• تاریخ: ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
  • شناسه خبر: 4093

قانون عجیب اما نانوشته در بازار نورآباد!

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی کالایی را از بازار خریداری کردید اما وقتی آنرا به خانه می برید مورد پسند اعضای خانواده قرار نمیگیرد و راهی جز تعویض آن ندارید اما..

اگرچه طبق متن زیر:

معاون وزیر صنعت در ارتباط با تعویض جنس در فروشگاه‌ها گفت: براساس دستوری که به بازرسان داده شده است تابلوی جنس فروخته شده را پس نمی‌گیرند در ایام باقی مانده تا پایان سال از فروشگاه‌ها کنده می‌شود و تمام مغازه‌ها موظف به ارائه خدمات پس از فروش هستند.

جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود اما در بازار شاهد خلاف این دستور هستیم و کسبه وبازار به وضوح در دید مشتریان قرار گرفته اند که جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود!

و به عبارتی شعار " حق با مشتری است و دستور معاون وزیر را نادیده میگیرند! شاید یکی از دلایل قهر مردم با بازار نورآباد همین مشتری فراری کسبه باشد که بدون توجه به حق مردم جنس فروخته شده را پس نمیگیرند و خریدار را مجبور به استفاده از کالای خریداری شده میکنند.اگرچه تعدادی از کسبه حداقل جنس فروخته شده را با کالای دیگر تعویض میکنند اما باید پذیرفت پس گرفتن کالا و عودت هزینه ی خرید حق مشتری است که در این شهر نادیده گرفته میشود.

مدتی پیش نیز یکی از شهروندان در یادداشتی به پایگاه خبری دیارممسنی از رفتار یکی از بازاریان گلایه مند بود و مدعی شد گوشی تلفن همراه را برای خدمات همراه بانک با قیمت ۲۴۰ هزارتومان خریداری کرده است اما وقتی به بانک مراجعه میکند به او میگویند این مدل گوشی قابلیت نصب همراه بانک را ندارد لذا جهت پس دادن گوشی مراجعه میکند که فروشنده در کمال تعجب از پس گرفتن امتناع میکند و پس گرفتن آنرا مشروط به کسر مبلغ ۶۰ هزار تومان بابت چند ساعتی که گوشی خارج از مغازه ش بوده میکند که شهروند بیچاره نیز ناچارا می پذیرد.

به راستی دلیل این معظل چیست؟ نبود نظارت قوی یا دلیل دیگر؟

یادم می آید چند سال پیش برای خرید دوربین دیجیتال بازار نورآباد را گشتم و پیدا نکردم لذا به کازرون رفتم  ودوربینی از بازار خریدم.بعد از سه روز استفاده متوجه کیفیت پایین آن شدم در تماس تلفنی با فروشنده مشکل را مطرح کردم و در کمال احترام پاسخ دادند که آنرا بی قید و شرط پس میگیرند.

حال سوال این است ایا فروشندگان شهر ما هم چنین عکس العملی دارند؟

 


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.