کد خبر : 27016
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 جولای 2019 - 17:21
-

بازگشایی دفتر خدمات غیر دولتی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی؛

اتمام حجت فرماندار شهرستان رستم با متولیان صدور مجوز گلخانه ها

اتمام حجت فرماندار شهرستان رستم با متولیان صدور مجوز گلخانه ها
فرماندار شهرستان رستم گفت : قصور و کوتاهی دستگاه های ذی مدخل با توجه به شرایط جامعه و تغییر اقلیم آب و هوایی قابل گذشت نیست!؛

همزمان با بازگشایی دفتر خدمات غیر دولتی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که با حضور حسین رئیسی "رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس"، دستگاه های اجرایی شهرستان رستم به ریاست فرماندار و دبیری مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان با نشست تخصصی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم با بیان این مطلب که سازمان نظام مهندسی کشاورزی بزرگترین تشکل غیر دولتی و متشکل از دانش آموختگان، اهداف تعالی بخشی را دنبال می نماید، گفت: یکی از این اهداف، تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی با هدف کاهش تصدی گری دولت در مباحث مختلف می باشد.

حسینی به بدنه سازمان نظام مهندسی مبنی بر اینکه هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی داریم اشاره کرد و افزود: باید همه ما تلاش نمائیم که بخش های خصوصی و تعاونی ها در راستای خدمات دهی به مردم پویا و هدفمندتر گردند.

وی رهایی از کشاورزی سنتی و روی آوردن به کشاورزی مکانیزه را مورد تأکید قرار داد و اظهار نمود: با توجه به بستر مناسب و برخورداری از آب و خاک مطلوب این شهرستان، هنوز نتوانسته ایم به اهداف ارتقابخشی کشاورزی در سایه سار علم و فن آوری های به روز دست بیابیم.

فرماندار شهرستان رستم به لزوم بازنگری در امر کشاورزی و توجه به تولید محصولات ارگانیک گریزی زد و تصریح کرد: باید با تمام توان و با بهره وری از علم نوین کشاورزی، میزان ترس و دلهره را از سفره غذایی جامعه بکاهیم.

حسینی به توان بالای سازمان نظام مهندسی کشاورزی در تولید محصولات ارگانیک اذعان نمود و ادامه داد: لازم است سلامت مردم برای ما خدمت گزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در اولویت کاری قرار گیرد.

سید ابوطالب حسینی به چالش های بخش کشاورزی در اثر خشکسالی های چند ساله و تغییر اقلیم آب و هوایی اشاره کرد و گفت: ما راهی جز تغییر رویه در کشت و زراعت محصولات کم آب بر و گلخانه ای نداریم که نیاز می طلبد همه متولیان امر در این راستا نهایت همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار شهرستان رستم کشت های گلخانه ای را در مصرف بهینه آب مصرفی با تولید بیشتر و کنترل محیطی مورد بحث قرار داد و افزود: باید با تشویق و ترغیب کشاورزان و سرمایه داران به این کار، راه را برای ایجاد روستا و شهرک نمونه گلخانه ای هموار سازیم.

حسینی به تلاش دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش بروکراسی پیچیده اداری اشاره کرد و در پایان گفت: همه نهادهای ذی مدخل مرتبط با این قضیه باید با تسهیل گری در امور ایجاد گلخانه ای همکاری های لازم را داشته باشیم و با دستگاه هایی که در این ارتباط مرتکب قصور و کوتاهی گردند برخورد خواهد شد.
منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رستـم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی