کد خبر : 3778
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 مارس 2016 - 8:53
-

مشارکت ۹۸درصدی ممسنی ها در انتخابات

مشارکت ۹۸درصدی ممسنی ها در انتخابات

رئیس ستاد انتخابات فارس مشارکت مردم استان در انتخابات هفتم اسفند را ۶۴٫۸۵ درصد اعلام کرد بیشترین درصد مشارکت  مربوط به حوزه سپیدان با ۱۱۹٫۱۸ درصد و کمترین نیز مربوط به حوزه شیراز با ۴۸٫۷۰ درصد می باشد.

وی ادامه داد: از مجموع سه میلیون و ۳۷۴ هزار و ۲۴۵ نفر افراد حائز شرکت در انتخابات در فارس، ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۸ نفر در انتخابات شرکت کردند که از این تعداد نیز ۲ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۶۶۸ رای صحیح و ۷۸ هزار و ۴۲۰ رای نیز باطله است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: در حوزه انتخابیه شیراز نیز از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۱۴ نفر افراد حائز شرکت در انتخابات، کل آرای ماخوذه ۶۰۸ هزار و ۲۴ رای بوده که از این تعداد ۵۶۸ هزار و ۳۸۹ رای صحیح و ۳۹ هزار و ۶۳۵ رای باطله بوده است.
وی بیان داشت: میزان مشارکت در حوزه انتخابیه آباده، خرم بید و بوانات ۷۰٫۲۳ درصد، اقلید ۸۲٫۸۱ درصد، جهرم ۷۲٫۳۲ درصد، داراب و زرین دشت ۷۴٫۶۸، سروستان، خرامه و کوار ۷۶٫۱۶ درصد، فسا ۷۰٫۸۸ درصد، فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین ۸۶٫۴۱ درصد و کازرون ۶۶٫۵۱ درصد بوده است.
رئیس ستاد انتخابات فارس اضافه کرد: در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش ۵۱٫۱۵ درصد، لامرد و مُهر ۸۲٫۱۶ درصد، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ۶۸٫۷۸ درصد،

ممسنی و رستم ۹۷٫۴۰ درصد و نی ریز و استهبان نیز ۷۶٫۸۹ درصد مردم در انتخابات مشارکت داشتند.
پژوهش جهرمی گفت: در حوزه انتخابیه آباده، خرم بید و بوانات، رحیم زارع با ۳۲ هزار و ۷۶۸ رای- اقلید، سید حسین افضلی با ۲۰ هزار و ۸۸۳ رای-
جهرم، محمد رضا رضایی کوچی با ۵۳ هزار و ۸۸۲ رای- سپیدان، سید علاالدین خادم با ۳۷ هزار و ۷۷۷ رای- سروستان، خرامه و کوار، داریوش اسماعیلی با۵۶ هزار و ۹۴۱ رای و فسا، محمد جواد جمالی با ۴۴ هزار و ۴۰۳ رای به عنوان منتخبان مردم به مجلس راه یافتند.
وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه شیراز نیز بهرام پارسایی با ۱۹۷ هزار و ۴۷۱ رای، فرج الله رجبی با ۱۷۲ هزار و ۸۸۳ رای و مسعود رضایی با ۱۴۲ هزار و ۶۶۷ رای راهی مجلس شدند.
رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: در حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین، کورش کرم پور حقیقی با ۴۸ هزار و ۹۷۳ رای- کازرون، حسینرضازاده با ۴۳ هزار و ۱۲۷ رای- لارستان، خنج و گراش، جمشید جعفرپور با ۳۸ هزار و ۷۶۶ رای- لامرد و مُهر، سید محسن علوی با ۴۰ هزار و ۴۱۴ رای و در حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز محمد مهدی برومندی با ۵۵ هزار و ۷۹۷ رای به عنوان منتخبان مردم به مجلس راه یافتند.
پژوهش جهرمی اضافه کرد: درحوزه های انتخابیه شیراز- داراب و زرین دشت- ممسنی و رستم و نی ریز و استهبان نیز انتخابات به دور دوم کشیده شد.
وی بیان داشت: در حوزه انتخابیه شیراز پس از راهیابی سه نفر به مجلس،رقابت برای مشخص شدن نفر چهارم بین علی اکبری با ۱۳۲ هزار و ۴۷۴ رای و جعفر قادری با ۱۱۱ هزار و ۹۶۱ رای خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت محمد جواد عسکری با ۲۷ هزار و ۲۶۱ رای و رضا انصاری با ۲۵ هزار و ۵۵ رای،
در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم مسعود گودرزی با ۲۶هزار و ۳۶۱ رای و عبدالرضا مرادی با ۲۲ هزار و ۳۹۵ رای و در حوزه انتخابیه نی ریز و استهبان نیز اصغر مسعودی با ۱۸ هزار و ۳۵۴ رای و فرهاد طهماسبی با ۱۶ هزار و ۳۳۰ رای در دور دوم با هم رقابت خواهند کرد.
پژوهش جهرمی، با اشاره به پیش بینی سه هزار و هفت شعبه اخذ رای در استان بیان داشت: بر این اساس در حوزه انتخابه شیراز ۶۷۸ شعبه، آباده، بوانات و خرم بید ۱۴۹ شعبه، اقلید ۷۹ شعبه، جهرم ۱۵۹ شعبه، داراب و زرین دشت ۱۷۱
شعبه، سپیدان ۸۶ شعبه و سروستان، خرامه و کوار ۱۴۲ شعبه، فسا ۱۵۷ شعبه و فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین نیز ۲۲۸ شعبه، آرای مردم را اخذ کردند.
وی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه کازرون ۱۸۹ شعبه، لارستان، خنج و گراش۱۸۵ شعبه، لامرد و مُهر ۱۱۸ شعبه، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ۲۹۸ شعبه،ممسنی و رستم ۲۰۹ شعبه و نی ریز و استهبان نیز ۱۵۹ شعبه پیش بینی شده بود.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه هفتم اسفند ۹۴ برگزار شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ali پنج‌شنبه , 3 مارس 2016 - 5:49

چرا دروغ به خورد مردم میدید اگه درصد شرکت مردم ممسنی ۹۸ درصده پس بقیه رای ها کجاست میدونم که این پیامو منتشر نمی کنی ولی بدون مردم میفهمن که انتخابات امسال از همه سالهای پیش بدتر بوده

احمد ارجمند پنج‌شنبه , 3 مارس 2016 - 0:23

ممسنی و رستم همیشه پیشرو هستند

هادی پنج‌شنبه , 10 مارس 2016 - 8:58

پیشرو کجا بود ما که رای ندادیم خودشون رای ریختن تو صندوقا ما فقط عروسک بودیم تو دستشون فک نکنم یک دونه از ارای ما شمرده شده باشه

نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی