• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
  • شناسه خبر: 4776

سخنرانی فرماندار رستم پیش از خطبه های نمازجمعه

مهندس اسفندیار احمدی منش فرماندار شهرستان رستم پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر سخنرانی کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم ؛ مهندس احمدی منش فرماندار شهرستان در خطبه های فرماندار رستمنماز جمعه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به روزه داران  و گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۳۷۰۰ شهید و ۱۲۰۰۰ جانباز دلاور کشورمان در پیکار خطیر مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سن اعتیاد در کشور کاهش یافته است گفت: نوع مواد مصرفی به انواع پرخطر صنعتی و محرک تغییر یافته و آسیب‌های این مشکل اجتماعی هر روز در حال تشدید است و ناگزیریم متناسب با این پدیده خودمان را  تقویت کنیم و جوانان را از اعتیاد مصون بداریم.                                                                                                               

وی افزود : امروزه مواد مخدر چهارمین بحران و چهارمین تهدید درجهان به شمارمی آیدواین نشان می دهد که ما چقدر باید برنامه ریزی نمائیم.                                                                                                

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت :امروز ۲۰۰تا ۲۵۰ میلیون نفراز جمعیت جهان یک بار به دام اعتیاد گرفتار شده اند و با شکل های جدیدی که در بازار وجود دارد افرادی را در جهان مبتلا نموده است واین مواد آن قدر در آمد زاست که حدودا ۱۰ میلیون نفر در دنیا شغلشان به صورت حرفه ای در خدمت مافیای مواد مخدر هست.                                                                                                                  

وی افزود: باید جلوی عرضه مواد مخدر را گرفته و تقاضا را کاهش دهیم تا توجه جوانان به مواد منفی شود و به طرف آن سوق پیدا نکنند.                                                                                                        
فرماندار شهرستان با بیان اینکه اگر یکسویه کار کنیم نمی‌توانیم جلوی عرضه مواد مخدر را بگیریم و خاطرنشان کرد: در گذشته تنها محافظت از مرزها را داشتیم اما اکنون مواد در داخل کشور نیز تولید می‌شود و باید برای مقابله با آن در کنار دیگر دستگاه‌ها مشارکت داشته باشیم.                                                                

وی با اشاره به مصرف مواد مخدر در جامعه، اظهار کرد: فرهنگ سازی پیشگیری مصرف مواد مخدر باید از مدارس و مناطق روستایی شروع شود و باید مسئولان مربوطه به این امر توجه ویژه ای کنند.                       

مهندس احمدی منش ادامه داد: باید در حوزه آموزش و پرورش نیز برنامه های فرهنگی مناسبی در زمینه آگاهی بخشی به دانش آموزان اجرا شود تا این قشر از جامعه که در خطر اعتیاد هستند، از این بلای خانمان سوز در امان باشند.                                                                                                                

 وی به نقش و جایگاه شورا های شهر و روستا در خصوص پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و اضافه کرد: شورا ها و دهیاران در بطن جامعه هستند و ارتباط نزدیکی با مردم دارند و در زمینه آگاهی بخشیدن به مردم جامعه     میتوانند تاثیرگذار باشند.                                                                                                          

احمدی منش با اشاره به برگزاری برنامه‌های ویژه در این زمینه، افزود : برنامه‌های ویژه‌ای در زمینه آگاه‌سازی جوانان در این زمینه برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به همایش مبارزه و پیشگیری از اعتیاد که همزمان با روز مبارزه با مواد مخدر برگزار خواهد شد اشاره کرد.                                                                     

وی با تاکید بر اینکه ۷۵ درصد آسیب های اجتماعی مربوط به مقوله اعتیاد است از همه شهروندان خواست در حد توان خود برای مقابله با اعتیاد تلاش کنند.                                                                               


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

*