکل زباله های عفونی بیمارستان ولی عصر (عج) ممسنی حل خواهد شد.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26538 توسط محسن ضرغامی و در روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵:۱۹
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26532
۲۶ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۸:۵۰

توافق برای برپایی بیمارستان صحرایی؛

بازدید روسای سازمان بسیج سازندگی و جامعه پزشکی فارس از مناطق محروم رستم

روسای بسیج سازندگی و جامعه پزشکی استان فارس از مناطق محروم شهرستان رستم در بخش‌های مرکزی و سورنا بازدید کرده و برای برپایی بیمارستان بزرگ صحرایی در این مناطق توافق کردند.؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم ، در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان رستم اظهار داشت: فرمانداری شهرستان رستم از سال ۸۷ تاسیس شده و در این مدت آن‌طور که باید و شاید به جایگاه واقعی خود نرسیده است.
ابوطالب حسینی با قدردانی از سپاه فجر فارس در راه‌اندازی بیمارستان صحرایی افزود: بالای ۷۰ درصد جمعیت شهرستان رستم زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند و باید تلاش کنیم غبار محرومیت از این شهرستان در بخش‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان برداشته شود.
حسینی اظهار داشت: با توجه به محرومیت روستاهای شهرستان رستم در بخش بهداشت و درمان مقرر شد، با برپایی بیمارستان صحرایی به مردم این روستاها خدمات درمانی ارائه شود.
رئیس بسیج سازندگی استان فارس بیان کرد: این یازدهمین بیمارستان صحرایی است که بسیج سازندگی در برنامه مشترک با بسیج جامعه پزشکی استان فارس طی سه سال گذشته برپا می‌کند،که امیدواریم بتوانیم به بهترین شکل ممکن در بخش پزشکی خدمات خود را ارائه دهیم.
اسماعیلی تصریح کرد:در بازدیدی که از مناطق محروم شهرستان ممسنی صورت گرفت، بسیج سازندگی استان فارس نیز آماده است، ۵۰ درصد بسته‌های مختلف محرومیت‌ زدایی را تهیه و با مشارکت مسئولان شهرستانی در اختیار مردم این مناطق قرار دهد.
وی گفت: مناطق مختلف شهرستان رستم در عرصه‌های بهداشت و درمان، آموزش و مسائل عمرانی و فرهنگی بسیار محروم است و امیدواریم با کمک مسئولان ارشد استانی و مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف خدمات بهتری به آنان داده شود.
اسماعیلی همچنین خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی استان فارس برای محرومیت‌ زدایی یکی از دهستان‌های محروم شهرستان رستم در سال ۹۸ اعلام آمادگی می‌کند و این مهم نیز برای به نتیجه رسیدن نیازمند هماهنگی و پیگیری امور توسط نماینده، فرماندار و سایر مسئولان متولی شهرستان است.
 75 نفر روز، پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان صحرایی رستم به ارائه خدمت می‌پردازند
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس نیز با تاکید بر اینکه برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم شهرستان رستم نیازمند یک همت جمعی توسط فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان است، اظهار داشت: این بیمارستان به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و به عنوان دومین بیمارستان صحرایی استان فارس در سال ۹۷ در مناطق محروم رستم برپا می‌شود.
