شماره : 26607
۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶

روایت محمدمحمودی نورآبادی از دیدار؛

دیدار خانواده شهیدان ستار و عبدالرسول محمودی با رهبر انقلاب

خانواده شهیدان ستار و عبدالرسول محمودی همراه با جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای دفاع از مرزها و امنیت به زیارت مقام معظم رهبری رفتند.؛

نویسنده خوش آوازه فارسی که برادر بزرگترش بین شهدای دفاع مقدس ستاره شد و برادر کوچکترش هم بین شهدای مدافع حرم اوج گرفت و به ستاره‌ها رسید، بیست و سوم بهمن ماه۹۷ همراه با جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای دفاع از مرزها و امنیت به زیارت مقام معظم رهبری رفتند.

محمد محمودی نورآبادی که در سطح کشور شناخته‌تر از استان فارس است از این دیدار حاشیه نویسی جالبی داشته که در ادامه می‌خوانیم:

✳دیدار با حضرت آقا

 «نزدیکای ظهر است. جمع شده‌ایم در سالنی با حدود پنجاه متر مساحت که با موکت عسلی رنگ فرش شده است. برای پدر صندلی گذاشتند.

خادمان برایمان چایی می‌آورند. استکان‌های ریز نقش شیشه‌ای با قندانی کوچک که صفا و سادگی روزهای خوش ییلاق و قشلاق ایل را تداعی می‌کند. پدر خوش چایی است. مثل همیشه، داغ و لب‌سوز چایی را بالا می‌کشد.

محافظان و فیلمبردارن، سرگرم کار خودشان هستند. اذان که تمام می‌شود، جماعت ۳۰ نفره از جای بلند می‌شوند. معلوم است که آقا دارد می‌آید. مادر با قاب عکس سر راهش قرار می‌گیرد. آقا سلام می‌کند و به تصویر جگرگوشه‌های مادر خیره می‌شود و پلک می‌زند و گام بر می‌دارد. می‌رسد به سجاده و قامت می‌بندد به نماز. من و عباس صف دوم هستیم. حس غریبی داریم. ستار نیست اما انگار هست و می‌بینمش که با همان چشم‌های دقیقش آقا را به تماشا ایستاده است. خیلی زود گلویم پر از بغض و چشم‌هایم خیس اشک می‌شود.

نماز ظهر و عصر که تمام می‌شود، آقا روی صندلی می‌نشیند. همه دور و برش می‌نشینیم. پدر و مادرم با دو پدر شهید دیگر هم رو صندلی نشسته‌اند.

آقا باز سلام می‌کند و از حضور مردم در ۲۲ بهمن می‌گوید و سپس موضوع شهدای حرم را دنبال می‌کند.

_ «کاری که فرزندان شما کردند، دشمن را به تعجب وا داشت. کار برزگی بود. دشمن حساب آمد دستش که نمی‌شود با این ملت در افتاد..‌.»

سخنرانی کوتاه و بعد گفت‌وگویی دو طرفه شکل می‌گیرد. اولین خانواده ما هستیم. آقا کاغذی را دست می‌گیرند و نگاه می‌کنند؛

_ «پدر شهیدان عبدالرسول و ستار محمودی تشریف دارن؟»

پدر کنار دستش دست بلند می‌کند و می‌گوید: خدمت حضرتعالی هستم آقا.

آقا سلام و احوال پرسی می‌کنند و بابا با همان لحن قاطع و صمیمیت همیشگی جواب می‌دهد؛ سلام از ما… خیلی ممنون هستیم. برای زیارت شما آمده‌ایم و خوشحال‌.

آقا خوش آمد می‌گویند و می‌پرسند: «عبدالرسول چند سالش بود؟» پدر می‌گوید: ۱۹ سال حضرت آقا

_«عجب! ستار چند سالش بود؟‌‌»
پدر بغضش را فرو می‌خورد و می‌گوید: ستار چهل سالش بود.

آقا می‌پرسند: «خودت هم جبهه رفتی؟»
 نه آقا… ما گرفتار زراعت و کشاورزی بودیم و بچه‌ها می‌رفتند.

