• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  • شناسه خبر: 5200

رنج پیش شماره ۹۱۷ در استان فارس تمام شد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس ۳۴ درصد است ، گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه اول در شیراز بیش از ۱۰۰ درصد و در استان فارس ۸۶ درصد است

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,مهندس روزگار با بیان اینکه سال گذشته رنج پیش شماره ۹۱۷ در استان مهندس روزگارفارس تمام شده بود و ما ناگزیر شدیم پیش شماره ۹۱۶ را به متقاضیان واگذار کنیم اظهار داشت : ذهنیت مردم بر این بود که این پیش شماره مربوط به استانهای دیگر است در صورتی که اینطور نبود و اپراتور همراه اول نیز در پی یکسان سازی شماره های واگذار شده است که مربوط به استان خاصی نباشد.

وی خاطرنشان کرد : بعد از اینکه رنج پیش شماره ۹۱۷ در استان فارس تمام شد ما در یک اعلام عمومی از طریق پیامک، رسانه ها و غیره به مشترکان اطلاع دادیم که در صورتی که سیمکارتهای خود را فعال نکنند از آنها سلب امتیاز می شود به همین دلیل در پایان سال گذشته تعدادی از سیمکارتها که عمده آن خط های اعتباری بود سلب امتیاز شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس با بیان اینکه بیشتر خط های تلفن همراه اول که غیرفعال هستند خط های اعتباری هستند گفت : سال گذشته تمام خطهای تلفن همراه اول که به مدت طولانی غیرفعال بودند را از مدار خارج کردیم و در حال حاضر خطی که به صورت کامل غیرفعال باشد در استان فارس خیلی کم است.

وی درباره برخورد با مشترکانی که تلفن همراه آنها فعال نیست میگوید: مشترکان تلفن همراه دائمی که بدهی ۳ دوره خود را پرداخت نکرده باشند اخطار جمع آوری خط به آنها داده می شود.

اگر هزینه بدهی را پرداخت کنند حتی اگر هیچ استفادهای از تلفن نداشته باشند و تنها آبونمان ماهانه را پرداخت کنند خط آنها جمعآوری نمیشود در غیر این صورت اپراتور مجاز به سلب امتیاز است.

وی می افزاید: در ارتباط با سیمکارتهای اعتباری همراه اول نیز در صورتی که مشترک بیش از ۹۰ روز نسبت به ارسال پیامک، برقراری تماس یا استفاده از اینترنت سیمکارت خود اقدام نکند، اپراتور مجاز به سلب امتیاز از این خط خواهد بود.

مهندس روزگار میگوید: مشترکان تلفن همراه اعتباری که خط خود را فعال میکنند بعد از هر بار شارژ تلفن از طریق پیامک به آنها اعلام میشود که مهلت استفاده از این شارژ تا چه تاریخی است اما اگر این مهلت پایان یابد و خط کارکردی نداشته باشد اپراتور بعد از چند ماه مجاز به سلب امتیاز است و بعد از یک دوره ۶ ماهه این سیم کارت دوباره وارد شبکه توزیع میشود.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

*