 بهارلویی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این بیمارستان با حداقل ۲۰ نوع خدمات تخصصی و فوق تخصصی اهم از ارتوپدی، زنان و زایمان، روانشناسی، مغر و اعصاب، اعصاب و روان، داخلی، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی و سایر رشته‌ها دایر و ۷۵ نفر روز، پزشک متخصص، فوق تخصص و پیراپزشک به ارائه خدمت می‌پردازد.
وی با بیان بسیج جامع پزشکی استان فارس در سه سطح خدمات درمانی خود را ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: در سطح اول اعزام تیم‌های درمان  است که با مدیریت پزشک عمومی اعزام و در آن کارشناسان پرستار، بهداشت، تغذیه و مامایی در سطح آموزش بهداشت و درمان به ارائه خدمات می‌پردازند.
 رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با بیان اینکه در سطح دوم درمانگاه‌های تخصصی است و تعدادی از پزشکان با تخصص‌های مختلف در یک منطقه رفته و ارائه خدمت انجام می‌دهند، افزود: بالاترین سطح درمان که در واقع کامل‌ترین خدمات درمانی بسیج پزشکی به شمار می‌رود، برپایی بیمارستان صحرایی است که پزشکان عمومی و متخصص در سطح یک و دو ویزیت بیماران را انجام می‌دهند.
بهارلویی گفت: برای برپایی بیمارستان صحرایی، سازه‌هایی مانند اتاق عمل سیار، آزمایشگاه، رادیولوژی و دندانپزشکی مستقر می‌شود و برای اینکه خدمت بهتری ارائه کنیم دو هفته قبل از برپایی بیمارستان نیز موضوع غربالگری بیماران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان صورت می‌گیرد.
 رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس گفت: پیش‌بینی می‌شود با برپا شدن بیمارستان صحرایی در رستم حداقل ۱۰ هزار نفر به صورت رایگان ویزیت شده و از خدماتی همانند دارو، امور پاراکلینیکی، رادیولوژی و آزمایشگاه بهره‌مند شوند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم، در جلسه‌ای که در حاشیه سفر روسای سازمان‌های بسیج سازندگی و بسیج جامعه پزشکی در حضور فرماندار رستم در فرمانداری برگزار شد، امام جمعه شهرستان رستم نیز با قدردانی از خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه در عرصه بسیج سازندگی اظهار داشت: سپاه مایه عزت کشور است به طوری که علاوه بر مسائل نظام در بخش سازندگی نیز بسیار موفق عمل کرده و در منطقه‌های محروم نیز اثرگذاری‌های بی‌بدیل داشته است.
 حجت الاسلام خرسندی افزود: در مورد بیمارستان صحرایی نیز درخواست داریم فرماندار و سایر مسئولان شهرستان و استان فارس حمایت لازم را انجام داده تا با توجه به هزینه‌هایی که صورت می‌گیرد، خدمات پزشکی در مدت بیشتری در شهرستان محروم رستم به مردم ارائه شود.
 فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان رستم نیز اظهار داشت: شهرستان رستم ۲۲۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده و همواره مردم آن در دفاع از ارزش‌های اسلامی پیشتاز بوده‌اند اما این شهرستان از بسیاری زیرساخت‌ها به ویژه در بخش بهداشت و درمان محروم است که توجه ویژه مسئولان بهداشتی استان را در این زمینه می‌طلبد.
 سرهنگ زارع با بیان اینکه هنوز بر در و دیوار روستاهای شهرستان رستم فقر و محرومیت حاکم است، بیان کرد: ناحیه مقاومت بسیج شهرستان با حمایت سپاه فجر در چند سال گذشته با برگزاری اردوهای جهادی آنچه در توان خود داشته به روستاهای محروم شهرستان رستم  ارائه خدمت کرده که این خدمت‌های بی‌منت با افتخار تمام ادامه می‌یابد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26532 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۰۸:۵۰:۱۷
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26524
۱۷ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴

