• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
  • شناسه خبر: 6104

نماینده ممسنی و رستم خواستار افزایش اختیارات استانداران شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم خواستار افزایش اختیارات تصمیم گیری استاداران شد

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,دکتر مسعود گودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش اختیارات استانداران، گفت: شرایط به گونه ای شده است که نمی‌توان افزایش اختیارات استانداران را به معنای قطع ارتباط با مرکز در نظر بگیریم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش اختیارات استانداران به یک پارچگی کشور در تضاد نیست، متذکر شد: نمی‌توانیم مفروض بدانیم که استان‌ها یک موجودیت مجزا از کل کشور هستند.

وی بیان کرد: شرایط پیشرفت تکنولوژی و مسائل مهم لحظه‌ای و فوری ایجاب می کند که برای سهولت در تصمیم گیری افزایش اختیارات استانداران انجام شود.

مسعود گودرزی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اهمیت تعداد استان‌های مرزی در کشور، ادامه داد: ما ۱۶ استان مرزی داریم که در گیر و دار آمد و شدهای مداوم با همسایگانشان هستند که با این شرایط امکان به وجود آمدن مسائل لحظه‌ای نیز وجود دارد.

گودرزی با تاکید بر تفویض اختیارات لازم به استانداران استان های مرزی، بیان کرد: به همین جهت باید اختیاراتی به استانداران اعطا شود تا بتوانند در مواقعی که تصمیم گیری فوری نیاز است، تصمیم گیری واحدی داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تفویض اختیارات به استانداران ضمن اینکه می تواند به تمرکز زدایی کمک کند، می تواند یک رقابت سازنده ای را هم برای توسعه منطقه ایجاد کند.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.