• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
 • شناسه خبر: 4726

پاسخ فرماندار ممسنی به خبر دیارممسنی

مهندس رهام پیکیری فرماندار شهرستان ممسنی در پاسخ به خبر دیارممسنی در خصوص گلایه مردم روستای مورکی از تقسیم اعتبارات در بخش مرکزی مطلبی ارسال کردند

رهام پیکری دیشب و بعد از آنکه مطلبی با عنوان گلایه مردم مورکی از توزیع ناعادلانه بودجه در بخش مرکزی! در پایگاه خبری اجتماعی دیارممسنی منتشر شد.مهندس پیکری فرماندار شهرستان ممسنی که یکی از مخاطبین مطلب مذکور بود پاسخی به این پایگاه خبری ارسال کردند که در زیر مشاهده میکنید
✍با سلام خدمت سایت وزین دیار ممسنی و مردم فهیم روستای مورکی
در خصوص توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های شهرستانی و قانون بودجه سالانه توزیع انجام می شود و در سالهای گذشته یعنی ۹۳ و ۹۴ اعتبارات نسبت به سالهای ما قبل آن کمتر شده و در قانون بودجه اجازه پروژه های جدید داده نشد و فقط در قالب تکمیلی پروژه های گذشته بوده و توزیع اعتبار بر اساس روستا و جمعیت روستایی نیست و بر اساس. طرح و پروژه پیشنهادی دستگاهها ی اجرایی و ادارات شهرستانی می باشد .ودر سالهای اخیر و حتی آینده عمده اعتبارات به بحث آب شرب و جاده اختصاص داده شده .
همچنین در سال گذشته اعتبار مصوب ماده ۱۸۰ تخصصی نداشته و عملا صفر بوده امید است در سال جاری و همچنین سالهای آینده وضعیت اعتباری بهتر شود تا بتوانیم  در پروژه های شهرستان حرکت و رشد خوبی ایجاد کنیم
ارادتمند شما مردم عزیز ….

پیکری فرماندار ممسنی


 1. احمد ارجمند فهلیانی گفت:

  با سلام عزیزان مورکی-دوست-تنگ لله و جاوید که موشکافانه گفته های فرماندار را تفسیر و درست و کارشناسانه تشریح کردید. در کشورهای جهان سوم متاسفانه به دلیل نبود نظارت درست و نبود پرسشگر و پیگیر، پاسخگویان حرفهای غیر کارشناسی می زنند و مردم که پیگیری نکنند فکر می کنند مردم را قانع کردند و مجدد به حرفهای غیر کارشناسی سر مردم را گرم می کنند که متاسفانه در سه سال اخیر همینطور سر مردم را گرم می کنند- اما اما اما بدانند مردم می فهمند و سال آینده مردم جواب این سرگرم کردن های بیخودی و وعده های غیرکارشناسی را پاسخی دندان شکن خواهند داد. حالا شما یک سال هم بیشتر حکومت کنید و مطمئن باشید زمستان هر چقدر که سرد و برفی باشد بهار و گرمی تابستان یخ ها را آب و نهرها را جاری ودرون رودخانه ها خواهد ریخت و اگر سدی هم درست کنند بازهم یا آب سررسز یا سد را خواهد شکوند. ناظر اصلی خداست و همه چیز را یادداشت می کند از خدا بترسیم و سر مردم را شیره نمالیم. به امید موفقیت و رفع تمام محومیتهایی که در جاوید و رستم و ماهور و دشمن زیاری و کپر نشینان شرق و جنوب شرقی ایران و غار نشینان انتهای چهارمحال و کهگیلویه و بویراحمد است هستم بگو ان شا الله

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مورکی گفت:

  با سلام.میشه جناب فرماندار بفرمایند که چطور قانون بودجه کل بخش های جاوید را مستثنی قرار داده با بودجه ی صفر.لطفا با دلیل و مدرک بفرمایید که قانون جاویدی ها را محروم کرده نه فرماندار طایفه گرا.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. دوست گفت:

  با سلام خدمت همه خوانندگان عزیز. چند جمله خطاب به فرماندار محترم. جناب مهندس پیکری همه حرف های شما قبول. اما شما بفرمایید مگر بودجه کشور بر اساس پیشنهادات کارشناسی مسئولین محترم شهرستان که عضو شورای برنامه ریزی شهرستان هستند به تصویب نمیرسد؟ لازم به یادآوری است که ریاست این شورا هم با جنابعالی است. حالا اگه بودجه کم واگذار گردیده یک بحث است و اگر شما و مسئولین محترم شهرستان در پیشنهاد طرح های بودجه ای شهرستان به کمیته برنامه ریزی استان تعادل را رعایت ننموده و نسبت به بعضی مناطق تعصب شخصی اعمال می نمایید بحث دیگری است. به نظر بنده تا وقتی مسئولین شهرستان بر اساس توانمندی و بخصوص قدرت تجزیه تحلیل و برنامه ریزی بالا منتصب نشوند شورای برنامه ریزی قوی و در نتیجه بودجه قدرتمندی نخواهیم داشت( قابل توجه نماینده محترم شهرستان در پاسخ به بیانات ایشون در اولین شورای اداری شهرستان پس از انتخابشون). البته حمایت های نماینده محترم و مسئولین استانی نیز در سطح استان و کشور کم تاثیر نخواهد بود. من الله توفیق.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • تنگ لله گفت:

   سلام بر آنان که غیر از راستی و درستی نگفته و نخواهند گفت و لعن و نفرین بر کذابان و دروغگویان دنیا.
   چند نکته ای در خصوص حرفا های من دراوردی و خود تفسیری جناب فرماندار عرض می کنم و قضاوت با دادگر دادگستر:
   ۱ – ایشان بیان کرده اند که “توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های شهرستانی و قانون بودجه سالانه توزیع انجام می شود “!!!!
   کدام شاخص و کدام ماده و تبصره قانونی با چه تاریخی چنین تصویب شده بگویید تا بدانیم و دم نزنیم ؟؟؟
   واقعا و خداوکیلی شاخصی مگر حب و بغض طایفه گرایی وجود دارد؟
   یعنی واقعا نظام عدالت محور جمهوری اسلامی می فرمایند منطقه ای را محروم کنید به زور و منطقه ای دیگر را بودجه دهید(نظام اسلامی مشکلی ندارد بلکه افرادی چون شما به سیمای پاک نظام خدشه وارد کرده اید و آن را بدنام کرده اید)؟
   ۲- فرموده اند ” فقط در قالب تکمیلی پروژه های گذشته بوده” تکمیل پروژه ها!!!
   پروژه گاز مهرنجان و راه تنگ لله و دیگر پروژه های بخش های جاوید چرا ادامه نیافتند؟؟؟
   ۳- افاضه فرموده اند ” توزیع اعتبار بر اساس روستا و جمعیت روستایی نیست و بر اساس. طرح و پروژه پیشنهادی دستگاهها ی اجرایی و ادارات شهرستانی می باشد”.
   لطفا ملاک های واقعی و مستند را بفرمایید که چیست؟غیر از این است که ابتدا روستاهای پرجمعیت را برخوردار نمایند تا هم جلوی مهاجرت گرفته شود هم از محرومیت نجات یابند…
   ۴- طرح ها و پروژه ها را چه کسانی پیشنهاد داده اند و تصمیم گیرنده نهایی آیا غیر از فرماندار کسی بوده که در تأیید و تصویب این پروژه های طایفه ای و جهت دار نقش تعیین کننده داشته باشد.
   ۵- فرماندار فرمموده اند که :”سالهای اخیر و حتی آینده عمده اعتبارات به بحث آب شرب و جاده اختصاص داده شده .”
   ما هم قبول داریم ولی بیشترین سهم در کدام قسمت های ممسنی بزرگ به کار گرفته شده اند.خواهشا به صورت روشن بفرمایید.
   ۶- افاضه آخر جناب فرماندار پیکری که واقعا بر پیکره طایفه گرایی سوار است : “همچنین در سال گذشته اعتبار مصوب ماده ۱۸۰ تخصصی نداشته و عملا صفر بوده امید است در سال جاری و همچنین سالهای آینده وضعیت اعتباری بهتر شود تا بتوانیم در پروژه های شهرستان حرکت و رشد خوبی ایجاد کنیم”.
   واقعا در سال های گذشته بخصوص سال ۹۴ اعتبارات ماده ۱۸۰ صفر بوده است؟
   جناب فرماندار قبول داری اسناد این بودجه را مراجع رسمی دریافت کنیم با همدیگر و نظارت مردم ممسنی؟
   همگان را دعوت می کنم به صداقت و عدالت و خدا ترسی در گفتار،رفتار و کردار.و هبه آخرت واگذار می کنم همگان را.
   منتظر پاسخ های شفاف و روشن جناب فرماندار هستیم در همین صفحه ی دیار ممسنی.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 4. جاوید گفت:

  با سلام خدمت همه ی راستگویان.
  جناب فرماندار عناوینی را فرموده اند که به هیچ وجه صحت ندارد.این مطلب شاید عده ای ساده انگار را بفریبد ولی نمی تواند برای امثال بنده قابل قبول باشد.تنها جمله درستی که فرماندار بیان کرده اینه که اعتبارات کمتر از قبل بوده ولی باقی مطالب همه خلاف واقع هست.حاضرم در حضور همه ی ممسنی با ایشان مناظره کنم .جالب است در سال ۹۴ اعتبار ماده ۱۸۰ بالاترین رقم در بین شهرستان های استان فارس به ممسنی تعلق گرفته است.جناب فرماندار محبت فرمایند ملاک تقسیم بندی دو درصد نفت و گاز و ماده۱۸۰ را بین ادارات نیز شرح دهند.منتظر پاسخ ایشان هستیم.

  Thumb up 2 Thumb down 0

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.