کد خبر : 6030
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 سپتامبر 2016 - 19:11
-

روستاهایی که فقط با یک تابلو شهر شدند!

روستاهایی که فقط با یک تابلو شهر شدند!

روستاها  بواسطه توسعه زندگی شهرنشینی و زرق و برق آن به حدی بود که تبدیل روستا به شهر در  سال‌های اخیر  آرزوی بسیاری از روستاییان شده است.

احمد قائدی(برسی موردی :شهرهای تازه تاسیس کوپن و خومه زار)

✍نگارنده احمدقائدی کارشناس ارشدبازاریابی  

گرچه روند رو به رشد و توسعه در بخش‌های مختلف کشور امری بعید و دور از انتظار نیست، اما وقتی به قصه تلخ تبدیل روستاها به شهر و ماندگاری آنها در جایگاه روستا می‌رسیم، بیشتر با ماهیت  شهرها و مناطقی روبرو می‌شویم که امروز باید در کنار تمام کمبودها مشکلات شهرنشینی را تحمل کنند  بدون آن که از مزایای تبدیل به شهر شدن بهره مند باشند یا به عبارتی آش نخورده و دهان سوخته‌اند.
نمود عینی این واقعیت تلخ را می‌توان در شهرهای تازه تأسیس کوپن و خومه زار دید. این دو شهر تازه تأسیس که با وجود تبدیل شدن به شهر امروز در ماهیت بین شهری و روستایی خود بلاتکلیف می باشند  شهرهایی  که از یک سو بافت روستایی خود را حفظ کرده اند  و از سوی دیگر نام شهر را یدک می‌کشند بدون آنکه مردمش از زیرساخت‌های شهری مناسب و یا امکانات یک زندگی شهری برخوردار باشند.
اگر زمانی زندگی در این دو روستا  آسان بود، امروز مردمش باید برای هر قدم که برمی دارند هزینه زندگی شهری را بپردازند بدون آنکه از حداقل امکانات زندگی شهری بهره مند باشند.
تبدیل روستاها به شهر بدون ایجاد زیرساخت‌های شهری دردی از مردم دوا نمی‌کند و بر مشکلات مردم نیز می‌افزاید.
وقتی مردم شهرکوپن یا خومه زار برای کوچک‌ترین کار خود از خدمات درمانی گرفته تا کارهای اداری، باید  به شهر مصیری یا نورآباد مراجعه کنند تبدیل روستا به شهر تنها تحمیل هزینه‌های زندگی شهری بر مردم این شهرهای تازه تاسیس می باشد
متاسفانه تعریف شهر و زندگی شهرنشینی در این دو شهر  امروز جایگاهی ندارد و آنچه حاصل این اقدام شده فقط تابلوهایی است که حالا دیگر رنگ و لعاب روزهای اول را هم ندارند.
در پایان امید آن داریم که تبدیل بی‌ضابطه روستاها به شهر قبل از ایجاد زیرساخت‌های اساسی و حیاتی در این مناطق که مشکلاتی را نیز فرا روی مردم و مسولین این شهرهاقرار می دهد پایان یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
احمدی سه‌شنبه , 18 اکتبر 2016 - 10:04

جناب قایدی این همه می دانند ارایه راهکار بفرمایید برای برون رفت از این بحران وگرنه تکرار مکرارت شما را چه سود .

نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی