• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
  • شناسه خبر: 5692

سخنان مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ممسنی

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره کربلایی فرج الله اکبری رئیس فقید کانون بازنشستگان شهرستان ممسنی ظهر امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,مراسمی یادبود درگذشت کربلایی فرج الله اکبری ساعت ۱۰:۳۰ امروز در سالن اجتماعات امیرکبیر شهر نورآباد و با حضور حمیدرضا آذری مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان فارس,مسئولین شهرستان و فرهنگیان و بازنشستگان و مردم همیشه در صحنه نورآباد برگزار شد

داریوش اسدیداریوش اسدی مدیر آموزش و پرورش ممسنی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد کربلایی فرج الله اکبری وی را از معلمان پرتلاش و سخت کوش توصیف کرد که بازنشستگان شهرستان از پیگیری و تلاش وی در رفع مشکلات آنها رضایت داشتند.

اگر اصحاب کهف هزار سال در ممسنی به خواب بروند و بیدار شوند متوجه تغییر نخواهند شد!!

ایشان در خصوص بازگشایی معبر جدید از میدان امام خمینی (ره) شهر نورآباد  نیز گفت: این طرح مربوط به سالهای قبل بود که بحمدالله امسال با پیگری های شورای محترم شهر,شهردار جوان و پرتلاش و مساعدت آموزش  و پرورش به مرحله اجرایی رسیده است.وی ضمن تمجید از عملکرد شهردار نورآباد گفت :من بارها گفتم اگر گروهی همانند اصحاب کهف هزاران سال در نورآباد به خواب بروند و بعد از هزار سال بیدار شوند احساس نمیکنند هزار سال خواب بودند چون تغییری در شهر نورآباد احساس نمیکنند اما امروزه شاهد فعالیت و  تلاش شهرداری برای جبران عقب ماندگی ها هستیم

مدیر آموزش و پرورش ممسنی ضمن قدردانی از مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: آقآی آذری علی رغم مشکلات گرفتاری ها و کمبود وقت تا کنون دو بار به ما لطف داشتند و به شهرستان ممسنی سفر کردند.همین مرکز رفاهی فرهنگیان تا چندسال پیش حتی یک آجر پیشرفت فیزیکی نداشت اما به لطف حضور جناب آقای آذری در راس آموزش و پرورش استان اعتبارات لازم به این پروژه تخصیص داده شد و امروز شاهد افتتاح آن بودیم. و انشاالله بزودی در کنار این مرکز چند پروژه رفاهی دیگر نیز احداث خواهیم کرد.

آموزش و پرورش جای اشتغال نیست…حمید رضا آذری

اما حمید رضا آذری مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس دومین سخنران این مراسم بود. ایشان به تمجید از عملکرد دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت : اینکه دولت توانست برجام را به فرجام برساند موفقیت بزرگی برای کشور ما می باشد. دولت جدید نگاه جهان به کشور ما را تغییر داد. ما تا کی باید در مقابل جهان می ایستادیم و مدام علیه ما قطعنامه صادر میکردند و کشور ما را منزوی و از لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار میدادند. کار به جایی میرسید که برنامه فروش غذا و دارو در مقابل فروش نفت را علیه ما اجرا میکردند.

اگر کسی مخالف برجام است چه راهکار جایگزینی پیشنهاد میدهد؟ ما نمیگویم کمبود و نواقصات نیست اما اگر کسی مخالف اجرای برجام است باید پیشنهاد بهتری ارائه بدهد .ایشان وضعیت کشور ایران را به وضعیت تحصیلی دانش آموزی تشبیه کرد که از لحاظ کسب نمره ضعیف بوده است و به مرور وضعیت وی بهتر میشود.وی گفت :اگر دانش آموزی در آزمون درسی نمره ۴ میگرفت ولی امروز نمره ۱۰ میگیرد این نشانه تغییر وضعیت و پیشرفت است.درست است که نمره ۱۰ نمره مناسبی نیست اما بهتر از نمره ۴ است و نشان میدهد وضعیت دانش آموز رو  به بهبود است و امیدوار کننده است. لذا نباید مردم را از برجام و دولت مایوس کنیم.گروهی مدام در حال نا امید کردن مردم هستند اما خودشان نیز برنامه ای برای بهبود وضعیت کشور ندارند.انتخابات پیش رو یک انتخابات آزاد است و مردم به هرکس که از فیلترهای چندگانه مراجع ذی صلاح عبور کنند رای خواهند داد و باید به انتخاب مردم احترام گذاشت

ایشان به وضعیت آموزش و  پرورش نیز اشاره کردند و گفتند: از سال ۷۵ تا ۸۳ بجز یکسالی که به خارج از کشور رفتم در آموزش و پرورش مسئولیت داشتم .و تا امروز که در خدمت شما هستم هیچ وقت از گذشته و مشکلات صحبت نکردم و گذشتگان را مقصر ندانستم. همیشه سعی کردم با صبر و تلاش مشکلات را یکی یکی حل کنم.

