کد خبر : 24618
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹

چه داستان غم انگیزی دارد این نورآباد ما..

چه داستان غم انگیزی دارد این نورآباد ما..

آیا عملکرد های سالهای اخیر شهرداری حسابرسی شده است؟ چرا مردم شهر که « منبع اصلی درآمدهای شهری می باشند نباید بدانند که بودجه عمومی شهر چقدر است و در چه جاهایی هزینه می گردد؟

محمود مظفریانمحمود مظفریان: نورآباد شهری است که در مشکلات بیشماری غوطه ور است،حال شهرمان اصلا خوش نیست ؛ چگونه می شود یکی از باسواد ترین شهرهای ایران و استان فارس این چنین بی بهره باشد و کسی نیست که از حقوق مردم این دیار دفاع کند .

حقیقتاً به این باور رسیده ام شورای شهر نورآباد در برآورده کردن انتظار شهروندان و مدیریت و توسعه شهر موفق نخواهد بود و مهمترین دلیل این ناموفقیت به "ضعف قانون شوراها" و "نبود توازن بین مسئولیت و اختیارات شورا" و مهمتر از همه"نبود نظام پاسخگویی مستمر اعضای شورا به قانون و شهروندان" ارتباط دارد.

بیاد نمی آورم در جایی یک یا چند عضو شورای شهرمان به دلیل اتخاذ یک تصمیم غیر کارشناسی یا حتی غیر قانونی برای پاسخگویی و جبران خسارت ناشی از بی تدبیری خود به یک نهادی احضار و ضمن برخورد با فرد خاطی ، خسارت مادی و معنوی وارده بر سرمایه های عمومی نیز جبران شده باشد؟و یا حداقل جایی از شهروندان عذرخواهی کرده باشند؟ یا از طریق رجوع به وجدان کاری و و بواسطه  فشار افکار عمومی ، اعضاء خاطی در صورت خطا ، شخصا استعفاء بدهند؟ مثل مواردی که هر از چندگاهی اخبار آن را در کشورهای شرقی می بینیم یا می شنویم

لذا  اینجانب  به عنوان یک تحصیلکرده فریاد می زنم  و دلایلی نیز برای گفته هایم دارم:

حال سؤال این است آیا انتخاب ۳  شهردار در ۵ سال با این وظیفه حیاتی همخوانی دارد؟ عزیزان شورا در همین بخش به عملکرد جمعی خود نمره چند می دهند؟ بیست؟ پانزده ؟ پنج ؟ یا صفر؟  

اگر شورای محترم شهر در محدوده شهر بخواهد برای توسعه شهر ، اصلاح فیزیکی شهر، ارتقاء مبلمان شهر و توسعه فضای سبز  و ریختن آسفالت و غیره و غیره مصوبه ای را بگذرانند، حتی برای تحقق وعده های بیش از توان دوران انتخابات خود باید " منابع مالی"کافی داشته باشد.

حال با علم به اینکه کمک های مالی دولت  بسیار ناچیز بوده بطوری که اصلا روی آن نباید حساب کرد ، لذا  می ماند درآمدهای محلی ناشی از خلاقیت مدیریت شهری ، در آمد پایدار و کافی و روبه فزون!

سئوال  من از اعضای محترم شورا این است! چند مورد از برنامه ها و پروژه های درآمدزایی را که برای شهرداری منابع مالی کافی و پایدار ایجاد کرده یا می کند ، نام ببرید

آیا عملکرد های سالهای اخیر شهرداری حسابرسی شده است؟ چرا مردم شهر که « منبع اصلی درآمدهای شهری می باشند نباید بدانند که بودجه عمومی شهر چقدر است و در چه جاهایی هزینه می گردد؟

سئوال دیگر اینکه اگر شهرداری بودجه مصوب دارد و قاعدتاً  باید درآمدها با هزینه های سالانه شهرداری دقیقا همخوانی داشته باشد آقایان لطفاً شفاف توضیح بدهند بدهی های اعلام شده از کجا بوجود آمده است؟ اگر درآمدهای شهرداری تحقق نیافته و کسری بودجه داشته اید چرا برای شهرداری تعهد مالی بدون منبع  ایجاد شده است ؟ این بدهی ها در چه سالهایی ایجاد شده است؟

اعضای محترم شورا،نمی دانم تا چه اندازه در باب توسعه فرهنگی، اجتماعی و نهایتاً توسعه شهری مطالعه داشته اید،اما باید به مردم در خصوص عملکرد حدود یکساله شورا و مصوبات آن شورا پاسخگو باشید.

