• تاریخ: سه شنبه، ۳۱ مرداد، ۱۳۹۶ - ساعت ۹:۲۷
  • شناسه خبر: 23188

هشدار فرمانده انتظامی ممسنی به انتشار فراخوان تجمع

 فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی به  گردانندگان و کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص گروه ها و کانال‌های تلگرام در مورد انتشار فراخوان تجمع و تشویش اذها

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی به  گردانندگان و کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص گروه ها و کانال‌های تلگرام در مورد انتشار فراخوان تجمع و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هشدار داد. 
 
🔸سرهنگ محمد عبادی نژاد با اشاره به لزوم رعایت قانون و مقررات به ویژه در حوزه انتشار مطالب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  گفت: سودجویان در همه حوزه‌ها اعم از حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی به صورت سازمان یافته ، از اینترنت در گسترش بحران‌سازی، تهییج افکار عمومی، راه اندازی جنگ روانی و اطلاع رسانی دروغین و فضاسازی اغواگرایانه بهره برداری می‌ نمایند. 
وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر فضای مجازی کانون انتشار بیشترین اخبار جعلی و کذب بوده، به طوریکه افراد بدون اطلاع از قوانین موجود و بدون در نظر گرفتن تبعات انتشار یک خبر  خلاف واقع یا جعلی اقدام به بارگذاری و انتشار محتوا در بستر اینترنت می‌کنند. 
 
سرهنگ عبادی نژاد  با اشاره به انتشار  اخبار فراخوان ها و تجمعات غیرقانونی در پایگاه‌های اینترنتی نامعتبر و پذیرش آن از سوی برخی شهروندان یادآور شد: انتشار فراخوان و برگزاری تجمع‌های غیرقانونی برای منتشرکنندگان و تجمع کنندگان مشکل ساز خواهد شد. 
 
این مقام انتظامی تاکید کرد: برگزاری هرگونه تجمع بدون اخذ مجوز، تخلف بوده و براساس قانون با متخلفان رفتار می شود لذا شهروندان به استناد  اخبار کذب منتشر شده در فضای مجازی در دام طراحان و گردانندگان این کانال‌ها ، گروه‌ها و صفحات  قرارنگیرند. 
 
عبادی نژاد در پایان افزود: دعوت به تجمعات غیر قانونی در شبکه های اجتماعی که موجب سلب آرامش و آسایش شهروندان و بر هم زننده نظم و امنیت جامعه است، جرم بوده و پلیس فتا با منتشر کنندگان این گونه اخبار کذب و فراخوان های غیر قانونی در فضای مجازی برابر قانون رفتار می نماید. 
 
سرهنگ عبادی نژاد  افزود، برابر ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی، هر کس گروه یا جمعیتی بیش از دو نفر را در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوانی تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود، به حبس از دو تا ده سال محکوم می شود . و برابر ماده ۵۰۰ – هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه ها و سازمانهای مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یک سال محکوم خواهد شد . 
 
📮 تلگرام دیارممسنی 👇👇
━━━━━━━━━
📡  T.me/diareMamasani


نظرات بسته شده است.