• تاریخ: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  • شناسه خبر: 495

زندگی نامه شهید نوذر نجفی

شهید نوذر نجفی در سال ۱۳۴۰ در روستای کول باکول از توابع شهرستان رستم‌ استان فارس متولد شد؛ وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه ابتدایی روستای کول‌باکول، تحصیلات راهنمایی را در مدرسه شریعتی مصیری  و تحصیلات دوره متوسطه را در دبیرستان ایزدی نورآباد ممسنی به پایان رساند.

وی در دوران نوجوانی وارد مبارزات سیاسی علیه رژیم طاغوت شد و در تظاهرات مردمی تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حضور داشت؛ شهید نجفی پس از طی دوران سربازی، به استخدام آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آمد و به تدریس دروس قرآن و معارف اسلامی پرداخت.

وی در دی ماه ۱۳۶۴ به عنوان بسیجی به جبهه‌های جنگ اعزام شد و در تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۳۶۴ در عملیات کمیل در منطقه فاو عراق مفقود‌الأثر شد و پیکر او بعد از ۹ سال در سال ۱۳۷۳ به وطن بازگشت.

لیلا کرمی مادر شهید می‌گوید: وقتی نوذر از جبهه بر می‌گشت، شب قبل از خواب در حالی که خیلی خسته بود به من می‌گفت «مادر هر موقع که برای نماز شب بیدار شدی مرا هم بیدار کن»، می‌گفتم «تو خسته هستی و باید استراحت کنی»، می‌گفت «مادر! وقتی که شب با خدا راز و نیاز می‌کنم، دلم آرام می‌گیرد و این آرامش دل، از هزاران شب خواب برایم ارزشمند‌تر است».

 

منبع:خبرگزاری فارس