• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
  • شناسه خبر: 6408

وضعیت سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان رستم

فرماندار شهرستان رستم  در گفتگوی خبری با اصحاب رسانه آخرین وضعیت شهرستان در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ را اعلام کرد

طاهرایزدیطاهرایزدی فرماندار شهرستان رستم گفت : منابع در همه کشور ها محدود می باشد و برای تخصیص منابع و توزیع مناسب و متناسب آن با نیاز های هر جامعه و بر اساس الویت های موجود، نیازمند جمع آوری اطلاعات و آمار می باشند.

وی  افزود: آمار و سرشماری بنیادی ترین و اساسی ترین ابزار برای برنامه ریزی، سیاست گذاری و مدیریت برای رشد و توسعه هر کشوری می باشد.

رئیس ستاد سرشماری شهرستان گفت: از ابتدا ۸۰ نفرمتقاضی مأمور سرشماری در سامانه سرشماری ثبت نام نمودند که پس از برگزاری آزمون تخصصی و مصاحبه ای ۱۱ نفر مأمور اصلی و ۱ نفر هم ذخیره در بین متقاضیان انتخاب که یک دوره آموزشی به مدت یک هفته برای آنها برگزار گردید.

وی افزود : همزمان با سراسر کشور از تاریخ ۳ مهرماه ثبت نام اینترنتی در شهرستان شروع و تا ۲۸ مهرماه ادامه داشت ودر پایان مرحله اینترنتی با همکاری دهیاران محترم و دستگاههای اجرایی با ثبت نام ۷/۸۳  درصد افراد شهرستان رستم در استان فارس در بین سایر شهرستانها در رتبه دوم قرار گرفت.

فرماندارشهرستان رستم در مورد مرحله حضوری سرشماری بیان داشت: در این مرحله که از تاریخ ۲۸ مهرماه شروع شد تاکنون شهرستان رستم با ثبت ۴/۷۵ درصد خانوار توسط مأمورین سرشماری ،همچنان پیشتاز ثبت اطلاعات میدانی در استان فارس است.

وی  خاطرنشان کرد: سرشماری حضوری تا ۲۸ آبان ادامه داشته لذا خانوارهایی که به صورت اینترنتی نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نکرده اند می توانند  با مراجعه مأمورین سرشماری اطلاعات خود را تکمیل و ثبت کنند.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

*