برای اولین بار بعد از 16 سال؛

گزارش سفر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به ممسنی

روز گذشته پروفسور صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور وارد شهرستان ممسنی شده و از آموزشکده فنی و حرفه ای پسران ممسنی بازدید کردند؛

به گزارش دیارممسنی,دکتر صالحی عمران به بازدید از قسمتهای مختلف آموزشکده مانند خوابگاه دانشجویان ،سلف سرویس و سالن غذاخوری ،کارگاهها و آزمایشگاهها و کلاسهای درس پرداختند و در این بازدید با دانشجویان به صورت صمیمی صحبت و گفت و گو کردند.  

سپس ایشان به همراه دکترگودرزی نماینده شهرستان و آقای علیرضا رحمانی رئیس آموزشکده فنی ممسنی از محل زمین واگذار شده از طرف  سازمان مسکن و شهرسازی که با کمک خیرمحترم جناب آقای زراعت پیشه جهت احداث ساختمان جدید آموزشکده تامین گردیده است،بازدید نمودند.  

سفر-صالحی-عمران-به-ممسنی-۱

دکتر صالحی عمران در ادامه با حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان ممسنی دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه ابتدا آقای علیرضا رحمانی رئیس آموزشکده فنی شهرستان طی سخنانی از حضور دکتر صالحی عمران در ممسنی و آموزشکده فنی پسران تقدیر و تشکر نمودند و بیان داشتند که برای اولین بار بعد از ۱۶سال از تاسیس این آموزشکده، دکتر صالحی عمران اولین رئیس دانشگاهی فنی و حرفه ای کشور هستند که به این شهرستان سفر نمودند که جای تقدیر  دارد و ان شالله حضور ایشان منشا خیر و برکت برای این مرکز دانشگاهی خواهد بود.                                   
سپس دکتر صالحی عمران در بیانات خود از دکتر گودرزی نماینده شهرستان های ممسنی و رستم که علاقه خاص ویژه ای به دانشکده ها و آموزشکده های فنی وحرفه ای دارند،و همکاران دانشکده ها و آموزشکده ها به خاطر زحماتشان تقدیر و تشکر تقدیر و تشکر نمودند.  

دکتر صالحی عمران در ادامه سخنان خود اظهار داشتند که اگر آموزشکده فنی ممسنی را با آموزشکده منتظری مشهد و مهاجر اصفهان مقایسه نماییم، تفاوت های زیادی وجود دارد که ان شالله بنا داریم که به مناطق محروم بیشتر سرکشی نمائیم و در حد توان نسبت به رفع مشکلات آنها تلاش نمائیم .

دکتر صالحی عمران افزود: آموزشکده ای که ۵۰۰ نفردانشجو دارد درصورت جذب آنها در بازار کار، هم خدا و هم خلق خدا خوشحال خواهند شد .                        
وی بیان داشت: تقاضا دارم ائمه جمعه و جماعات یک کار فرهنگی انجام دهند و در نمازجمعه به اهمیت آموزش های مهارتی بپردازند و اهمیت و ضرورت آنها را بیان نمایند.              

در ادامه  این دیدار، حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان ممسنی در سخنانی کوتاه از حضور دکتر صالحی عمران در شهرستان ممسنی قدردانی نمودند و از مقام علمی، جایگاه خانوادگی و تواضع و ادب دکترصالحی عمران تعریف وتمجید نمودند.                                        

امام جمعه شهرستان در این دیدار افزودند؛ از زحمات و تلاشهای خوب و اثرگذار آقای علیرضا رحمانی رئیس محترم و ارزشمند آموزشکده فنی و حرفه ای که در طی چندماه گذشته با پشتکار و همت و خلق ایده های نو، تغییر و تحولات بسیار خوبی در برنامه ها و زیرساختهای این آموزشکده ایجاد کرده اند، تقدیر و تشکر می نمایم .               
در ادامه دکتر مسعود گودرزی به سبب اعطای سه رشته کارشناسی در مهرماه امسال به آموزشکده فنی ممسنی از رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، تقدیر و تشکر نمودند.وی بیان داشت :دکتر صالحی عمران در فرماندهی و مدیریت دانشگاه از توانمندی بالایی برخوردار است.    

سفر-صالحی-عمران-به-ممسنی

برنامه بعدی دکتر صالحی عمران، حضور در جلسه شورای اداری شهرستان ممسنی در سالن کنفرانس فرمانداری ممسنی بود. در این جلسه کلیپی از اقدامات انجام شده دوره ۵ماهه ریاست آقای علیرضا رحمانی در آموزشکده فنی ممسنی پخش شد که مورد استقبال و تشویق حاضرین در جلسه قرار گرفت.
سپس رئیس آموزشکده فنی شهرستان،بیان داشتند که در ۶ ماهه اخیر تغییرات بسیارخوبی در آموزشکده فنی ممسنی اتفاق افتاده است. وی به بیان مشکلات آموزشکده فنی ممسنی پرداختند و از آقای دکترصالحی عمران, دکترگودرزی و فرماندار ممسنی تقاضای مساعدت و حمایت ویژه جهت رفع مشکلات ذکر شده داشتند

رحمانی اظهار داشت: مسئولان، کارکنان، اساتید و دانشجویان آموزشکده فنی ممسنی سالهاست که چشم انتظار حضور مسئولین دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در این آموزشکده بودند و از بابت سفر دکتر صالحی عمران و همچنیمن بازدید اقای دکتر یزدانیان مدیرکل محترم حراست دانشگاه فنی وحرفه ای که درمهرماه ۹۷ ازآموزشکده فنی ممسنی انجام گرفت و نتایج خوبی درپی داشت، کمال  تقدیر و تشکر را داریم  .

رحمانی بیان داشت: همچنین با مساعدت دکترگودرزی و دکتر ایوبی فرماندار محترم شهرستان برای اولین بار مبلغ خوبی از اعتبارات توازن شهرستان به این آموزشکده اختصاص داده شد
سپس دکتر ایوبی فرماندار شهرستان به معرفی شهرستان ممسنی ، تعداد بخش ها و جمعیت و موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در مسیرهای مواصلاتی سه استان فارس , بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد پرداختند و بیان داشتند که امروز نیاز شدید به نیروهای فنی داریم و امیدواریم که با تعامل با  نیروهای فنی و مهارتی، مشکلات اقتصادی از لحاظ تخصصی حل شود و شایسته است که از آموزش های نظری به سمت اموزشهای فنی و مهارتی روی آوریم و از اقدامات خوب آقای رحمانی رئیس جوان و با انگیزه آموزشکده فنی ممسنی در طول مدت کوتاه ۵ ماهه تشکر میکنم
دکتر مسعود گودرزی نیز به بیان جایگاه آموزش عالی در رشد , پیشرفت و توسعه کشور پرداختند و بیان نمودند: مراکز آموزش عالی عامل اصلی رفع مشکلات صنعتی و عمرانی کشور است.

ایشان به ورود مهارت درکنار آموزش اشاره ویژه ای داشتند و دانشکده های فنی را پل ارتباطی بین علم و صنعت عنوان کردند و اظهار داشتند: امروزه رسالت آقای دکترصالحی عمران بسیار مهم است و ایشان با  آینده نگری و افق دیدی که دارند می توانند پل ارتباطی را برقرار کنند و با درایت و تصمیمات خوب و علمی قطعا اقدامات خوبی در حوزه ی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و مجموعه های تابعه صورت خواهد گرفت.

نمابنده شهرستانهای ممسنی و رستم در پایان سخنان خود افزود: تقاضا دارم آقای صالحی عمران آموزشکده فنی ممسنی را به سطح دانشکده ارتقا دهند         

در ادامه این نشست دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای درسخنان خود بیان داشتند که بعد از بازدید از آموزشکده فنی ممسنی ،خیلی احساس نگرانی کردم و قطعا این بازدید در تصمیماتی که در آینده اتخاذ خواهم کرد موثر است.

ایشان افزودند: یکی از موارد مهم رموز موفقیت کشورهای پیشترفته ،آموزش های فنی و مهارتی بوده است و آموزشهای مهارتی را می توان یک ضرورت علمی صنعتی و حتی امنیتی به شمارآورد.

دکتر صالحی همچنین به بحث عدم  اشتغال و بیکاری جوانان پرداختند و بیان داشتند که نرخ بیکاری افزایش یافته و درنتیجه آموزش های مهارتی را می توان یک ضرورت امنیتی دانست .دانشگاه فنی دانشگاهی بزرگ است و وزیر محترم علوم ،دولت و مجلس توجه ویژه ای به این دانشگاه دارند. از فعالیت ها و تلاشهای آقای رحمانی رئیس آموزشکده فنی ممسنی و نگاه ریز و کلان ایشان به همه مسائل آموزشکده و بهبود مسائل عمرانی و سطح کیفی آن تشکر میکنم

سفر-صالحی-عمران-به-ممسنی-۲

در پایان نشست شورای اداری شهرستان، لوح تقدیری از طرف دکترمسعود گودرزی به دکتر صالحی عمران به پاس زحمات ایشان در دانشگاه فنی و حرفه ای و توجه به آموزشکده فنی ممسنی اهدا شد                                         

همچنین چند جلد کتاب از نویسندگان مطرح ممسنی توسط دکتر ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی به جناب دکترصالحی عمران اهدا گردید.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26524 توسط محسن ضرغامی و در روز دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴:۳۷
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26519
۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۹:۳۸

رونمایی از کتاب های ممسنی و شولستانات و روزهای آموزگاری در ممسنی

از کتاب ممسنی و شولستان نوشته آقای محمدکریم چوبینه و سید عبدالمناف شاه قاسمی و کتاب روزگار آموزگاری نوشته حاج محمد کریم چوبینه رونمایی گردید ؛

به گزارش دیارممسنی, این جلسه با حضور امام جمعه شهرستان,فرماندار,مسئولین ,اصحاب رسانه  و عموم مردم در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی برگزار گردید.

سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین و نویسندگان کتاب گفت: شهرستان ممسنی دارای ظرفیت و پتانسیل های فرهنگی فراوانی است که باید ممسنی فرهنگی  نام گیرد  و اگر ما پیشینه تاریخی ممسنی  از ۲۴۰۰ سال پیش از میلاد تا کنون را بررسی کنیم ، می بینیم در این شهرستان علما و بزرگان و صاحبان اندیشه فراوانی را داشته است  که دارای مکتب خانه بوده که از نقاط مختلف در محضر آنها کسب فیض می شد.و در عصر حاضر می بینم این شهرستان دارای بزرگان و نخبه های فراوانی است .همچنین نویسندگان- هنرمندان –اصحاب قلم – و کسب مقام های مختلف فرهنگی توسط هنرمندان و اهل قلم و همچنین عملکرد شهرستان در حوزه فرهنگی  و هنری موید آن است که باید این شهرستان در زمره شهرستاهای فرهنگی کشور قرار گیرد و از همه بزرگان و اهل علم و قلم و اندیشه میخواهم تا جهت نهادینه کردن این ویژگی شهرستان تلاش  و همکاری  کنند و شهرستان را به حق واقعی خود برسانند .

در ادامه حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان بیان داشتند:شهرستان ممسنی دارای ویژگی های  مثبت فراوانی است که این خصوصیات  می تواند جایگاه شهرستان را ویژه کند .ایشان از بزرگان و نخبگان شهرستان به عنوان سرمایه یاد کرد و افزود این داشته ها باید در جهت صحیح تقویت گردد تا شاهد رشد و توسعه همه جانبه در شهرستان باشیم 

امام جمعه ممسنی قلم را به عنوان یک ابزار مهم دانست به طوری خداوند کریم به آن سوگند یاد کرده است و این قلم باید در جهت هدایت و رستگاری و ارتقاء و توسعه جامعه باشد .

سپس آقای ایوبی فرماندار شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند و گفتند : شهرستان ممسنی دارای توان و جایگاه خوبی است .ظرفیت های علمی و هنری که در این شهرستان وجود دارد می تواند در جهت توسعه اقتصادی شهرستان کمک عظیمی داشته باشد .ایشان اهل قلم را ظرفیت بزرگ شهرستان دانست و افزود شهرستانی که دارای این ظرفیت ها است نباید امروز مشکل اقتصادی داشته باشد .لذا همه باید دست به دست هم داده تا با ابزارهای علمی و همفکری در جهت توسعه شهرستان گام برداریم

فرماندارممسنی ۱۰۰ جلد از کتاب ها را خریداری و به هنرمندان و اهل قلم اهداء کردند.

