• تاریخ: چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۴۸
  • شناسه خبر: 24842

پاسخ ابفا روستایی شهرستان ممسنی در خصوص مشکلات آب شرب خومه زار

مهندس لشکری مدیر آبفا روستایی شهرستان ممسنی در خصوص گلایه ابوطالب کریمی عضو شورای شهر خومه زار در خصوص مشکلات اب شرب این شهر جوابیه ای ارسال کردند.                   

مهندس لشکری مدیر آبفا روستایی شهرستان ممسنی در خصوص گلایه ابوطالب کریمی عضو شورای شهر خومه زار در خصوص مشکلات اب شرب این شهر جوابیه ای ارسال کردند.     

کامبیز لشکری                                  

متن این جوابیه به این شرح است :

دوست عزیز جناب اقای کریمی،عضو شورای محترم خومه زار              

اولا:خشکسالی و کم بارشی در سالهای اخیر و مخصوصا سال جاری که کمتر از ۱۰۰ میلیمتر تا بحال بوده باعث کمبود شدید اب در جنوب کشور،فارس و شهرستان ممسنی شده است

لازم است بدانیم که بارش کمتر از ۷۰۰ میلیمتر در سال باعث ایجاد بحران و کمتر از ۴۰۰ باعث شرایط فوق بحرانی در هر منطقه میگردد که این شرایط سبب خشک شدن چاه دوم خومه زار و کم شدن اب چاه مشترک رازیانه کاری و خومه زار شده است.                              

دوما:وقتی یک روستا تبدیل به شهر میگردد مدیریت اب آن قانونا باید تحویل ابفا شهری گردد که کلیه نامه نگاریهای تحویل و تحول انجام شده ولی ابفا شهری تابحال بدلایل خود تحویل نگرفته است.                  

سوما:درخصوص ترمیم و تعویض شبکه به اطلاعتان میرساند که اعتبار ابفا روستایی خاص روستاها میباشد که این باعث محدودیت گردیده،با این حال طی این دو سه سال گذشته از ۴۰ کیلومتر شبکه داخلی شهر بیش از۲۰ کیلومتر ان توسط این مدیریت و دوست عزیزمان،شهردارسابق خومه زار،اقای سیدمهدی زارع تعویض گردیده است.       

چهارما:هر مورد شکستگی درخومه زار رویت یا اطلاع داده شود در اسرع وقت تعمیر میگردد و در حال حاضر هیچگونه شکستگی در شهرخومه زار نداریم مگر موردی که دور از چشم بوده یا توسط شهرداری ایجاد شده باشد.                       

پنجما: اداره ابفا روستایی پاسخگوی اب خومه زار بوده و هست،احتمالا ادرس اداره را ندارید.                                               

ششما: تا هفته اینده به امید خدا  کلیه بدهکاریهای ابداران،نیروهای خدماتی و…پرداخت و نیاز به نگرانی و دخالت شورا و غیره نمیباشد.                                       

هفتما: قطعی اخیر اب بدلیل سوختگی پمپ بوده که پمپ جدید خریداری ،تعویض و درمدار قرارگرفت و لازم است هر مشترک یک مخزن حداقل ۱۰۰۰لیتری برای اینچنین مواردی داشته باشد.              

هشتما:به پیشنهاد اینجانب و پیگیری نماینده محترم شهرستان جناب اقای دکترگودرزی و فرماندار محترم شهرستان مبلغ ۵۰۰میلیون تومان از اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز جهت حفر یک حلقه چاه در شهرخومه زار لحاظ شده که انشاالله به محض تخصیص و رفع مشکلات اجتماعی اقدام لازم صورت خواهد گرفت.                                                 

همچنین:پیش ازحضور اینجانب بعنوان مسئول اداره،تشویش اذهان عمومی و پخش شایعات و اکاذیب درخصوص الودگی چاه موجود درمرکز شهر باعث خروج ان از مدار ابرسانی شده تا بتوانند انرا تملک و درامدزایی کنند ولی با پیگیریهای اینجانب در دو سال اخیر الحمدالله مالکیت ان به ابفا روستایی واگذار گردیده و بزودی با بهسازی ان وارد شبکه شهر شده و با توجه به میزان دبی ان تقریبا کل نیاز ابی شهرخومه زار رابه تنهایی تامین میکند.بشرط اینکه دوستان اب شرب را به  اب پارک و اب درامد زا ترجیح دهند و دنبال منافع خود نباشند.                         

همچنین ،درهفته گذشته کارشناسان کنترل کیفی استان و شهرستان نمونه هایی ازاب چاه مذکور گرفته اند که ازمایشات اولیه نشان از سلامت کامل اب هم از لحاظ میکروبی هم ازلحاظ شیمیایی دارد و با یک کلرزنی ساده قابل شرب میباشد،هرچندما علاوه برکلرزنی نسبت به نصب دستگاه گندزدای uvهم اقدام مینماییم تا تمام شایعات روانی ان از بین برود.                                                 

اقای کریمی بزرگوار،اینجانب هم ازلحاظ حقوقی،هم ازلحاظ شرعی و وجدانی بایدجوابگوی کیفیت اب باشم ونهادهای نظارتی شهرستان واستان شامل مرکزبهداشت ودانشگاه علوم پزشکی و…روزانه گزارش خواهند داد.                                         

پس بهتراست بجای مقصرکردن این و ان،اظهارنظر درخصوص مدیریت!!!!نشراکاذیب،تشویش اذهان عمومی،دلسردی و نا امیدی مردم از دولت و نظام خدمتگزار،دخالت غیرکارشناسی درتقسیم اب،دست به دست هم دهیم یک دل و یک صدا نسبت به حل مشکل اب مردم شریف خومه زار و کل شهرستان…

به امید فردایی بهتر،درخور شهرخومه زار،شهرستان ممسنی،ومیهن عزیزمان


  1. یوسف گفت:

    درود بر مهندس لشکری فعال و پیگیر