کد خبر : 26208
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲

عسکری در نشست اهالی رسانه :به خاطر وجود مسئله موقوفه معین التجار بوشهری؛

در ممسنی ذهنیت بدی نسبت به “وقف” وجود دارد

در ممسنی ذهنیت بدی نسبت به “وقف” وجود دارد
عسکری با اشاره به منفی بودن ذهنیت اهالی ممسنی نسبت به وقف به خاطر موقوفه معین التجار بوشهری، از مردم درخواست کرد نسبت به اهمیت وقف در شهرستان اهتمام ورزند.؛

به گزارش خبرنگار لیدوما، مصطفی عسکری در نشست خبری، ضمن تبریک و گرامیداشت دهه "وقف" به بیان اهمیت نقش رسانه ها در ترویج "وقف" پرداختند و افزودند: سنت "وقف" ارتباط عمیقی با اندیشه های دینی و انسانی دارد و ترویج و تبلیغ این فرهنگ می تواند به مانایی انسانی کمک کند.

در ممسنی ذهنیت بدی نسبت به "وقف" وجود دارد.

ایشان با تشکر و قدردانی از رسانه های ممسنی تشریح کردند : وقف در کشور ما توانسته است منشاء رویدادهای خیر و با برکت از جمله مدرسه سازی، مسجد سازی، درمانگاه سازی و غیره باشد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ممسنی با ذکر این مطلب که رسانه ها حامیان و سفیران "وقف" هستند، ادامه داد: "وقف" اثر معنوی و نیکوی خود را در جامعه می گذارد و امید است  رسانه ها در این رابطه راهنمایی های بیشتری انجام دهند.

عسکری با اشاره به منفی بودن ذهنیت اهالی ممسنی نسبت به "وقف" به خاطر موقوفه معین التجار بوشهری، از مردم درخواست کرد با عنایت به این که موضوع وقف مورد تاکید قرآن کریم و سیره ائمه اطهار و بزرگان و عالمان دین بوده است، نسبت به اهمیت وقف در شهرستان اهتمام ورزند.

در ادامه این سخنان، عسکری یادآور شدند رسانه ها می توانند با برجسته کردن نیازها و مشکلات جامعه امروز مانند ازدواج، تهیه جهیزیه، ساخت، تکمیل و تجهیز مدارس و درمانگاهها، جامعه را در این خصوص آگاه و روشن کنند.
 
ایشان تعداد موقوفات ممسنی را ۱۵۴ مورد گزارش دادند که این موقوفات یا درآمدزایی دارند و یا غیرانتفاعی هستند و تعداد ۷۲ بقیه متبرکه را نیز برشمردند که به جزء ۲۵ مورد، بقیه به خاطر عواملی مانند نداشتن ساختمان غیرفعال هستند.

در ادامه این نشست رئیس محترم اوقاف و امور خیریه پیرامون سئوال نشریه لیدوما در مورد "کاروان های زیارتی" پاسخ دادند که ما چیزی به نام مدیریت اعزام زوار نداریم و کلیه امور زیارتی زیر نظر اداره حج و زیارت است که در ممسنی این اداره نمایندگی ندارد و تبلیغاتی با این عنوان که فلان کاروان" تحت نظارت اداره اوقاف و امور خیریه است " غیرقانونی و غیر واقعی است.

همچنین آقای خداپرست از آقای عسکری به خاطر پیگیری هایی که ایشان در زمینه مسجدسازی در روستاهای دورافتاده و محروم داشته و دارند تقدیر و تشکر کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
شاهد شنبه , ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

غصب ملک مردم توسط معین التجار بوشهری که وقف نیست.

نظرات بسته شده است.

اوقات شرعی