شما آنقدر مردم این شهر را در امور شهری غریبه می دانید که تاکنون هیچ گونه تلاشی برای راه اندازی سایت خبری شهرداری و شواری اسلامی شهر انجام نپذیرفته است.تا نتیجه عملکردتان را بصورت مشروح در محلات مختلف به مردمی که خود ، شما را به عنوان شورا انتخاب نموده اند گزارش دهید.

به مردم بگویید چه برنامه ای دارید؟برای توسعه این شهر چه اقداماتی کرده و چه برنامه هایی در سر دارید؟

گلویمان خشک شد از بس فریاد زدیم،دست از تصاویر تبلیغاتی آسفالت معابر بردارید،این وظیفه شهرداری شهر می باشد و چگونه است که مردم بیشتر تصاویر شما را در خبرگزاریها می بینند؟

ترافیک و تمرکز زدایی از مکان فعلی بازار مشکل اصلی این شهر می باشد.چرا واقعیت را به مردم نمی گویید؟ چرا سرمایه گذاران این بخش را به سمت مکانهای مختلف شهر هدایت نمی کنید؟وضعیت اسفبار ترافیک در خیابانهای شهر و تمرکز همه صنوف در همان قلب بازار، شهر نورآباد را در هم قفل کرده است.برای رضای خدا کمی سالها دورتر را نگاه کنید و روزی را ببینید که ممکن است خیابانهای این شهر جای سوزن انداختن نداشته باشد.

بعنوان یک شهروند که نقشی در حضور شما در جایگاه شورای شهر داشته ام از شما سؤال می کنم برای سالهای آینده این شهر چه برنامه ای دارید؟ این سؤال من و جوانان این شهر می باشد که امروز نا امید تر از همیشه با پشتوانه علمی عظیم دست به دامان شهرها و استانهای همجوار،جویای کار می باشند. قطعاً یکی از دلایلی که همه مردم بصورت کاملاً غیر حرفه ای و سنتی از نماینده محترم شهرستان توقع شغل برای فرزندان خود را دارند عملکرد ضعیف شورای شهر در ادوار مختلف بوده است.می دانید تمرکز زدایی از قلب بازار این شهر چه کمکی می تواند به اشتغال این شهرستان بکند ؟ میدانید با این اقدام و با تقسیم صنوف در مکانهای مختلف شهر و استقرار چندین دستگاه خودروی ون بعنوان وسایل حمل و نقل عمومی و انتقال مسافران به مکانهای مختلف از بار ترافیکی در حجم قابل قبولی کاست؟چیزی که بر اهمیت این وظیفه خطیر و حیاتی افزوده تمرکز بیش از اندازه همه تجار و بازاریان در محدوده ی میدان امام(آموزش و پرورش قدیم) و ایضاً ساختمان دادگستری شهرستان و اداره ثبت اسناد و چندین اداره دولتی و  نیز بانکهای مهم است که روزانه خیل زیادی از مردم عزیز را به جهت انجام کارهای شخصی و اداری به آن محل سرازیر می کند.

همین عامل  بار ترافیکی و تمرکز بیش از توان آن محدوده را موجب شده و موجب آثار روانی، اقتصادی و اجتماعی نظیر تصادف، ناراحتی مردم و اثرات مخرب اجتماعی آن، جریمه های چند باره خودروهای مردم که مجبورند برای نیازهای خود به آن محدوده رجوع کنند که  برای مردم نورآباد با این سطح درآمد پایین به هیچ وجه توجیه پذیر نیست می گردد.

لطفاً با بودجه شهرداری و پول همین مردم مشکل ترافیک قلب شهر را حل و فصل کنید.اگر می خواهید برای آرامستان کاری کنید بد نیست یک سری به قبرستان جدید شهر در منطقه جابه بزنید و مشکلات آن آرمستان را حل و فصل کنید.

گفتنی ها گفته شده و آنچه مشکل مردم است مشخص،اینک این شمایید که موظفید پاسخگوی عملکردتان در یکی از نهادهای مهم و تأثیر گذار این دیار باشید.

در پایان پیشنهاد می کنم ،این  یادداشت را سرپرست محترم  فرمانداری و کارشناسان و مدیران نهادهای نظارتی شهرستان نیز مطالعه فرمایند و خرسند خواهم شد اگر نقد و نظری در خصوص یادداشت فوق برای بهره برداری حقیر مرقوم بفرمایند.

محمود مظفریان- کارشناس ارشد بازرگانی – بهمن ماه ۱۳۹۶

*حق پاسخگویی برای شورای محترم شهر نورآباد محفوظ می باشد


 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

نماد رسانه

logo-samandehi

اوقات شرعی