• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۴/۲۰
  • شناسه خبر: 5074

ایجاد تونل در مسیر بوان به دشت آزادگان+تصویر

مهندس باقر گودرزی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ممسنی در بازدید از پروژه فاز اول راهسازی نورآباد به دشت آزادگان- خان زنیان توضیحاتی درمورد آن ارائه داد

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی,مهندس باقر گودرزی در خصوص وضعیت این پروژه گفت:به علت شیب زیادی که در قسمتی از محور فوق  از داخل منطقه بوان میگذرد، واریانتی به طول ۷ کیلومتر در ضلع غربی منطقه بوان  پیش بینی و طراحی گردیده است که با تکمیل عملیات این قسمت که با مشخصات جاده اصلی احداث میگردد، بخش عظیمی از مشکلات موجود در محور نوراباد به دشت ازادگان حل خواهد شد.

جاده نورآباد به بوان به شیراز

این محور علاوه بر اینکه از نظر فنی مشخصات مناسبی دارد  از نظر سیاحتی نیز به علت وجود باغات و جنگل های بلوط از اهمیت زیادی برخوردار است.
رئیس اداره راه و شهرسازی ممسنی در خصوص مدت زمان اجرای پروژه تسریع کرد که مدت قرارداد اجرای پروژه مورد اشاره ۲ سال می باشد ، که در بخشی از مسیر به علت وجود کوه و جلوگیری از ریزش های اتی یکدستگاه تونل به طول ۲۰۰ متر پیش بینی گردیده است.
در مجموع جهت دسترسی به مرکز استان در صورت تکمیل شدن عملیات راه سازی این مسیر در مقایسه با سایر مسیرها از نظر زمانی ۲۰ دقیقه و از نظر مسافت ۳۰ کیلومتر کوتاهتر می باشد و به علت نداشتن گردنه و شیب از جهت اقتصادی و کاهش استهلاک مقرون به صرفه می باشد.


یادداشت: در طول یک دهه اخیر بحث مسیرهای ورودی شهر نورآباد به صورت کمی مورد توجه قرار گرفته است اما متاسفانه از لحاظ کیفیت چندان پیشرفتی نداشته است.یکی از مسیرهای ممسنی به شیراز که چندین سال است آغاز شده است از پل فهلیان شروع و بعد از گذر از تنگ لله به سپیدان و شیراز میرسد اما در طول سالهای اخیر پیشرفت محسوسی نداشته است.در کنار جاده پل فهلیان-تنگ لله-شیراز مسیر نورآباد-بوان- خانزنیان نیز شروع شد و متاسفانه این حجم بالای پروژه باعث شده است هیچکدام پیشرفت چندانی نداشته باشند.

مسیر پل فهلیان به تنگ لله و شیراز نیز با گذر از کوه و جنگل و عبور از روی رودخانه یک مسیر گردشگری نیز محسوب خواهد شد اما به دلیل عدم توازن در توزیع بودجه در سالهای اخیر متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته است.

حال امیدواریم مهندس گودرزی با توجه به فعالیت خوبی که در دو سال گذشته در حوزه راه داشتند توجه یکسانی به همه ی پروژه های سطح شهرستان داشته باشند.کما اینکه مسیر مهرنجان به بربید که نسبت به مسیر پل مورد به بربید از ایمنی و فاصله کمتری برخورددار است نیازمند توجه می باشد!

 


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.