• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
  • شناسه خبر: 5129

نماز جمعه مثل طوقی است که به گردن انسان آویخته می شود

جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت گرامیداشت روز نماز جمعه و مدیریت بحران با حضور مهندس احمدی منش فرماندار ، حاج آقا خرسندی امام جمعه، اعضای شورای تامین و روسای ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش دیارممسنی به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم ؛ امام جمعه شهرستان نیز در خلال جلسه شورای اداری شهرستان به فضیلت های ذکر شده نماز جمعه در قرآن، سیرت و احادیث اشاره کرد و آن را از موهبت های الهی به انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه باید در برگزاری هرچه با شکوهتر آن بکوشیم و پیامبر (ص) در این خصوص می فرماید  نماز جمعه مثل طوقی است که به گردن انسان آویخته می شود و روز قیامت از این نماز جمعه محاکمه میشوید.

فرماندار ضمن تبریک و گرامیداشت  روز  نماز جمعه بیان داشت : اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی در تاریخ ۵ مرداد ماه سال ۱۳۵۸ بنا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) توسط آیت اله طالقانی اقامه شد و دلیل گفتن نماز جمعه دشمن شکن به خاطر حضور گسترده میلیونی مردم و مسلمانان جهان در روز نماز جمعه های سراسر جهان است و دلیل دیگر آن تقوا و نوع دوستی است که بین مسلمانان در حین اقامه نماز جمعه به وجود می آید.

وی افزود:با پیگیری امام جمعه محترم و مسولین سپاه شهرستان همزمان با شهادت حضرت امام صادق (ع)یک شهید گمنام در شهرستان تشیع و به خاک سپرده خواهد شد و باید کلیه دستگاهای اجرایی زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم نمایند.

مهندس احمدی منش گفت:متاسفانه شهرستان رستم در کمربند دو گسل زلزله قرار گرفته که جزء گسلهای فعال محسوب می شود و باید حوزه های فنی دستگاها و متولیان مستقیم در این رابطه مثل بنیاد مسکن،شهرداری هاو اداره راه و شهرسازی و سایر ادارات در خصوص مجوزهایی که برای ساخت وسازها داده میشود استاندارد ملی را با دقت نظر بیشتری رعایت نمایند تا در زمان بحران با مشکل بر نخوریم.

وی در مورد بحران آب در آینده افزود:در سالهای اخیر با برداشت بی رویه و غیر مجاز که از آبهای زیرزمینی و سطحی در کل کشور و همیچنین در شهرستان رستم صورت گرفته با مشکلات زیادی برخورد کرده ایم که اگر نتوانیم در مدیریت و توزیع منابع آبی خوب عمل کنیم در سالهای آینده با بحران کم آبی شدید مواجه خواهیم شد و باید تمام دستگاهای اجرایی با فرهگ سازی در زمینه مصرف آب، مردم را با خطر کمبود آب آگاه سازند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در خصوص آتش سوزی منابع طبیعی در شهرستان گفت:متاسفانه در ماه مبارک رمضان بیشترین آتش سوزی منابع طبیعی که به واسطه آتش سوزی کاه وکلش باقیمانده زمین های کشاورزی صورت گرفت و مردم و مسولین با زبان روزه و در شرایط بد آب و هوایی برای مهار کردن آتش سوزی اقدام  کردند و باید با فرهنگ سازی و جلسات متعدد اداره جهاد کشاورزی با کشاورزان این مشکل حل شود.

وی تصریح کرد : تمامی دستگاها و نهادهای دولتی و غیردولتی در شهرستان بنا به دستورالعمل ستاد کل بحران کشور موظف هستند با  تمام امکانات و نیروهای انسانی خود در زمان وقوع شرایط بحرانی در محل حادثه حضور پیدا کنند.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.