• تاریخ: پنج شنبه، ۲۰ مهر، ۱۳۹۶ - ساعت ۸:۲۹
  • شناسه خبر: 23520

روز “روستا و عشایر ” در تقویم کشور ثبت شد

به گفته فرماندار شهرستان رستم,با پیگیری‌ سازمان امور عشایر و همکاری شورای فرهنگ عمومی کشور، پیشنهاد «روز عشایر» همگام با روز روستا (۱۵ مهر) به عنوان روز روستا و عشایر به تصویب رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم,نمایشگاه روز ملی روستا و عشایر در بخش سورنا با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان  رستم برگزار گردید.

نمایشگاه روز ملی روستا و عشایر در بخش سورنانمایشگاه روز ملی روستا و عشایر در بخش سورنانمایشگاه روز ملی روستا و عشایر در بخش سورنا

نمایشگاه روز ملی روستا و عشایر در بخش سورنا
سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم در حاشیه این نمایشگاه گفت: با وجود جایگاه والای عشایر در اقتصاد، فرهنگ و امنیت کشور و نقش مهم آنها در تولیدات اقتصادی، ثبات فرهنگی و امنیت و مرزداری کشور، روزی به نام روز عشایر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی وجود نداشت. با پیگیری‌ سازمان امور عشایر و همکاری شورای فرهنگ عمومی کشور، پیشنهاد «روز عشایر» همگام با روز روستا (۱۵ مهر) به عنوان روز روستا و عشایر به تصویب رسید.

وی با تقدیر از دست اندر کاران برگزاری این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه، محصولات، تولیدات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر به خوبی در معرض بازدید مردم قرار گرفته است. عشایر و روستاییان نمونه بارز اقدام و عمل برای موضوع اقتصاد مقاومتی که دغدغه و تاکید مقام معظم رهبری است، بوده و با کمترین توقع و بیشترین تلاش، موضوع اقتصاد مقاومتی را در مرحله اقدام و عمل عینیت می‌بخشند. این رویکرد می‌‌تواند در میان آنان الگو سازی شده و به سایر جوامع نیز انتقال یابد.


نظرات بسته شده است.