پایگاه خبری اجتماعی شهرستان ممسنی و رستم
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۴۳

کد خبر: 6329

http://diaremamasani.ir/?p=6329

آبرسانی به ۲۰ روستای ممسنی با تانکر!

به گفته مهندس رهام پیکری،شهرستان ممسنی دچار بحران آب است به گونه‌ای که در حال حاضر ۲۰ روستای این شهرستان به ویژه در بخش ماهور و میلاتی با کمبود آب روبه‌رو هستند و با تانکر به صورت هفتگی آبرسانی می‌شوند.

علاوه بر این فرماندار ممسنی در گفت‌وگو با تسنیم از بی‌آبی حوزه عشایر شهرستان خبر می‌دهد و می‌گوید: در حوزه عشایر شهرستان ممسنی نه آب شرب برای انسان دارند و نه آب شرب برای دام، به همین دلیل روزانه با ۷ دستگاه تانکر آب به این مناطق آبرسانی می‌شود.

این بی‌آبی در شهرستان ممسنی در حالی است که کشت محصولات آب بر از جمله هندوانه در شهرستان همچنان ادامه دارد. بنا به گفته محمدعلی امیری مدیر جهاد کشاورزی ممسنی متوسط بارندگی شهرستان ۲۵۰ میلی‌متر است(سالهای قبل ۵۰۰ میلی متر بود) و بیش از ۹۰ درصد از آب در ممسنی در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

آنطور که امیری گفته است باید با آموزش و ترویج نکاتی درباره مصرف درست آب سطح آگاهی بهره‌برداران و کشاورزان این منطقه را برای مقابله با بحران آب افزایش داد.

تغییر الگوی کشت نباید معیشت کشاورز را به خطر اندازد 

تغییر الگوی کشت از دیگر مواردی است که مسئولان جهاد کشاورزی استان برای مقابله با بحران آب ذکر می‌کنند اما فرماندار ممسنی می‌گوید: امسال ۴۰ درصد کشت هندوانه را در شهرستان کاهش دادیم اما تغییر الگوی کشت زمانی موثر است که معیشت کشاورز به خطر نیفتد.

به گفته پیکری درآمد مردم ممسنی از کشاورزی است بنابراین اگر به کشاورز گفته می‌شود که هندوانه، ذرت یا برنج نکارد باید در مقابل روش‌های کسب درآمد نیز به وی آموزش داده شود. فرماندار ممسنی توپ را به زمین جهاد کشاورزی می‌اندازد تا با تحقیق و پژوهش کشت جایگزین را به کشاورزان آموزش دهد.

کشت هندوانه هم آب مصرفی زیادی دارد و هم ارزش افزوده زیادی برای کشاورز ندارد بنابراین به نظر می‌رسد با توجه به کمبود منابع آبی  در شهرستان‌های مختلف استان فارس به ویژه شهرستان‌های جنوبی و مصرف ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب آب در استان فارس برای کشت هندوانه، بهتر است مسئولان استان فارس پیش از آنکه تجربه ممنوعیت کاشت برنج در استان تکرار شود به فکر راه چاره‌ باشند

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۲۹

کد خبر: 6326

http://diaremamasani.ir/?p=6326

اهدا گواهینامه سطح بندی ژیمناستهای پسر شهرستان ممسنی+تصویر

این مراسم روز گذشته در سالن ورزشی جنب اداره ورزش و جوانان و باحضور جناب فاضل صفری(رئیس اداره ورزش وجوانان)،فرامرزی(معاونت محترم فرماندار)،مهندس احمدرضایی (شهردار نورآباد)،داریوش عباسی(عضو محترم شورای اسلامی ،رئیس کمیته فرهنگی ـ ورزشی شورا و عضو هیات رئیسه هیأت ژیمناستیک شهرستان ممسنی)و پوریا مرادی،برهان احمدی،سرکار خانم پرباله(رئیس ،دبیر و نائب رئیس هیات ژیمناستک شهرستان ممسنی)،و همچنین حضور ژیمناستها و والدین آنها برگزار گردید.

