• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
 • شناسه خبر: 4123

همایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایر

تعدادی از دانشجویان نخبه دانشگاه های تهران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران گردهمایی تحت عنوان اولین همایش ملی دانشجویی"تجلیل از تلاشگران عرصه ی فرهنگ و آموزش عشایر کشور" را برگزار نمودند

در راستای ضرورت توجه به عشایر و فعالین عرصه عشایری تعدادی از دانشجویان نخبه دانشگاه های تهران روزگذشته در تالار علامه امینی دانشگاه تهران گردهمایی تحت عنوان اولین همایش ملی دانشجویی"تجلیل از تلاشگران عرصه ی فرهنگ و آموزش عشایر کشور" را برگزار نمودند. این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

همایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایر

در ابتدا فردین صالحی، دبیر اجرایی همایش، با تبریک روز ارتش و همچنین ابراز همدردی با سیل زدگان جنوب و غرب کشور، به تشریح اهمیت و اهداف برگزاری این همایش پرداختند .

جناب آقای کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور، سخنانی در رابطه با عشایر کشور و ضروریت توجه به عشایر کشور  ایراد کردند. پس از ایشان خانم زینب قربانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، به ضرورت توجه به  کتابخانه های عشایری پرداختند. و از انتخاب استان کهگلویه و بویراحمد به عنوان پایلوت این طرح یاد کردند و از مدیران خیریه درخواست نمودند که در راستای بهتر اجرا شدن این طرح همکاری های لازم را به عمل آورند.

دکتر برزین ضرغامی، مدیر کل ارشاد استان تهران، به بیان توضیحاتی در مورد زنده یاد محمد بهمن بیگی(بنیان گذار تعلیمات عشایر) و همچنین فعالیت های مجموعه ی تعلیمات عشایر کشور پرداخت.

 سپس دکتر سید کامل تقوی نژاد، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، به بیان سخنرانی در مورد استاد بهمن بیگی و سایر بزرگان فرهنگ و آموزش عشایر کشور از جمله دکتر صفی نژاد(که در جلسه حضور داشتند) پرداختند.

همایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایر

با دعوت مجری توانمند این همایش جناب آقای سید رضا نواب(مجری شبکه ی تهران)، استاد کاظم کریمی، خواننده صاحب سبک عشایری، روی سن آمدند و قطعاتی به زبان قشقایی و لری در وصف مردم عشایر اجرا کردند.

دکتر محمد رضا حافظی، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، در مورد لزوم فعالیت خیرین در حوزه ی عشایر کشور سخنانی ایراد نمودند. همچنین ایشان از فعالیت های خیرین کشور در حوزه های عشایری، بالاخص آموزش عشایر توضیحاتی ارائه دادند.

همایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایرهمایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایرهمایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایرهمایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایر

در پایان همایش، از ده نفر از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایری که در سال های متمادی با خلق آثار و انجام فعالیت هایی از جمله ساخت مدرسه عشایری، ساخت کتابخانه عشایری، حمایت از خانواده های عشایری و انجام پژوهش های مختلف در زمینه ی عشایر در حفظ دستاوردهای این عرصه و کمک به رشد آن تلاش کردند با اهدا لوح تقدیر و هدایایی ویژه تجلیل و قدردانی به عمل آمد. از جمله:سکینه کیانی ( همسر مرحوم بهمن بیگی، بنیان گذار آموزش عشایر کشور).

دیگر مهمانان ویژه این همایش: عیسی فرهادی فرماندار تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، دکتر محمدعلی وکیلی منتخب مردم تهران در مجلس دهم،دکتر پروانه سلحشوری منتخب مردم تهران در مجلس دهم و همسرشان پروفسور برات قبادیان، دکتر نوذر شفیعی نماینده ی مردم در مجلس نهم، دکتر علی احمدی نماینده ی سابق مردم در مجلس هفتم، سید مجتبی حسینی نیا مدیریت امور سرمایه های انسانی بانک تجارت، حاج صمد شجاعیان نماینده ی ادوار اول و دوم مردم در مجلس شورای اسلامی، حاجی قوام فروزان معاون قضایی دادگستری تهران و … . که از همه ی این عزیزان که دعوت دانشجویان برگزارکننده همایش را پذیرفتند تشکر و قدردانی می نماییم.

همایش تجلیل از تلاشگران عرصه فرهنگ و آموزش عشایر

در پایان همایش از تمامی نهادها و اشخاصی که ما را در هر چه بهتر برگزار شدن این همایش یاری نمودند از جمله خانه اندیشمندان علوم انسانی، سازمان امور عشایر کشور، معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین الملل شهرداری تهران، اتحادیه چاپخانه داران کشور و همچنین آقایان دکتر شاهقاسمی، دکتر خلفی، دکتر زارع خفری، مهندس محمدرضا انصاری، مهندس نیک نام حسین پور، دکتر قاسمی، کریمی، مصطفی نژاد، مهندس هادی عسکری، مهندس محسن انصاری ، سرکار خانم علی اکبری و سایر عزیزانی که ما را در هرچه بهتر اجرا شدن این برنامه یاری نمودند کمال تقدیر و تشکر داریم.


 1. کامبیز گفت:

  دکتر شفیعی پاک دست بودنش از خصوصیات بارز ایشان است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. کامبیز گفت:

  دکتر شفیعی نامش برای همیشه در کتیبه این شهر باقی خواهد ماند.شک نکنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. موسی گفت:

  آخ سی دکتر شفیعی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. کامبیز گفت:

  درود بر دکترشفیعی

  Thumb up 0 Thumb down 0

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.