کد خبر : 27597
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 27 آگوست 2019 - 9:16
-

سیاه، سفید، خاکستری!

سیاه، سفید، خاکستری!
رصد صحنه انتخابات زمستانِ گرم رستم و ممسنی بر پایه ی جامعه آماری و اطلاعاتیِ متشکل از داده های میدانی و مشتمل بر کنش های اجتماعی، حکایت از پنج گانه ای داغ اما نه چندان جدید در آوردگاه حساس اسفندماه ٩٨ به شرح ذیل می‌دهد: ؛

احتمال۱: مرادی_گودرزی
احتمال ۲: احمدی_گودرزی
احتمال ۳: محمودی_گودرزی
احتمال۴: مرادی_احمدی
احتمال ۵: مرادی_محمودی

🔹 با در نظر گرفتن این فرضیات، انتخابات این دوره می‌تواند حاوی چند نکته جالب باشد:

الف) برای اولین بار این دوره از انتخابات، نه دو قطبی و نه حتی سه قطبی، بلکه می‌تواند دارای چهار قطب قدر و تاثیرگذار باشد.

ب) در موردی عجیب و تقریبا بی‌همتا، سه نفر از جمع چهار نفره برشمرده در صحنه ی آتی، از نمایندگان ادوار شهرستان می‌باشند که این نیز در نوع خود بی نظیر است. جالب‌تر آنکه، این سه نفر سه نماینده اخیر این سامان می‌باشند.

ج) و در آخر آنکه: در یک اتفاق نادر، برای اولین بار، هرکدام از این افراد در صحنه رقابت درون طایفه ای، یک نفر از طایفه خویش را در مقابل خود می‌بینند و به هیچ وجه نمی‌توانند ادعا کنند که به تنهایی پرچمدار جبهه ی قومیتی خویش هستند.

🛑اما سؤالی که در اذهان عمومی بیشتر از هر سؤالی جامعه را تاکنون دچار تردید در تصمیم گیری نهایی کرده این است که: از چهار نامزد فوق الذکر به راستی کدام یک به صحنه خواهد آمد و کدامین یک در صحنه خواهند ماند؟! این یعنی همان سؤالاتی که همواره در مواجه با اسامی آقایان مجید انصاری و سیدجعفر هاشمی وجود دارد و البته که پیرامون این دو پررنگ تر است و همین نیز دست نگارنده را از مشارکت ایشان در احتمالات کوتاه کرده است؛ هرچند که…
و اما پاسخ:

🅰باتوجه به شواهد و قرائن، در مورد قصدِ قطعی حضور آقایان عبدالرضا مرادی و محمد محمودی هیچ گونه تردیدی نیست اما…

🅱اگرچه برخی رفتارهای میدانی و حتی درزهای اطلاعاتی جلسات محرمانه ی آقای علی احمدی نماینده سابق ممسنی حاکی از قشون کشی وی برای شرکت در انتخابات آتی می‌باشد اما برخی اظهار نظرها احمدی، به ظاهر این حضور را رد می‌کند که البته نگارنده ترجیح می‌دهد این انکار را، نوعی در نمک خواباندن این ورود، ناشی از ذکاوت نامبرده بداند. موضوع اما در مورد آقای مسعود گودرزی کمی متفاوت است؛ اگرچه همواره نمایندگان فعلی به خودی خود یکی از چهره های محتمل ورود به صحنه انتخابات هستند، اما برخی رفتارها و تصمیمات اخیر گودرزی این شائبه را در اذهان به وجود می‌آورد که آیا اصولا وی با اینگونه مشورت های مشاوران بی منطق و سطحی نگر، قصد ندارد از اعماق این چاه ویل به جایگاه قبلی خود در افکار عمومی که ناشی از عملکرد فوقالعاده خود در بحث عمرانی بوده است، برگردد؟ و همین رفتارها کافیست تا برخی از مردم و حتی لیدرهای وی اینگونه تصور کنند که اصولا احتمال می‌رود گودرزی قطع شرکت در انتخابات آتی را نداشته باشد!

🆎⛔ فرای درنظر گرفتن آنچه گفته شد، یک چیز کاملا مشخص و هویدا و اما رازگونه است:

بعید است که هر چهار نفر مذکور، حتی به شرط اعلام حضور، بتوانند از فیلتر دقیق و موشکافانه ی شورای محترم نگهبان بگذرند‌؛ و باید نشست و منتظر ماند و دید که در آخر، افراد باقی مانده چه کسانی خواهند بود! آیا این ۴ نفر همگی به صحنه خواهند آمد؟ از این ۴ نفر کدام یک تأیید صلاحیت خواهند شد؟ و در پایان: آیا مردم این بار در اقدامی سنت شکنانه، یکی از نمایندگان ادوار را دوباره به مجلس خواهند فرستاد؟ و یا بازهم چهره ای جدید را از رستم و ممسنی راهی بهارستان خواهند کرد؟

⚠ برای حسن ختام ذکر دو نکته را لازم می‌دانم:

⬆همانطور که پیشتر هم در برخی مقالات گفته شد: انتخابات آتی، #انتخابات_ائتلاف هاست.

⬇این دور، نه آرای سفید هواداران احساسی و موج گرا، نه آرای سیاه کاسبان انتخابات و خوانین نوظهور و لیدرهایِ همواره سهم خواه، بلکه #آرا_خاکستریِ بلاتکلیف و در واقع آرا متضاد و تنفرهاست که سرنوشت انتخابات را تعیین می‌کند.
تنفر کمتر=شانس پیروزی بیشتر

به قلم :احسان احسانی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی