• تاریخ: یکشنبه، ۱۵ مرداد، ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۲
  • شناسه خبر: 23073

قطعی برق شهر نورآباد به دلیل سوختن کابل اصلی

مهندس رستمی رئیس اداره برق شهرستان ممسنی علت خاموشی شب گذشته در شهر نورآباد را سوختن کابل اصلی به دلیل مصرف بالای شبکه عنوان کرد

مهندس فرشید رستمیبه گزارش دیارممسنی,در ساعات پایانی شب گذشته اهالی شهر نورآباد شاهد خاموشی چند باره و قطعی برق بودند موضوعی که در سالهای اخیر کمتر پیش آمده بود. مهندس فرشید رستمی رئیس اداره برق شهرستان ممسنی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دیارممسنی علت قطعی برق شهر نورآباد در شب کذشته را سوختن سر کابل اصلی خط انتقال برق ( خط هلال احمر) عنوان کرد و گفت : متاسفانه علی رغم هشدارها و توصیه هایی که داشتیم بسیاری از مردم رعایت نمیکنند و در مصرف برق صرفه جویی نمیکنند. شب گذشته نیز سرکابل اصلی انتقال برق شهر نورآباد که مناطق زیادی را تغذیه میکند به دلیل مصرف بیش از حد و خارج از توان شبکه ترکید و باعث خاموشی در شهر نورآباد شد که با تلاش همکاران فنی بخشی از بار این خط را به خطوط دیگر انتقال دادیم تا جوابگو باشد.

رئیس اداره برق از شهروندان درخواست کرد با توجه به فشار زیاد گرمای هوا در ساعات اوج مصرف حتما به فکر دیگر همشهریان باشند و در مصرف برق صرفه جویی کنند. به گفته ی مهندس رستمی صرفه جویی در ساعات ۱۲ ظهر الی ۱۶ عصر و ۲۰ الی ۲۴ شب که اوج بار می باشد میتواند کمک زیادی به پایدار بودن جریان برق کند.


نظرات بسته شده است.