• تاریخ: پنج شنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۵ - ساعت ۷:۲۱
  • شناسه خبر: 4127

زندگی نامه عبدالرضا مرادی

عبدالرضا مرادی قاضی فرهیخته و عالی رتبه دادگستری و استاد دانشگاه در سال۱۳۴۷ هـ . ش در خانواده ای مذهبی و کشاورز در شهرستان ممسنی دیده به جهان گشود.

عبدالرضا مرادیایشان تحصیلات خود را تا پایان دوران متوسطه در شهرستان ممسنی سپری نمود، سپس در سال ۱۳۷۰ در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه شیراز پذیرفته شد.

حسن سوابق خانوادگی و علاقه فراوان ایشان به داوری، قضاوت و عدالت محوری باعث گردید از ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی منصرف شود. ایشان در سال ۱۳۷۱ با پذیرفته شدن در رشته علوم قضایی راهی تهران شد و در سال ۱۳۷۴ با کسب رتبه ممتاز در این رشته فارغ التحصیل و پس از اتمام دوره کارآموزی قضایی در کسوت قضاوت به ممسنی بازگشت تا با آموخته های فقهی و حقوقی وظیفه خود را جهت خدمت به مردم فهیم و شریف ممسنی ادا نماید.

عبدالرضا مرادی به دلیل انگیزه فراوان به علم آموزی و تکمیل معلومات قضایی تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس رشته حقوق خصوصی ادامه داد و سالهاست که با تدریس در دانشگاه های مختلف اندوخته های خود را در اختیار طالبان علم و دانشجویان قرار می دهد.

سوابق و مسئولیت ها و کارهای اجرایی قبل از نمایندگی دوره هشتم در مجلس شورای اسلامی:

۱٫ کارشناس حقوقی و قضایی ایثارگران شهرستان ممسنی

۲٫ قاضی تحقیق و دادرس دادگستری شهرستان ممسنی

۳٫ رئیس شعبه چهارم دادگستری شهرستان ممسنی و قاضی کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری

۴٫ معاون قضایی دادگستری شهرستان ممسنی

۵٫ سرپرست دادگستری شهرستان ممسنی

۶٫ رئیس دادگستری شهرستان سپیدان

۷٫ استاد دانشگاه های آزاد اسلامی – پیام نور – دانشگاه امام حسین (ع) در شهرستان های ممسنی و یاسوج

۸٫ مدرس دوره های ضمن خدمت طرح ولایت فرهنگیان

۹٫ مدرس و کارشناس حقوقی ادارات آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویر احمد

۱۰٫ کارشناس حقوقی و قضایی شبکه استانی صدا و سیمای کهگیلویه و بویر احمد

۱۱٫ مستشار دادگاه تجدید نظر استان کهگیلویه و بویر احمد

سوابق "روزمه"

نام و نام خانوادگی: عبدالرضا مرادی

نام پدر: بهرام

مدارک تحصیلی:

۱- دانشجوی دکتری حقوق خصوصی دانشگاه دولتی خوارزمی تهران ( تربیت معلم سابق )

۲ – فوق لیسانس در رشته حقوق خصوصی

۳- لیسانس علوم قضایی از دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 

سوابق در دادگستری جمهوری اسلامی ایران

۱) مستشار دادگاه تجدید نظر استان تهران

۲) مستشار دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد

۳) رئیس شعبه نهم دادگاه عمومی و انقلاب در دادگستری یاسوج

۴) دادرس دادگاه انقلاب اسلامی در حوزه سپیدان

۵) رئیس شعبه اول دادگاه عمومی و رئیس دادگستری شهرستان سپیدان

۶) سرپرست دادگستری ممسنی

۷) معاون قضایی دادگستری شهرستان ممسنی با حفظ سمت

۸) رئیس شعبه چهارم دادگستری شهرستان نورآباد ممسنی

۹) دادرس علی البدل دادگستری شهرستان نورآباد ممسنی

۱۰) قاضی تحقیق دادگستری شهرستان نورآباد ممسنی

۱۱) قاضی ویژه رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی در پرونده های کلاسه ۸۳/۳۰۱ و ۸۳/۳۵۸ مطروحه در شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی جزایی یاسوج

۱۲) عضو قضایی کمیسیون ماده ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴۰ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی در شهرستان ممسنی

۱۳) عضو قضایی کمیسیون ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ اصلاحی قانون ثبت اسناد و املاک شهرستان ممسنی

۱۴) عضو قضایی کمیسیون ماده ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴۰ قانون برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سپیدان

۱۵) عضو قضایی کمیسیون هیأت حل اختلاف مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ اصلاحی قانون ثبت اسناد و املاک شهرستان سپیدان

۱۶) عضو قضایی کمیسیون ماده واحده اراضی اختلافی منابع طبیعی شهرستان سپیدان

۱۷) مشاور شورای حل اختلاف بویراحمد

۱۸- عضو هیأت نظارت ثبت استان کهگیلویه و بویراحمد

۱۹- عضو حقیقی کمیته حقوق خصوصی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه

۲۰- عضو حقیقی کمیته پیشگیری از جرائم اقتصادی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه

 

سوابق خارج از دادگستری جمهوری اسلامی ایران

۱۹) نماینده مردم شریف ممسنی و رستم در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

۲۰) نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دوره هشتم

۲۱) عضو کمیسیون تلفیق بودجه در سال ۸۸

۲۲) عضو کمیسیون تلفیق بودجه در سال ۸۹

۲۳) عضو کمیسیون تلفیق بودجه در سال ۹۰

۲۴) عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران

۲۵) عضو کمیسیون مشترک طرح بررسی نظارت بر نمایندگان در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

۲۶) عضو کمیسیون مشترک بررسی لایحه تجارت در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

۲۷) عضو کمیسیون مشترک طرحهای سه گانه تغییر نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی – کارآمدی شوراهای اسلامی استان و تشکیل احزاب و گروههای سیاسی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

۲۸) شرکت در چهاردهمین اجلاس شورای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در هیأت عالی حقوق بشر جمهوری اسلامی.

۲۹) مدیرکل حقوقی و امور بین الملل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

۳۰) نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بررسی نواقص قانون مدیریت خدمات کشوری

۳۱) نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در کارگروه ساماندهی واحدهای اجرای احکام کیفری

۳۲- نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تهیه لایحه جامع حمایت از حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط

۳۳- نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک در بررسی طرح جامع کاداستر در کمیسیونهای مجلس شورای اسلامی .

۳۴- نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشوری در تهیه و تدوین پیش نویس دستورالعمل اجرای واگذاری گواهی موضوع ماده ۱۸۷ قانون مالیات های مستقیم به دفاتر اسناد رسمی.

۳۵-از طراحان بیش از ۳۲ طرح در دوره هشتم در مجلس شورای اسلامی

۳۶- عضو اصلی شعبه اول تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

۳۷- نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در کارگروه تدوین آیین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱

۳۸- عضو علی البدل دادگاه تجدیدنظر انتظامی سردفتران و دفتریاران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

 

سوابق علمی و آموزشی :

الف : تدریس

۱) مدرس دروس حقوق مدنی ۳و۶و۸ آیین دادرسی مدنی در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد ممسنی و پیام نور مرکز ممسنی و دانشگاه امام حسین علیه السلام شعبه یاسوج

۲) مدرس دروس حقوقی در طرح ولایت فرهنگیان بسیجی در شهر یاسوج

 

ب : مسئولیت علمی و آموزشی

۱) معاون آموزش ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد

۲) شرکت در کارگاه آموزشی مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته با همکاری قوه قضاییه و دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد

۳) ممیز علمی مقالات حقوقی و ثبتی نشریه سند سازمان ثبت اسناد و املاک کشور.

 

ج : مقالات:

۱- نقدی بر آئین نامه اجرایی ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ( آماده ارائه )

۲- خسارت تأخیر تأدیه در قراردادهای دولتی ( آماده ارائه)

 

د) سخنرانی علمی

۱- سخنران علمی در دانشکده حقوق دانشگاه شیراز با موضوع « صلاحیت دادگاه کیفری استان»

۲- سخنران علمی در دانشگاه شهید چمران اهواز با موضوع « صلاحیت دادگاه کیفری استان»

۳- سخنران علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با موضوع « رابطه قانونگذاری با مجلس و بررسی طرح ها و لوایح»

۴- سخنران علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی با موضوع « نوآوریهای قانون مجازات اسلامی»

۵- سخنران علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی با موضوع « چگونگی و چرایی تغییر نظام اجرایی در جمهوری اسلامی ایران »

۶- سخنران علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با موضوع « صلاحیت دادگاه کیفری استان»

سوابق ایثارگری:

۱) رزمنده داوطلب بسیجی (۴ مرتبه و بیش از ۹ ماه)

۲) عضو پایگاه مقاومت بسیج توحید توتستان ممسنی

۳) عضو پایگاه مقاومت بسیج دادگستری ممسنی

ایشان در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم با اکثریت قاطع  ۵۱۵۶۳ رای انتخاب شدند.

نظرات بسته شده است.