من در روزی که ملاقات مردمی دارم حدود ۸۰ نفر ارباب رجوع دارم .که با همه ی آنها با صبر و خوشرویی رفتار میکنم. عمده درخواست آنها مربوط به اشتغال فرزندانشان هست.امروز بیکاری معظل بزرگی برای جامعه ماست.مسئولین ما باید گره گشای مشکلات مردم باشند اگر توانستیم حتی برای یک نفر اشتغال ایجاد کنیم عبادت بزرگی کردیم.

من اعتقاد دارم بهترین خدمتی که میتوان در حوزه آموزش و پروش به یک شهرستان کرد  توجه به مدارس ابتدایی و متوسطه اول آن منطقه می باشد. تربیت نسل آینده از مدرسه شکل میگیرد ما باید در مدارس فرهنگ و هرآنچه مطلوب نسل آینده است را به آنها آموزش دهیم.

بحث دیگر توجه به امکانات روستاها است. بیشترین مهاجرت از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به مراکز استان به خاطر مسئله آموزش هست.و وظیفه ماست که بهترین امکانات و معلمان را برای خدمت در اختیار روستاها قراردهیم.

وی در خصوص برگزاری آزمون برای معلمان حق التدریس گفت: آموزش و پرورش جای اشتغال نیست. ما میخواهیم پاک ترین,صادق ترین و خوش اخلاق ترین افراد جامعه در آموزش و پرورش جذب شوند. اینکه بخواهیم از آنها  آزمون ضمن خدمت بگیریم به معنای تایید یا رد آنها نیست ما بجای برگزاری آزمون کلی که بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان برای ما هزینه در بر دارد از ۴ کتاب ضمن خدمت که معرفی کردیم آزمون برگزار میکنیم که بهترین ها وارد نظام آموزشی کشور شوند .

وقتی در مقابل مردم نورآباد صحبت میکنم لکنت زبان میگیرم..

مهندس پیکری فرماندار شهرستان ممسنی نیز دیگر سخنران این مراسم بود,رهام پیکری

ایشان ضمن تمجید از عملکرد دولت تدبیر و امید این دولت را یکی از موفق ترین دولتها دانست.فرماندار شهرستان ممسنی پروژه های عمرانی شهرستان را محور صحبتهایش قرار داد و گفت:در سالهای گذشته بزرگراه قائمیه به نورآباد فقط ۱۰% پیشرفت داشت ولی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر از ۳۰ کیلومتر مسیر ۲۱ کیلومتر آن تکمیل و با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی افتتاح شد.

همچنین ۹ کیلومتر باقی مانده در آینده ای نزدیک تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید. مسیر بابامیدان به گچساران و مسیر پل فهلیان به نورآباد نیز در اولویت کاری ما قرار دارد.

مشکلات و خواسته های مربوط به حوزه راه بخش جاوید را به صورت مکتوب به وزیر راه ارائه دادیم و قول مساعدت برای رفع مشکلات آنها داده است.

ابشان ضمن تشکر از دکتر نوذر شفیعی نماینده دوره نهم شهرستان در مجلس گفت: الحق ایشان تلاش زیادی برای جذب اعتبارات در حوزه راه انجام داد و پیگیر مسیر نورآباد–میشان به گناوه بود. دسترسی شهرستان ممسنی به دریا از طریق راه میشان به گناوه میتواند در رونق اقتصادی شهر ما تاثیر زیادی داشته باشد.

وقتی گفتم در نورآباد هستم گفتند خدا به دادت برسد!!

حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان ممسنی سخنران پایانی این مراسم بود.ایشان به مزاح امام جمعه ممسنیگفتند :وقتی دوستانم از من سوال کردند که الان کجا هستی گفتم نورآباد گفتند خدا به دادت برسد!

ایشان خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفتند: آقای مدیرکل,اینها نشانه برداشتهای منفی است که از شهرستان ممسنی و قوم لر دارند. اما من در بین همه ی اقوام بودم و زندگی کردم. صفا و صمیمتی که مردم قوم لر ممسنی دارند هیچ جا پیدا نمیشود.

ایشان به تمجید از خصوصیات اخلاقی زنده یاد کربلایی فرج الله اکبری پرداخت و گفت:من به شخصه احترام خاصی برای چنین افرادی قائل هستم.وی فردی بود که همه از وی راضی بودند. همیشه در تلاش برای رفع مشکلات بازنشستگان بود.

در پایان این مراسم از طرف مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس لوح یادبودی به خانواده مرحوم اکبری اهدا شد


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

*