اهدا گواهینامه سطح بندی ژیمناستهای پسر شهرستان ممسنی
در این مراسم آقای صفری از مردم خواست تا همیشه ورزش کنند و به ورزش پایه و مادر ژیمناستیک توجه کنند زیرا که این ورزش چون بیشتر متقاضیان آن نونهالان و نوجوانان می باشند  میتوانند در این ورزش آمادگی لازم را برای مهارتهای زندگی نیز کسب نمایند.
پوریا مرادی رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان ممسنی هم در این مراسم خاطر نشان کرد که با حمایتهای اداره ورزش و جوانان، ممسنی اولین شهرستانی بود که در استان فارس این آزمون را برگزار کرد و به حول و قوه ی الهی و تلاش ژیمناستها و مربیان خود تمامی شرکت کنندگان(۳۹ نفر) در این آزمون از هیات داوران نمره قبولی و از فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران گواهینامه سطح یک را اخذ نمودند که این نشان از پتانسیل بالای فرزندان این دیار در رشته ژیمناستیک می باشد.
مرادی نیز افزود ، امیدوارم این هماهنگی ها همچنان ادامه داشته باشد تا در مراحل بالاتر نیز بدرخشیم.

اهدا گواهینامه سطح بندی ژیمناستهای پسر شهرستان ممسنیاهدا گواهینامه سطح بندی ژیمناستهای پسر شهرستان ممسنی


نکته جالب توجه این مراسم حضور ژیمناستهای پایگاه شهید مفتح روستای دشت رزم بود که با تلاشهای فرمانده این پایگاه جناب آقای مصدق دشت رزمی و مربی خوبشان جناب آقای شهاب کرمی توانسته بودند در این آزمون شرکت نمایند که واقعا جای تقدیر دارند .

اهدا گواهینامه سطح بندی ژیمناستهای پسر شهرستان ممسنی

در پایان مراسم نیز گواهینامه سطح بندی سرکار خانم محمدی که در آزمون مربوطه که در شهرستان شیراز برگزار شده بود توسط نائب رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان ممسنی به ایشان اهدا گردید.

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۷:۵۸

کد خبر: 6324

http://diaremamasani.ir/?p=6324

یک کشته و دو زخمی در حادثه رانندگی تنگه بوان +تصویر

به گزارش ارسالی به پایگاه خبری دیارممسنی,عصر امروز در ابتدای جاده تنگه بوان معروف به دره نارک یک دستگاه خودروی پراید از جاده منحرف شد و باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو سرنشین دیگر شد  که مصدومان به بیمارستان ولیعصر نورآباد منتقل شدند

تصادف در جاده بوانتصادف در جاده بوانتصادف در جاده بوان

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۵۰

کد خبر: 6320

http://diaremamasani.ir/?p=6320

کارخانه قند ممسنی چشم انتظار فرماندار جدید رستم

کارخانه قند ممسنیاز زمان فرمانداری محمدرضا خاتمی که چندین بار از این کارخانه بازدید کرد و وعده داد امتیاز آنرا از بخش خصوصی بازپس خواهد گرفت و به صورت دولتی اداره خواهد شد تا اسفندیار احمدی منش که اوهم بارها وعده داده بود مشکل تعطیلی کارخانه و بلاتکلیفی کارگران را حل خواهد کرد هنوز غبار کارخانه قند "ممسنی" شهرستان رستم دست نخورده باقی مانده است

حال طاهر ایزدی از فرزندان بومی شهرستان سکاندار سرزمین رستم شده است تا شاید فرماندار جدید برای این معظل چاره ای بیندیشد و در آخرین ماه های کار دولت تدبیر و امید کلیدی در قفل زنگ زده ی این کارخانه وارد کند و امید را به کارگران چشم انتظارش هدیه دهد.

دکتر مسعود گودرزی که در این مدت کوتاه مسئولیتش بعنوان نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم نشان داده تعامل خوبی با وزای کشور دارد میتواند گام مهمی برای تعیین تکلیف بزرگترین واحد صنعتی شهرستان بردارد.

کارخانه قند"ممسنی" در سال ۱۳۷۸ از طریق سازمان صنایع ملی ایران  به دلایل نا مشخص به بخش خصوصی واگذار شده است که مدتی به فعالیت خود ادامه داد و پس از آن کارخانه در تعطیلی مطلق از نظر تولید به سر برده است و حال شنیده میشود آگهی مزایده فروش توربین بخار کارخانه قند ممسنی" معروف به قلب کارخانه"که مدتی است عده ای به دنبال خارج کردن این توربین از کارخانه در ازای مطالبات خود میباشند منتشر شده است

.به مسئولان و مردم ممسنی و رستم گوشزد میشود که راه اندازی کارخانه بدون توربین مذکور از محالات بوده و راه اندازی کارخانه جدیدی با شرایط فعلی هم به غیره ممکن شبیه تر است، لذا می طلبد که مسئولان به جای دادن وعده های انچنانی و دلخوشی مردم به اشتغال در آینده از تاراج سرمایه های شهرستان جلوگیری کنند.

طبق بند ۱۴ قرارداد واگذاری سهام سازمان صنایع ملی ایران خریدار حق تعطیلی شرکت را نداشته و مکلف است شرکت را به بهترین نحو ممکن در جهت افزایش تولید و بهره وری مناسب اداره نماید ولی انچه را در کارخانه قند ممسنی دیدیم چیزی خلاف قانون است

این کارخانه با ۳۲ هکتار مساحت، ۳ حلقه چاه عمیق، ۵ عدد سیلوی بزرگ ۵۰۰۰ تنی،۱۵۰ باب منزل مسکونی  3 و ۴ اتاقه، ۲ عدد مدرسه ابتدایی و راهنمایی،  مسجد، نانوایی و… با بهترین ساخت و ساز ها و با قطعات بلژیکی با شرایط آب و هوایی مناسب و نزدیکی به بندر میباشد

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۵۰

کد خبر: 6318

http://diaremamasani.ir/?p=6318

داور گناوه ای,فوتبالیست را از مرگ نجات داد +عکس

به گزارش "ورزش سه"، معدود آبادانی های حاضر در ورزشگاه تختی چند روز پیش وقتی برای حمایت از تیم صنعت نفت نوین در بازی معوقه هفته اول رقابت های دسته دوم کشور در جدال با شهرداری ماهشهر به ورزشگاه آمده بودند دراواخر نیمه دوم شاهد صحنه ای بودند که نمونه اش را به ندرت می توان در فوتبال دنیا پیدا کرد، صحنه ای که داور باهوش بازی جان یکی از بازیکنان را نجات داد و از مرگ مغزی این فوتبالیست جوان جلوگیری کرد.

 امرا.. تعاونکردار داور جوان اهل گناوه که وظیفه قضاوت بازی دو تیم را برعهده داشت در دقیقه ۸۰ با گرفتن خطا برای آبادانی ها و دادن یک ضربه ایستگاهی به میزبان بازی را پیگیری کرد که ارسال این ضربه ایستگاهی منجر به برخورد شدید دروازه بان و مدافع شهرداری ماهشهر و مصدومیت شدید مدافع ماهشهری ها شد. صحنه ای که محمد بختیاری را بیهوش به روی زمین انداخت چون دروازه بان شهرداری به جای توپ با مشت به سر هم تیمی خود ضربه زد تا این بازیکن از ناحیه گیجگاه صدمه دیده و بیهوش روی زمین بیافتد.

تعاونکردار که خود دانشجوی دکترای فیزیولوژی است وقتی بالای سر بازیکن حاضر شد تا از وضعیت او مطلع شود با توجه به آشنا بودن با مسائل پزشکی و کمک های اولیه وقتی دید مدافع شهرداری در حال ورود به کما و ایست مغزی است به سرعت مراحل احیای مصدوم و کمک های اولیه پزشکی را تا ورود اورژانس انجام داد و همان سرعت عمل چند ثانیه ای داور هوشیار و تحصیل کرده گناوه ای جان یک بازیکن بی گناه را نجات داد تا یکی از صحنه های نادر فوتبال دنیا در ورزشگاه تختی آبادان و در دیار برزیلی ها رقم بخورد.

 

تعاونکردار در تشریح این اتفاق گفت:« در ابتدا فکر کردم یک برخورد کوچک میان دو هم تیمی رخ داده اما وقتی بالای سر بازیکن مصدوم رسیدم تا شرایطش را جویا شوم دیدم مردمک چشمش در حال چرخیدن و ورود مصدوم به کما است از همین رو آن چیزی که از کمک های اولیه پزشکی را بلد بودم پیاده کردم و خوشبختانه مثمرثمر واقع شد.مردمک چشم بازیکن رفته بود و تنها سفیدک چشم مانده بود از همین رو اکسیژن رسانی را با تنفس مصنوعی انجام دادم».

 

 در سال هایی که اتفاقات ناگوار در زمین های فوتبال در اقصی نقاط دنیا حوادث تلخی را رقم می زند و در خود ایران به خصوص در لیگ های دسته پایین تر شاهد مرگ بازیکنان بی گناه زیادی به خاطر عدم آشنایی با مسائل پزشکی به چشم دیده شده است هنرنمایی داور جوان و تحصیل کرده اهل گناه در آبادان می تواند یکی از اتفاقات شیرین سال های اخیر فوتبال ایران باشد، جایی که هنر و دانش یک دانشجوی پزشکی دوباره حیات را به یک بازیکن و خانواده اش بازگرداند.

محمد بختیاری مدافع شهردای ماهشهر بعد از این حادثه ناگوار توسط اورژانس به بیمارستان منتقل و بعد از یکی دو روز تحت نظر بودن دوباره توانست بدون مشکل به تمرینات تیم باشگاهی اش بازگشته و فوتبالش را ادامه دهد. بازیکنی که مسلما زندگی اش را به لطف خداوند و حضور داور اهل گناوه مدیون است.

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۵۹

کد خبر: 6316

http://diaremamasani.ir/?p=6316

جدال باران و شهرداری در فوتبال لیگ برتر جوانان فارس

در هفته ی نهم (نخست دور برگشت) مسابقات فوتبال لیگ برتر جوانان استان فارس روز پنجشنبه شاگردان عیسی زارعی در تیم باران ممسنی پذیرای شهرداری جهرم خواهند بود.

پنجشنبه ۶ آبان

باران ممسنی = شهرداری جهرم ساعت ۱۴ ممسنی

هلال احمرگراش = غدیر فسا ساعت ۱۲:۳۰ گراش
 
جمعه ۷ آبان
 
شهرداری قیر = شاهین جهرم ساعت ۱۴:۳۰ قیر 
چمران لارستان = ۲۲بهمن شیراز ساعت ۱۴:۳۰ لارستان
دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۸:۴۱

کد خبر: 6312

http://diaremamasani.ir/?p=6312

آیا امیرکبیر لیدوما را فتح خواهد کرد؟

به گزارش دیارممسنی,در حساس ترین دیدار هفته ی چهارم مسابقات فوتبال لیگ برتر بزرگسالان استان فارس دو تیم همشهری لیدوما و امیرکبیر ممسنی در استادیوم شهید لشکری نورآباد به مصاف هم خواهند رفت

کیانوش رضایی+علی قهرمانی+سید امین حسینی

حساسیت این دیدار از آن جهت است که اولا سید امین حسینی سرمربی فصل قبل تیم لیدوما حالا در کنار علی قهرمانی در کادر فنی امیرکبیر باید مقابل شاگردان سابقش قرار گیرد.از طرفی کیانوش رضایی سرمربی فصل قبل شهرداری نورآباد _که دیگر در مسابقات حضور ندارد _ بعنوان سرمربی لیدوما میخواهد برتری فنی اش نسبت به سید امین را اثبات کند.

فوتبال ممسنی سال قبل سه نماینده در لیگ داشت و انتقادات ورزش دوستان و صاحب نظران را به همراه داشت که ممسنی پتانسیل اداره سه تیم را ندارد.حالا در فصل جدید فوتبال ممسنی به دو قطب تبدیل شده است که رقابت دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی و کسب سهمیه حضور در لیگ دسته سوم کشور  آنهم دو تیم از یک شهر بر حساسیت های این بازی افزوده است.

دو تیم بدون باخت در جدول رده بندی هستند.امیرکبیر با ۷ امتیاز و بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به وفایی شیراز در رده دوم قرار دارد و لیدوما با ۵ امتیاز و بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به عقاب شیراز در رده پنجم قرار دارد.

این دیدار حساس و قطعا جذاب و دیدنی روز جمعه هفتم آبان ماه ساعت ۱۴:۳۰ عصر در استادیوم شهید لشکری نورآباد برگزار خواهد شد و قطعا حضور تماشاگران بر جذابیت این دیدار خواهد افزود

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

لیدوما نورآباد = امیرکبیر نورآباد              ساعت ۱۴:۳۰ نورآباد

شهید باقری گویم = پادنا میمند          ساعت ۱۴:۳۰ گویم

شهید وفایی = هلال احمر گراش        ساعت ۱۳ دستغیب

پرسپولیس جهرم = عقاب شیراز         ساعت ۱۴:۳۰ جهرم
پرسپولیس شیراز = المهدی کوار         ساعت ۱۵ دستغیب
گلستان فاروق = استقلال لار            ساعت ۱۴:۳۰ مرودشت
دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۰۷:۱۴

کد خبر: 6309

http://diaremamasani.ir/?p=6309

افتخار آفرینی فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی

دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی رتبه سوم پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال ۹۵ را در میان ۴۴ واحد مرکز پیام نور استان فارس احراز نمود.
به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی,در میان ۴۴ واحد و مرکز دانشگاه پیام نور فارس, مرکز شیراز با ۴۵۶ نفر مرکز جهرم با ۱۰۹ نفر و مرکز ممسنی با ۸۳ نفر به ترتیب رتبه  اول تا سوم پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد را در سال ۹۵  کسب نمودند

 

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۰۲

کد خبر: 6298

http://diaremamasani.ir/?p=6298

توزیع رایگان سیمکارت ایرانسل ویژه کارکنان و بازنشستگان در نورآباد

ایرانسل حیدری نورآبادممسنیاحسان حیدری مدیر مرکز خدمات ایرانسل شهر نورآباد در این خصوص گفت :پیرو سیاست شرکت ایرانسل از روز سه شنبه ۴ آبانماه به مدت یک هفته سیمکارت های نسل جدید ۴G به صورت رایگان بین کلیه کارکنان و بازنشستگان توزیع خواهد شد.

کارکنان و بازنشستگان محترم میتوانند با در دست داشتن اصل کارت ملی به دفتر مرکز خدمات ایرانسل نورآباد واقع در نوراباد.خیابان مسجد امام سجاد نبش مدرسه دخترانه شاهد جنب پست بانک سجادی مراجعه نمایید و یک عدد سیمکارت نسل چهار ۴G به صورت رایگان تحویل بگیرند

 

دیارممسنی
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۲

کد خبر: 6301

http://diaremamasani.ir/?p=6301

قهرمانی ایمان فرامرزی در مسابقات جهانی بادی بیلدینگ +عکس

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,ایمان فرامرزی ورزشکار نورآبادی در مسابقات جهانی ifbb muscleshow دوبی در رشته بادی بیلدینگ وزن ۷۰ کیلوگرم موفق به کسب مقام طلا و قهرمانی جهانی شد

وی در رشته بادی کلاسیک دسته یک مسابقات جهانی نیز نایب قهرمان شد و با ۲ مدال جهانی به  دیارممسنی برمیگردد

ایمان فرامرزی

پایگاه خبری دیارممسنی این موفقیت را به ایمان فرامرزی و خانواده ایشان و جامعه ورزشی شهرستان ممسنی تبریک میگوید

دیارممسنی

Copyright © all right recieved