آقا لبخندی می‌زنند و می‌گویند: «بله شما پشت جبهه را نگه می‌داشتید.» و تشکر می‌کنند و به کاغذ خیره می‌شوند و می‌گویند: «سرکار خانم عالم ضرغامی مادر شهیدان محمودی تشریف دارن؟»

مادر در سمت چپ آقا از روی صندلی کمی جا به جا می‌شود و می‌گوید: بله حضرت آقا. و سلام می‌کند. آقا جواب می‌دهند و احوال پرسی می‌کنند.

مادر که دعایش می‌کند، آقا می‌گویند: «حاج خانم این دعای شما خیلی قیمت دارد. ما نیاز داریم به این دعاهای شما».

مادر می‌گوید: خاک پای تو، نور چشم ما… خداوند پیروزت کنه.
آقا هم برای سلامتی و عاقبت به خیری مادر دعا می‌کنند.

نوبت به خانم و بچه‌های ستار می‌رسد. آقا با همسر شهید و زهرا خانم هم احوال‌پرسی می‌کند. ابوالفضل را صدا می‌زند که جلو برود. ابوالفضل در حالی که قاب عکسی از پدرش را در دست دارد، به آقا نزدیک می‌شود. آقا صورتش را چند بار می‌بوسند. ابوالفضل ذوق زده و متحیر است. می‌خواهد برگردد که مادرش خطاب به آقا می‌گوید: چفیه‌تان را به ابوالفضل بدهید ممنون می‌شوم.
آقا چفیه را دور گردن ابوالفضل می‌اندازند.

بعد از احوال‌پرسی با خواهر بزرگمان صغری خانم، نوبت من و عباس است. هر دو دست بلند کرده، خود را به آقا نشان می‌دهیم و سلام می‌کنیم. آقا جواب می‌دهند و رو به من می‌پرسند: «از دو شهید بزرگتری یا کوچک‌تر؟»

می‌گویم: از عبدالرسول دو سال کوچکتر و از ستار پنج سال بزرگتر.

می‌گویند: «الان چیکار می‌کنی؟»
می‌گویم: بازنشسته سپاه و نویسنده دفاع مقدس.‌‌..

همین مقدار توضیح کافیست تا کتاب‌ها را در دستم ببینند و لبخند بزنند. می‌گویند: «بیاور کتاب‌ها را».

درخواست صلوات می‌کنم و چهار قدم جلو می‌روم تا به آقا برسم. دستم روی شانه‌اش می‌گذارم و شانه و پیشانی‌اش را می‌بوسم. آقا برای معرفی کتاب‌هایم عجله دارند. اول «مهرنجون» را معرفی می‌کنم.

_ مهرنجون اسم روستای زادگاه ما و کتاب، خاطرات خودم از دو عملیات کربلای چهار و پنج است.
می‌پرسند: «کربلای چهار و پنج بودی؟» 
می‌گویم: بله آقا… نارنجک‌انداز دسته بودم.

می‌گویند: «آفرین. آفرین..‌. و حتماً بچه هم بودی؟»
می‌گویم:بله آقا… ۱۵ سالم بود.
می‌گویند: عجب!

و کتاب بعدی را معرفی می‌کنم؛
_ «خنده‌زار»، رمان انقلاب است. داستان در روستایی بهنام زارستان اتفاق می‌افتد. زنده یاد امیرحسین فردی خیلی از این کار خوشش می‌آمد.

می‌پرسند: «مرحوم فردی را می‌شناختی؟»
می‌گویم: بله آقا… مدتی در کیهان برایش مطلب می‌نوشتم.

می‌گویند: «بسیار خوب، بسیار خوب.»

کتاب هزار و یک جشن را هم معرفی می‌کنم.
_ داستان در یک روستای زاگرس‌نشین اتفاق می‌افتد. بازخوردهای عروسی شاه با ثریا اسفندیاری را در این رمان نشان داده‌ام.

آقا باز هم تحسین می‌کند و از آخرین ایلخانی می‌پرسد. می‌گویم: تاریخ فارس و خاصه ایل بزرگ قشقایی است و ماجرای رد اعتبارخسرو خان قشقایی …

بلافاصله انگار ماجراهای مجلس اول و همه چیز یادشان می‌آید. می‌گویند: «برادر دیگری هم داشت…»
می‌گویم: بله ناصر خان.
می‌گویند: «آهان… درسته».

کتاب را روی کتاب‌های دیگر می‌گذارند و می‌گویند: «ان‌شاءالله فرصت بشه بخونیم کتاب‌ها را».

