• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
  • شناسه خبر: 4386

رشد ۷۵ درصدی پرداخت زکات در دیارممسنی

اولین جلسه شورای زکات شهرستان ممسنی  در سال ۱۳۹۵ با حضور اعضاء به منظور همفکری و هم اندیشی بهتر در بحث جمع آوری زکات در محل دفتر امام جمعه شهر نورآباد برگزار گردید

زارعی مدیر کمیته امداد و دبیر شورای زکات شهرستان ممسنی  با ارائه گزارشی  از عملکرد شورای زکات در سال ۹۴ جمع‌آوری زکات را یکی از عمده ‌طرح ‌هایی برشمرد که توسط کمیته امداد شهرستان ممسنی اجرا می‌شود  و افزود: در سال گذشته در این شهرستان۷۱۷ میلیون ۴۵۰ هزار ریال زکات  جمع آوری شده است که این رقم در مقایسه با  مشابه سال قبل رشد ۷۵ درصدی داشته است.

جلسه شورای زکات ممسنی

در ادامه جلسه امام جمعه شهرستان ممسنی در جمع اعضای شورای زکات شهرستان ضمن قدردانی از عملکرد اعضای شورای زکات وعلی الخصوص دبیر شورای زکات بیان داشت: اصل وفلسفه پرداخت زکات امتحان و آزمایش مبارزه با نفس است  و گفت: زکات از ارکان دین اسلام و یک فریضه دینی است و در قرآن کریم اهمیت زکات همپای اهمیت نماز مطرح شده است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی رئیس شورای زکات افزود: پرداخت زکات مال انسان را پاک و روح او را تزکیه می کند. وی با بیان اینکه زکات از مصادیق بازر خیّر است خاطر نشان کرد: ندادن زکات مالکیت انسان به اموالش را در معرض خطر قرار می دهد لذا باید زکات هم در امور محرومان و هم در راه عام المنعه هزینه شود.

 در این جلسه بخشدار بخش مرکزی ضمن قدردانی از عملکرد کمیته امداد بعنوان دبیر شورای زکات عنوان کرد: وظیفه تمامی اعضاست که در جهت فرهنگ سازی و جذب زکات بیشتر به یاری امداد گران کمیته امداد بشتابند واین تنها وظیفه  کمیته امداد نیست بلکه همه باید در این زمینه به نوبه خود همکاری ویژه داشته باشند.


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.