• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
  • شناسه خبر: 5187

مردم ترکیه با اعتقاد به دموکراسی از کودتا جلوگیری کردند

دکتر مسعود گودرزی گفت که شکست کودتا در ترکیه نشان داد که مردم ترکیه اقدامات این چنینی را نمی‌پذیرند و آن‌ها معتقد به دموکراسی و حضور دولتی با رای خودشان در حکومت هستند.

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی؛ دکتر مسعود گودرزی با اشاره به شکست کودتا در ترکیه گفت: حضور مردم دکتر مسعود گودرزیدر شب کودتا و به دنبال آن به عقب راندن کودتاچیان نشان داد که مردم ترکیه این گونه اقدامات را نمی پذیرند چون می‌دانند این افراد به دنبال ابقای خود با استفاده از ابزار خشونت هستند.

وی گفت: مردم ترکیه با اعتقاد به دموکراسی از کودتا جلوگیری کردند. امیدواریم این رویه برای تغییر و تحولات در همه کشورها وجود داشته باشد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس هم‌چنین با بیان اینکه ترکیه بعد از کودتا باید دقت نظر بیشتری در تصمیم گیری‌های داخلی و بین‌المللی داشته باشد گفت:‌ علی‌رغم سرکوب شدن کودتا اما باز هم ممکن است چرخه و زنجیره ای از آشوب و متغیرهای آشوب زا در ترکیه وجود داشته باشد و به بحرانی تبدیل شود که لازم است دولتمردان ترکیه این موارد را مورد توجه داشته باشد.

به گزارش ایسنا؛ گودرزی در پایان گفت که عوامل بسیاری در بروز کودتا دخیل بوده است که در آینده زوایای پنهان و آشکار آن مشخص می‌شود.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.