تشکر می‌کنم و می‌روم بنشینم که حاج آقای شیرازی از پشت سرم می‌گوید: حضرت آقا… ایشون سه کتاب هم برای شهدای مدافع حرم نوشتن که زیر چاپ هست.

همان‌جا برای آقا توضیح می‌دهم که بله به پیشنهاد حاج آقا، سه کتاب برای شهدای مدافع حرم نوشتم. آقا باز هم تایید و تحسین می‌کنند. می‌گویم: دعایم کن آقای من.

می‌گویند: «خدواند شما را موفق و عاقبت به خیر کند».

نوبت به خانواده‌های بعدی که می‌رسد، تازه یادم می‌آید که ای کاش انگشتر آقا را گرفته بودم. تقریبا همه درخواست چفیه و انگشتر دارند و آقا هم به همراهانشان می‌گویند که بعد به همه انگشتر و چفیه بدهید. یک مرتبه نگاهشان به من می‌افتد و می‌گویند:« شما که کتاب نوشته‌اید؛ بیایید انگشتر خودم را بگیرید». سیخ از جا بلند می‌شوم. الحمدلله می‌گویم و درخواست صلوات می‌کنم. آقا که انگشترشان را دستم می‌کنند، حس غریبی دارم. تمامی شب‌هایی که خوابشان را می دیدم و تاییدم می‌کردند، در نظرم مجسم می شود. بازویش را می‌بوسم. تشکر می‌کنم و می‌روم می‌نشینم…

یکی پشت سرم می‌گوید: امروز برای تو خوب گرفت. درست می‌گوید. انگار دنیا و آخرت را یک جا در تصاحب خود می‌‌بینم…»

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26607 توسط محسن ضرغامی و در روز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۰۸
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26604
۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴

پوریا مرادی رئیس هیات خبر داد؛

موفقیت تیم دختران ژیمناستیک شهرستان ممسنی در مسابقات قهرمانی استان

تیم دختران ژیمناستیک شهرستان ممسنی در مسابقات ژیمناستیک قهرمانی استان فارس خوش درخشیدند.؛

پوریا مرادی رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان ممسنی در این خصوص به پایگاه خبری دیارممسنی گفت: تیم ۶ نفره منتخب ژیمناستیک شهرستان ممسنی توانست در این دوره از مسابقات با کسب پنج مدال طلا و یک نقره ضمن کسب سکوی قهرمانی تیمی در یکی از رده های سنی نشان دهند که شیر دختران لر تبار ممسنی قابلیت های بالایی در ورزش ظریف و مادر ژیمناستیک دارند.

مرادی افزود : در این رقابتها که گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد و خاطره استاد عباسعلی توانا بود توانستیم با دستان خالی در برخی رده های سنی بالاتر از شهرستانهایی قرار بگیریم که سالها در ژیمناستیک فارس و کشور صاحب جایگاه بوده اند.
در تیم منتخب ژیمناستیک شهرستان ممسنی خانمها: یلدا سعیدی،رها رحمانی از باشگاه آفتاب و کیانا شفیعی،رها افشاری از باشگاه پوریای ولی حضور داشتند که توانستند در گروه سنی خود به مدال طلا دست یابند و بر سکوی نخست تکیه کنند .
همچنین نگین زارع خفری از باشگاه پوریای ولی در رده سنی خود توانست  مدال نقره کسب کند و در جایگاه دومی قرار گیرد
رئیس هیات ژیمناستیک اضافه کرد: در این دوره از رقابتها یگانه شفیعی از باشگاه پوریای ولی که فقط ۱۴ سال سن دارد و سال گذشته به مقام سوم دست یافته بود در رده سنی آزاد قرار گرفته بود و با ژیمناستهایی هم گروه شده بود که علاوه بر اختلاف سنی فاحش با ایشان ، چندین سال سابقه مربیگری در سطح استان و حتی سابقه حضور در اردوهای تیم ملی را داشتند به رقابت پرداخت و متاسفانه با اختلاف اندک از کسب مدال جا ماند ولی چیزی از ارزش این ژیمناست ارزنده شهرستان ما کم نشده و قطعا در آینده مجددا به مدال دست خواهد یافت.

دختران-ژیمناستیک
 مرادی از سرپرست تیم اعزامی خانم الهه منصوری(مربی باشگاه آفتاب) و مربی تیم خانم مریم قربانی(نائب رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان ممسنی و مربی باشگاه پوریای ولی) ک سایر مربیان زحمتکش شهرستان،والدین ورزشکاران،پرسنل اداره ورزش و جوانان شهرستان ممسنی و در راس آن  آقای کشاورز،رسانه های خبری شهرستان که همیشه حامی ژیمناستیک بوده اند تقدیر و تشکر نمود و از مسئولین شهرستان تقاضا داشتند که برای استمرار این افتخار آفرینی ها و گرایش دختران شهرستان به ورزش هدایای ویژه ای در حد توان به تیم منتخب دختران ژیمناستیک شهرستان ممسنی اهدا گردد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26604 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۷:۴۴:۵۱
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26599
۲۷ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰

ممسنی جز افتخارات فارس است؛

دیدار رئیس هیات فوتبال استان فارس با پیشکسوتان و مدیران حوزه ورزش ممسنی

رئیس هیات فوتبال فارس در پایان سفرهای یک روزه خود به شهرستان های استان، روز جمعه به شهرستان ممسنی سفر کرد ؛

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان فارس: غلامعلی هنرپیشه رئیس هیات فوتبال فارس در پایان سفرهای یک روزه خود به شهرستان های استان، روز جمعه ۲۶ بهمن ماه به نورآباد سفر کرد و در نشستی، با رییس اداره ورزش و جوانان، رییس هیات فوتبال و پیشکسوتان و مدیران باشگاه های این شهر دیدار و مسئولین مربوطه دغدغه های فوتبال ممسنی و مشکلات اساسی فوتبال این شهرستان را عنوان کردند.

سفر-رئیس-هیات-فوتبال-فارس-به-ممسنی

سفر-رئیس-هیات-فوتبال-فارس-به-ممسنی۱

در این جلسه غلامعلی هنرپیشه رئیس هیات فوتبال فارس ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فوتبال در شهرستان ممسنی عنوان کرد: جایگاه فوتبال شهرستان ممسنی در سطح استان و کشور بر کسی پوشیده نیست و در بخش بانوان و آقایان، میتوان این شهرستان را به عنوان قطب فوتبال و استعداد فوتبال فارس معرفی کرد.

وی در ادامه با اشاره به زحمت های هیات های فوتبال در شهرستان های فارس ادامه داد: بدون شک همین فعالیت ها و جمع نتایج آن در رتبه بندی کشوری باعث شد که هیات فوتبال فارس در سال گذشته موفق به کسب جایگاه سوم شود و بدون شک فوتبال ممسنی یکی از تاثیرگذارترین حوزه در کسب این جایگاه بوده چرا که با تربیت استعداد ها و برگزاری بازی های مختلف در حوزه بانوان و آقایان و معرفی استعداد های فوتبالی به کشور در رده های مختلف سنی توانست امتیاز قابل توجهی را به عملکر هیات استانی اضافه کند.

رئیس هیات فوتبال فارس ادامه داد: ممسنی جز افتخارات فارس در حوزه های مختلف بخصوص فوتبال میباشد و این یک ادعای شفاهی نیست چرا که آمار و ارقام خود گویای این موضوع میباشد.

هنرپیشه اظهار داشت: استعداد پروری خوب است اما سعی و تلاش داریم تا با برنامه حرکت کنیم و این استعدادیابی را به بهره وری و معرفی استعداد ها به نقاط مختلف کشور ختم کنیم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26599 توسط محسن ضرغامی و در روز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰:۴۵
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26597
۲۵ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲

صعود تیم شریف بتن ممسنی به دور دوم لیگ کشوری

تیم فوتبال جوانان شریف بتن ممسنی با پیروزی در آخرین دیدار خود در دور گروهی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول جوانان کشور به مرحله دوم راه یافت ؛

به گزارش دیارممسنی,تیم فوتبال شریف بتن ممسنی در آخرین بازی مرحله اول فوتبال لیگ دسته اول جوانان کشور میزبان تیم پارس جنوبی جم بود و موفق شد با یک گل به برتری برسد و با قرار گرفتن در رده سوم جدول بعد از تیمهای هلال احمر گراش و مس رفسنجان به دور دوم مسابقات صعود کند
سعید شریفی مدیرعامل تیم شریف بتن ضمن قدردانی از حضور مردم در استادیوم و حمایت از این تیم اعلام کرد در مرحله بعدی ۴ تیم در یک گروه قرار خواهند گرفت و تلاش خواهیم کرد با گرفتن میزبانی بازیها انشالله جشن صعود به لیگ برتر را در نورآباد برگزار کنیم

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26597 توسط محسن ضرغامی و در روز پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲:۵۳
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26584
۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

همزمان با سراسر کشور؛

تصاویر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ در نورآبادممسنی

علی رغم باراش شدید باران,مردم و مسئولین شهرستان ممسنی همزمان با سراسر کشور در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه شرکت کردند ؛

به گزارش دیارممسنی,مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر نورآبادممسنی همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین و مردم همیشه در صحنه این شهرستان از میدان امام (ره) تا میدان مصلی شهر نورآباد و زیر بارش شدید باران برگزار شد

عکس : خسرو محمدی

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۷

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۶

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۲

 راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۴ راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۳ 

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۱

راهپیمایی-بهمن-شهر-نورآباد۵

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26584 توسط محسن ضرغامی و در روز دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۳۲
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26577
۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

همزمان با سراسر کشور؛

تصاویر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ در شهر مصیری

مراسم بزرگداشت یوم الله دهه فجر و راهپیمایی در شهر مصیری مرکز شهرستان رستم با حضور مسئولین و مردم ولایت مدار این شهرستان برگزار شد ؛

به گزارش دیارممسنی, همزمان با سراسر کشور,مسئولین و مردم ولایت مدار شهرستان رستم مسیر اصلی شهر مصیری حد فاصل بانک صادرات تا سالن سرپوشیده ورزشی امام (ره) را راهپیمایی کردند. / تصاویر از خانم انصاری روابط عمومی بنیادشهید رستم

راهپیمایی-بهمن-شهر-مصیری

راهپیمایی-بهمن-شهر-مصیری۱

راهپیمایی-بهمن-شهر-مصیری۲

راهپیمایی-بهمن-شهر-مصیری۳

راهپیمایی-بهمن-شهر-مصیری۴

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26577 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۲:۲۷:۱۹
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26574
۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸

افتتاح ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رستم

با حضور معاون توسعه منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و هیئت همراه در حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رستم افتتاح گردید .؛

به گزارش دیارممسنی, عصر روز ۱۷ بهمن ماه با حضور لقمانی معاون هماهنگی عمرانی استانداری فارس و هیئت همراه ،امام جمعه محترم ،فرماندار،بخشداران و کلیه مسئولین ادارات شهرستان رستم و همچنین آقای سفید فرد جهرمی معاون توسعه منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و هیئت همراه در حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رستم افتتاح گردید .
ذاکر نوری رئیس بنیاد شهید شهرستان رستم در این افتتاحیه بیان کردند که زمین ساختمان از طرف اداره آموزش و پرورش شهرستان با همکاری شهرداری و منابع طبیعی به متراژ ۶۵۰ متر در سال ۹۱ به این اداره واگذار گردید که در سال ۹۳ با زیربنای ۲۵۰ متر شروع به ساخت و ساز و بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان هزینه جهت اتمام ساختمان شد .

وی در این مراسم از رؤسای سابق بنیاد شهید شهرستان جناب آقای آرمون و آقای حسینی تقدیر کردند

ساختمان-جدید-بنیادشهید-رستم۱

در ادامه برنامه افتتاحیه با حضور مسئولین از شناسنامه های جدید شهدای شهرستان رونمایی شد .

گزارش: خانم انصاری روابط عمومی بنیادشهید و امورایثارگران رستم

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26574 توسط محسن ضرغامی و در روز پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸:۰۱
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26571
۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴

رئیس هیات والیبال ممسنی بیان داشت؛

ممسنی,قطب والیبال فارس است

سید قاسم حسینی رئیس هیات والیبال شهرستان ممسنی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص جایگاه هیات والیبال در ممسنی مطالبی را بیان کرد؛

به گزارش دیارممسنی, سید قاسم حسینی بیان داشت: در یکسال گذشته تیم نوجوانان شهرستان ممسنی نایب قهرمان استان شد و تیم بزرگسالان نیز در سال اول در لیگ برتر به مقام چهارم دست پیدا کرد و در مسابقاتی که جهت لیگ برتر در شهرستان خنج استان فارس برگزار گردید بهترین بازیکن والیبال از تیم شهرستان ممسنی انتخاب شد. در مسابقات نونهالان استان تیم نورآباد به مقام چهارم رسید و دو نفر از اعضای تیم نیز بعنوان تیم منتخب استان معرفی و در مسابقات کشوری شرکت نمودند.
وی ابراز امیدواری کرد که با استیل خوب و آموزشهای مناسب که این نونهالان می بینند بتوانند به مقامهای بهتری دست یابند.
حسینی در خصوص شرکت پیشکسوتان در عرصه والیبال ممسنی گفت: در این دوره ۵ ماهه یکدوره در مسابقات والیبال پیشکسوتان شرکت کردیم که در حال حاضر نیز بازیها ادامه دارد و در حال مسابقه هستند و در یک دوره مسابقات همه جانبه در یاسوج شرکت کردیم و به مقام دوم دست پیدا کرده و بهترین بازیکن علیرضا احمدی از شهرستان ممسنی انتخاب گردید.
حسینی در خصوص جایگاه ورزش والیبال ممسنی تصریح کرد: شهرستان ممسنی در فارس جایگاه خاصی دارد و اصولاً نورآباد یک شهر والیبال خیزی محسوب می شود چون از قبل  والیبالیستهای خوب و توانمندی از جمله سجادی – جعفری و چند نفر دیگر در مسابقات کشوری – آسیایی و جهانی مقام ممتاز کسب نموده اند .
سید قاسم حسینی افزود: در تیم جوانان جانبازان الحمداله یک نفر ملی پوش داریم و خوب بازی می کنند و آینده روشنی نیز دارند و در خصوص جایگاه تیم والیبال جانبازان در شهرستان – این تیم جایگاه خوب و شناخته شده ای دارد.
 حسینی در خصوص مشکلات فرا روی ورزش والیبال در ممسنی گفت: مشکل اساسی در ورزش ممسنی و خصوصاً والیبال، کمبود امکانات و نبود اسپانسر می باشد چون رشد و پیشرفت ورزش با امکانات و بودجه دولتی جوابگو نیست و پیشرفت چشمگیری ندارد و جوابگوی مطالبات ورزشکاران و تیم های شرکت کننده در مسابقات نیست .
 وی ضمن تقدیر و تشکر از اداره ورزش و جوانان در خصوص در اختیار قرار دادن سالن تربیت بدنی بصورت استیجاری به هیات والیبال گفت: جا دارد از اداره ورزش و جوانان بخاطر همکاری در خصوص در اختیار نهادن سالن ورزشی شهید حسینی مستقر در استادیوم ورزشی نورآباد تشکر و قدردانی فراوان داشته باشیم. حسینی در خصوص تعداد و شرکت کننده ها و علاقه مندان به این ورزش در ممسنی گفت: در سطح شهرستان تعداد ۲۰۰نفر دانش آموز به ورزش والیبال روی آورده اند و به نسبت بیشتر می شود و دو مدرسه والیبال درحال آموزش دادن هستند و بحث آموزش را بصورت جدی دنبال می کنند و همکاری خوبی دارند.
سید قاسم حسینی رئیس هیات والیبال شهرستان ممسنی در آخرین صحبت خود بعنوان پیام به ورزشکاران و ورزش دوستان گفت: در کل ورزش در جامعه ایجاد نشاط می کند و نشاط یک شادی زودگذر نیست و یک شادی واقعی است و این نشاط با ورزش بوجود می آید و تقاضای ما برای همه ورزشها خصوصاً والبیال این است که تغییر برای والیبال منشاً خیر باشد چون همه ما دلسوز و علاقه مند به ورزش والیبال و پیشرفت آن در شهرستان می باشیم . چون ممسنی یکی از قطب های والیبال استان می باشد و در میادین ورزشی این را اثبات کرده اند  و تقاضای همکاری و مساعدت از ناحیه دوستان را داریم و امیدواریم که بتوانیم با همکاری و همدلی همه ورزشکاران مربیان – داوران و بخصوص پیشکسوتان این رشته دوست داشتنی را  به سرمنزل مقصود رهنمون کنیم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26571 توسط محسن ضرغامی و در روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴:۴۳
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26569
۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸

به مناسبت دهه مبارک فجر؛

گزارش افتتاح چند پروژه در شهرستانهای ممسنی و رستم

به مناسبت دهه مبارک فجر چندین پروژه در شهرستانهای ممسنی و رستم توسط مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد ؛

به گزارش دیارممسنی, پروژه توسعه شبکه آب شرب مناطق شهر مصیری به طول ۶۵۰۰ متر با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان به بهره برداری رسید.
به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم، در چهارمین روز از هفته دولت با حضور جناب آقای حسینی فرماندار رستم و مسئولین شهرستان ، پروژه توسعه شبکه آب شرب مناطق شهرک فرهنگیان ، شوسنی و ضامنی ، شهرک پیمان ، شهرک آسمان و کمربندی شهر مصیری به طول ۶۵۰۰ متر و با اعتبار بالغ بر ۹۵۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: در پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی خانه پزشک مرکز جامع سلامت شبانه روزی میشان با حضور دکتر ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی ، برخی از مسئولین شهرستان و معتمدین محلی به بهره برداری رسید.
دکتر علی چوبینه بیان کرد: مرکز جامع سلامت میشان یکی از مراکز جامع سلامت روستایی شبکه ممسنی است که تعداد زیادی از جمعیت تحت پوشش آن عشایری بوده و با توجه به استقرار پزشک در این مرکز به صورت شبانه روزی مردم این منطقه میتوانند به سهولت از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده نمایند.

با  حضور سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم ، بخشداران تابعه ، مسئولین و مردم منطقه افتتاح پل کمربندی شهر مصیری به نمایندگی از سایر پروژهای شهرداری به بهره برداری رسید.
پروژه های تکمیل شده ی شهرداری مصیری در سال جاری شامل :
زیرسازی معابر  30000 متر مربع
قیر پاشی و آسفالت ۳۰۰۰۰ متر مربع
احداث جدول و کانیو ۲۰۰۰ متر
احداث پارک ۳۳۰۰ متر مربع
احداث پل ۳۳ متر

گفتنی است مجموع این پروژه ها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد و سی میلیون تومان به بهره برداری رسید.

صادق برامکی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ممسنی گفت: در تقاطع باجگاه با بزرگراه نورآباد _ اهواز سالانه شاهد تصادفات زیادی بودیم که بعضا منجر به فوت می گردید ،
 اغلب این تصادفات با عابرین پیاده و معمولا در شب اتفاق می افتاد لذا به منظور کاهش تصادفات و ایمن کردن تقاطع مذکور اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اقدام به احداث پل عابر پیاده فلزی و نصب تیرهای برق به طول ۸۰۰ متر در این محل نمود که به مناسبت ایام مبارک دهه فجر روز یکشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۴ به دست مردم عزیز روستاهای همجوار و دکتر ایوبی فرماندار محترم شهرستان افتتاح گردید
به گفته ی برامکی اعتبار اجرای این پروژه ۷۰۰۰ میلیون ریال بود .

💬 عملیات قیر پاشی خیابان شهدای نیروی انتظامی ( تل نورآباد به سمت خیابان شهید مفتح جابه) توسط شهرداری نورآباد آغاز شد

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26569 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۹:۱۸:۳۲
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 26566
۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳

معدوم کردن ۴۰۰ کیلوگرم موادغذایی فاسد و غیر مجاز در ممسنی

بیش از 400 کیلوگرم موادغذایی فاسد و غیر مجاز در ممسنی توسط کارشناس بهداشت محیط شهرستان کشف،ضبط و معدوم شد.؛

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی دکتر علی چوبینه گفت: در بازدید کارشناسان بهداشت محیط شهرستان ممسنی از ابتدای بهمن ماه تا کنون از واحدهای صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی بیش از ۴۰۰ کیلوگرم از انواع مواد غذایی فاسد و غیر مجاز جمع آور و معدوم سازی شده است.
وی افزود: این مواد فاسد و تاریخ مصرف گذشته شامل انواع مواد خوراکی مانند: آبلیمو ،سالاد اولویه،رب گوجه فرنگی، مربا،ترشی مخلوط،کباب لقمه ،آبمیوه ،مرغ،کیک،ماست،کنسرو و انواع مواد پروتئنی و لبنیات بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: حفظ ایمنی غذایی مردم و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه را از اهداف اجرای کنترل طرح نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی عنوان کرد و از برخورد جدی ،قاطع و قانونی با واحدهای صنفی متخلف خبر داد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیارممسنی طی شماره 26566 توسط محسن ضرغامی و در روز ساعت ۱۹:۱۳:۲۶
© Copyright 2019 http://diaremamasani.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر