• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
  • شناسه خبر: 5100

نماینده ممسنی:تحریم‌ها علیه ایران مصداق نقض توافق هسته‌ای است

دکتر مسعود گودرزی با اشاره به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در مورد ممنوعیت فروش هواپیمای بویینگ به ایران گفت که اگر طرف‌های ایران در برجام تعهداتشان را زیرپا بگذارند، ایران هم الزامی برای پایبندی به توافق ندارد.

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی دکتر مسعود گودرزی تحریم‌ها علیه ایران را مصداق نقض توافق هسته‌ای مسعود گودرزیعنوان و اظهار کرد: وقتی ما قراردادی با یکی از طرف های تعهد در برجام منعقد می‌کنیم به این معناست که قصد معامله با آن‌ها را داریم اما اینکه نهادی در آن کشور بخواهد مانع این کار شود، نقض برجام خواهد بود چرا که ما در مرحله راستی ‌آزمایی اراده کشورها برای اجرای برجام هستیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تعهدات خود در موضوع برجام عمل کرده اما اکنون می بینیم که طرف مقابل در حال پیمان شکنی است، اگر آن‌ها بخواهند عملا این توافق را نقض کنند ما هم بر اساس اقدامات عملی و متناسب با رفتار آن‌ها قدم برمی‌داریم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس با تاکید بر اینکه آمریکایی ها باید مسائل داخلی شان را حل کنند، خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران هم پیش از اینکه توافق برجام صورت گیرد صدای واحدی وجود نداشت اما این شرایط مدیریت شد، آنها هم باید مسائل داخلی شان را مدیریت کنند و اجازه تاثیرگذاری این مسائل بر توافق هسته‌ای را ندهند.

دکترگودرزی در پایان با اشاره به اظهارات رئیس جمهور و وزارت خارجه آمریکا مبنی بر وتوی هرگونه مصوبه مخل اجرای برجام تاکید کرد:‌ به هر حال آنچه برای ما اهمیت دارد برون داد تصمیمی است که ایالات متحده در این زمینه اتخاذ می‌کند اگر ما ببینیم که آن‌ها پایبند به تعهد نیستند ما هم الزامی برای پایبندی به توافق نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری خانه ملت؛


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.