• تاریخ: پنج شنبه، ۱۱ شهریور، ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۰
  • شناسه خبر: 5758

جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ شهرستان رستم

سرشماری عمومی نفوس و مسکن از تاریخ ۳ تا ۲۴ مهر ماه به صورت اینترنتی و از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به صورت میدانی با حضور مأموران سرشماری همزمان با سراسر کشور در شهرستان رستم انجام می‌شود.

به گزارش دیارممسنی به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم ؛ جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ در شهرستان رستم به ریاست آقای احمدی منش فرماندار و با حضور اعضای شورای اداری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

سرشماری نفوس و مسکن در رستم

مهندس احمدی منش در این جلسه گفت : کشور بدون برنامه هرگز توسعه پیدا نمی کند و تصمیم سازان براساس آمار و ارقام برای کشور برنامه‌ریزی می‌کنند.وی اساس برنامه‌ریزی، ساماندهی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری را آمار و داده دانست و خاطر نشان کرد: کشورهای موفق در آمارگیری در برنامه‌ریزی‌ها  نیز با موفقیت عمل می‌کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رستم با تشریح فرایند اجرایی سرشماری پیش رو گفت: ویژگی مهم این دوره این است که کاغذ از فرایند اجرا حذف شده و از طرف دیگر یک دوره ۲۰ روزه برای سرشماری اینترنتی در نظر گرفته شده است که برنامه ریزی میکنیم که حداکثر خانوارها بصورت اینترنتی ثبت نام  نمایند.

وی به نقش بالای مردم در آینده‌ کشور اشاره و بیان داشت : مردم با آمار و ارقامی که به صورت صحیح و دقیق در اختیار مأموران سرشماری می‌گذارند نقشی تأثیرگذار در تصمیم‌گیری‌ها دارند.

فرماندار شهرستان رستم با تاکید بر اینکه کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری کامل در اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ هستند و  بایستی در انجام فرآیند سرشماری عمومی نفوس و مسکن با استفاده از همه‌ی امکانات، همکاری لازم را داشته باشند و همچنین باید از ظرفیت بالای دهیاران در منطقه جهت همکاری با مآمورین سرشماری و پیشبرد این هدف استفاده شود.

وی با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر ۵ سال یکبار در کشور انجام می‌گیرد گفت :  سرشماری عمومی نفوس و مسکن از تاریخ ۳ تا ۲۴ مهر ماه به صورت اینترنتی و از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به صورت میدانی با حضور مأموران سرشماری همزمان با سراسر کشور در شهرستان رستم انجام می‌شود.