• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
  • شناسه خبر: 6176

تجلیل کانون پرورش فکری کودکان از مدیران ممسنی +تصویر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان ممسنی در چهارمین روز هفته ملی کودک و همزمان با روز جهانی پست از تعدادی از مدیران شهرستان ممسنی تجلیل کرد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان ممسنی در چهارمین روز از هفته ی ملی کودک و همزمان با روز جهانی پست طی مراسمی که صبح امروز در این کانون برگزار شد از تعدادی از مدیران شهرستان ممسنی که به صورت های مختلف حامیان کودکان و نوجوانان بوده اند و با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری داشته اند تجلیل کرد.
به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,مراسم تجلیل از مدیران شهرستان ممسنی که همزمان با روز جهانی پست صورت گرفت ، با حضور فرماندار محترم شهرستان ممسنی مهندس رهام پیکری ، مهندس احمد رضایی شهردار محترم ، دکتر داریوش اسدی مدیریت محترم اداره ی آموزش و پرورش ، سید ابراهیم حسینی ریاست محترم اداره ارشاد ، ناصر اکبری ریاست محترم اداره بهزیستی ، استاد ستار روحنده شاعر برجسته ی  شهرستان ، ریاست محترم شرکت پست و تعدادی از کارکنان خدوم شرکت پست شهر نورآبادممسنی و با مداحی ، مداح اهل بیت عصمت و طهارت جناب آقای احمد حیدری همراه بود.
اجرای برنامه های این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع شد و سپس  بمناسبت تقارن هفته ملی کودک باماه محرم وایام سوگواری سرورز و سالار شهیدان امام حسین(ع) اجرای مراسم با مداحی ، مداح اهل بیت عصمت و طهارت آقای احمد حیدری طعم عاشورایی گرفت.
سپس جناب آقای محمد همتی مسئول محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن عرض خوش آمد گویی به میهمانان مراسم در مورد هدف از برگزاری این مراسم و شعار هفته ملی کودک امسال صحبت نمودند.
 "کودکان تشنه اند "
کودکان تشنه ی بصیرت ، دانش ، پرورش و رشد فرهنگی و اجتماعی هستند.
و در قصه هایمان تلاش کنیم کودکان را سیراب نماییم…

قاسمی رئیس شرکت پست شهرستان ممسنی نیز که همراه تعدادی از همکارانش در این مراسم حضور یافته بود ، روز جهانی پست را تبریک گفت و  ضمن ارائه ی تاریخچه ی رسمی پست اضافه کرد :ایران نخستین کشوری است که خدمات پست را ارائه داد و قدمت پست در ایران بیش از سه هزار سال است و به زمان هخامنشیان برمیگردد.

در ادامه ی مراسم مهندس رهام پیکری فرماندار محترم شهرستان ممسنی در این مراسم ضمن تبریک هفته ی ملی کودک و روز جهانی کودک و روز جهانی پست ، در خصوص دوران کودکی و اهمیت این دوران بیان داشتند : کودکی را شیرین ترین دوران زندگی می باشد که شخصیت انسان در این دوران شکل میگیرد و باید به کودکان و نوجوانان توجه بیشتری شود چون آینده ی ساختاری جامعه وابسته به کیفیت و کمیت تلاش هاییست که در خصوص کودکان و نوجوانان انجام داده ایم . ایشان کودکان را مهم ترین ارگان جامعه نام برد و افزود: کودکان و نوجوانان آینده سازان کشور می باشند و می بایستی امکانات لازم در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی در اختیار آنها قرار داده شود.
وی ضمن تشکر از همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایجاد فضایی شاد ، سالم و ایمن و تشکر از فعالیت های کانون، اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان را در جهت رفع تنگناها و کاستی های کانون اعلام کرد. به کودکان حاضر توصیه کرد: با وجود این مرکز فرهنگی هنری  و مربیان خوب ، شما دست در دست هم تلاش کنید در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری بو ه ویژه مطالعه کتاب برنامه ریزی لازم را در زندگی خود و اوقات فراغت داشته باشید.
فرماندار ممسنی وعده داد از اعتبارات ماده ۱۸۰ که به کانون اختصاص خواهد داد کانون صاحب یک سالن آمفی تئاتر مجهز خواهد شد و همچنین بیان داشت با همکاری کانون پرورش فکری و شهرداری ، نورآباد در آینده ای نزدیک یک سینما روباز در یکی از پارکهای ورودی شهر نورآباد احداث شود.

داریوش اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ممسنی نیز از سخنرانان این مراسم بود که با طرح این سوال که چرا با گذشت بیش از هزار سال از شهادت امام حسین (ع) هنوز مردم عزادار وی هستند و عشق و محبت به ایشان هر روز بیشتر میشود صحبتش را شروع کرد.
اسدی از کودکان حاضر در این مراسم خواست با صداقت.خوش اخلاقی و رفتار نیک ، منش امام حسین (ع) را زنده نگه دارند و این چیزی کمتر از عزاداری نیست. وی همچنین از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فعالیت های آن تمجید کرد و بیان داشت که آموزش و پرورش از فعلیت ها و ظرفیت های کانون و کتابخانه ی سیار روستایی استقبال می نماید و بر همکاری با کانون در رشد و اعتلای فرزندان این مرز و بوم تأکید  کرد.

قاسمی رئیس شرکت پست شهرستان ممسنی نیز روز جهانی پست را تبریک گفت و اضافه کرد :ایران نخستین کشوری است که خدمات پست را ارائه داد و قدمت پست در ایران بیش از سه هزار سال است و به زمان هخامنشیان برمیگردد

در پایان این مراسم توسط مسئول و اعضاء کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از :مهندس پیکری فرماندار,مهندس رضایی شهردار,داریوش اسدی مدیر آموزش و پرورش,سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد,اکبری رئیس بهزیستی ,قاسمی رئیس شرکت پست, که به انحاء مختلف حامی و همراه کانون و کودکان و نوجوانان بوده تجلیل و قدردانی شد.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.