در ادامه آقای محمد کریم چوبینه نویسنده کتاب ممسنی و شولستان و روزگار آموزگاری در خصوص تاریخ ممسنی و سیر و تحولات ممسنی در ادوارهای مختلف تاریخی که در کتاب ممسنی و شولستانات ذکر شده بود بیان کرد . همچنین  آقای حاج اردوان چوبینه به عنوان معرف کتاب روزگار آموزگاری در خصوص کتاب و محتوای کتاب و مسائل اخلاقی و آموزشی کتاب صحبت کرد .

در پایان مراسم تجلیل از کتاب های مذکور رونمایی گردید .

رونمایی-از-کتاب رونمایی-از-کتاب-۱

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26519 توسط محسن ضرغامی و در روز یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸:۰۷
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26515
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷

راه اندازی شعبه تامین اجتماعی در رستم؛

دیدار مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس با مسئولان ممسنی و رستم

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس به همراه معاون بیمه ای اداره کل استان ضمن حضور در فرمانداری شهرستان ممسنی با فرماندار و رئیس تامین اجتماعی شهرستان ممسنی دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش دیارممسنی, آقای عبدالکریم نباتی مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس به همراه اقایان کشاورز معاون بیمه ای و عطایی مسئول روابط عمومی اداره کل استان ضمن حضور در فرمانداری شهرستان ممسنی با آقای ایوبی فرماندار و علمداری رئیس تامین اجتماعی شهرستان ممسنی دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار آقای ایوبی خواستار ایجاد کارگزاری رسمی تامین اجتماعی در شهرستان، ایجاد بستر سرمایه گذاری شستا و ارتقاء سطح خدمات درمانی درمانگاه نورآباد و تخصیص سهمیه بیشتر بیمه های کارگران ساختمانی شدند

 آقای حسن علمداری رئیس تامین اجتماعی شعبه ممسنی نیز بیان داشت: تعداد ۳۴ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی تحت پوشش این شعبه هستند که از این تعداد حدود ۲۲۰۰ نفر مستمری بگیر هستند و ماهیانه قریب ۴ میلیارد تومان بابت مستمری به این عزیزان پرداخت میشود.

در ادامه مدیرکل تامین اجتماعی و هیات همراه با حجت الاسلام خرسندی امام جمعه محترم شهرستان رستم دیدار کردند.
حجت الاسلام خرسندی در این دیدار خواستار راه اندازی شعبه تامین اجتماعی در این شهرستان شد.

دیدار-مدیرکل-تامین-اجتماعی-در-ممسنی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26515 توسط محسن ضرغامی و در روز جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۷:۱۷
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26513
۱۴ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲

تا ساعت ۷ صبح جمعه ۱۴ دیماه ۱۳۹۷؛

میزان بارش ایستگاه های بارانسنجی ممسنی و رستم

هواشناسی ممسنی میزان بارش ایستگاه های بارانسنجی ممسنی و رستم طی ۲۴ ساعت گذشته و سال زارعی جاری را اعلام کرد

به نقل از هواشناسی ممسنی میزان بارش ایستگاه های بارانسنجی ممسنی و رستم طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۷ صبح جمعه ۱۴ دیماه ۱۳۹۷ به شرح زیر است

امیر ایوب       ۶۱
جوزار بکش     ۴۰
دزک دهنو        ۳۰
چارطاق          ۲۸
مهرنجان         ۱۹
بامنیر            ۱۷/۵
فهلیان            ۱۵
پل مورد         ۱۳
پیردان            ۱۳
میشان           ۱۲
قنات انجیره     ۳۷
+مصیری ۱۹ میلیمتر
-سال زراعی ۳۶۵/۵ میلیمتر
+ ممسنی ۱۰/۴ میلیمتر
– سال زراعی ۲۷۶/۷ میلیمتر
-سال گذشته مدت مشابه  ۶۶/۳‌ میلیمتر
-متوسط بلندمدت مشابه ۲۲۸ میلیمتر

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26513 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۹:۲۲:۳۰
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26504
۱۲ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰

یک بومی استاندار فارس شد؛

عنایت الله رحیمی استاندار فارس شد

عنایت الله رحیمی معاون عمرانی استانداری فارس به عنوان استاندار جدید استان فارس از سوی هیئت دولت معرفی شد؛

به گزارش دیارممسنی, عنایت الله رحیمی از فرزندان شهرستان مرودشت پیش از این معاون عمرانی استانداری فارس بوده است و سابقه مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس را نیز در کارنامه دارد.

وی فوق‌لیسانس شهرسازی خود را از دانشکده شهرسازی و معماری دانشگاه شهید بهشتی تهران اخذ کرده و دکترای شهرسازی دارد. 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26504 توسط محسن ضرغامی و در روز چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰:۲۳
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26507
۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴

به دلیل بازنشتگی رئیس سابق؛

رئیس جدید اداره زندان شهرستان ممسنی معارفه گردید

با بازنشستگی آقای سلطانی رئیس زندان شهرستان ممسنی, مراسم تودیع وایشان و معارفه رئیس جدید این اداره برگزار شد ؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ممسنی، مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره زندان شهرستان ممسنی با حضور حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان، فرامرزی معاون سیاسی فرمانداری، حیات الغیب مدیرکل اداره کل زندانهای استان فارس، اعضای شورای تامین شهرستان های ممسنی و رستم در محل فرمانداری برگزار گردید

در این آئین آقای سلطانی تودیع و آقای گندمکار به سمت جدید این اداره منصوب شد
 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26507 توسط محسن ضرغامی و در روز سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۱۴
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26510
۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

ممسنی میزبان سومین جشنواره تئاتر از سرخ تا سبز یادواره شهدای هنرمند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت : سومین جشنواره تئاتر از سرخ تا سبز یادواره شهدای هنرمند شهرستان به میزبانی این شهرستان در اسفند 97 برگزار خواهد شد .؛

به گزارش دیارممسنی, سید ابراهیم حسینی گفت: شهرستان ممسنی دارای استعداد و ظرفیت های خوبی در حوزه هنر نمایش می باشد و نیاز هست که هر ساله جشنواره تئاتر برگزار گردد . این جشنواره چندسال بود که به دلایل مختلف قادر به اجرای آن نبودیم ولی امسال به یاری خدا و با همت اداره کل برگزار خواهد شد .
وی هدف از برگزاری جشنواره را ارتباط و تبادل هنری و انتقال تجربیات هنرمندان دانست و افزود : جشنواره زمینه ایست تا هنرمندان بتوانند داشته های خود را  به هم دیگر انتقال بدهند و از تجربیات همدیگر استفاده و زمینه خلاقیت و انگیزه را در بین هنرمندان افزایش دهد .
حسینی ادامه داد: هنر تئاتر هنری است که تلفیقی از چند هنر می باشد به همین خاطر محبوبیت خاصی در جامعه دارد و به همین خاطر انتقال فرهنگ با این ابزار هنری اثری ماندگار خواهد داشت .
وی اشاره کرد این جشنواره سومین جشنواره ای است که با همت و همکاری اداره کل ارشاد فارس و هنرمندان و انجمن نمایش شهرستان ممسنی برگزار میگردد و استقبالی خوبی هم از این جشنواره گردیده و امیدواریم با کیفیت بسیار خوب و در خور هنرمندان شهید شهرستان که این جشنواره مزین به نام انهاست برگزار گردد .
 در پایان از هنرمندان نمایش شهرستان و انجمن نمایش و دبیر جشنواره که تلاش مضاعف در اجرای این برنامه دارند تشکر و قدردانی میکنم .

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26510 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۲:۳۰:۱۹
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر