• تاریخ: ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
 • شناسه خبر: 2069

کشف یک غار قدیمی در اسکان عشایر نورآباد

رئیس میراث فرهنگی ممسنی گفت با اطلاع یافتن از وجود غاری در کوههای اطراف شهر نوراباد با همکاری فرمانداری و دیگر متولیان امر یک گروه غارنوردی برای شناسایی جزئیات این غار اعزام شد.

برزو محمودی رئیس میراث اداره میراث فرهنگی و گردشگری ممسنی گفت: از ساعت ۱۰صبح تا ساعت ۱۴ دیروز این گروه غارنورد تا عمق ۱۱۰متری را در نوردیدند و در این غار با آثاری از جمله سکونتگاههایی از زندگی انسان و حوض آب و قندیل هایی روبرو شده اند.

کشف غار در نورابادممسنیکشف غار در نورابادممسنی

وی با اشاره به اینکه اطلاعات کسب شده هنوز ناقص می باشد اظهار داشت : امروز چهارشنبه نیز هم در این خصوص کاوشهایی صورت خواهد گرفت .
محمودی در خاتمه گفت : با تکمیل شدن اطلاعات مربوط به این غار از طریق رسانه ها مشخصات غار در اختیار مردم قرار خواهد گرفت .

غار در اشکان ممسنی

کشف غار در شهرستان ممسنیکشف غار در ممسنی

گفتنی است جای جای شهرستان نورآباد ممسنی به عنوان یک شهر تاریخی و قدمت بالا آثاری از دوران هخامنشیان ، اشکانیان ، ساسانیان و دیگر سلسله های ایرانی وجود دارد .
 

 1. TRD می‌گه:

  امیدوارم سازمان میراث فرهنگی شهرهمیشه سربلندم به خوبی ازاین غارحفاظت کند نه مثل بعضی ازآثارقدیمی که کشف نشدنشون بهتر ازکشف شدنشونه ومتاسفانه بعدازکشف به دلیل عدم مراقبت ومحافظت ازآنان تخریب شده و ازبین میروند.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. TRD می‌گه:

  امیدوارم سازمان میراث فرهنگی به خوبی ازاین غارحفاظت کند وهمیشه سالم بماند نه مثل بعضی ازآثارقدیمی که کشف نشدنشون بهتر ازکشف شدنشونه متاسفانه بعداز کشف این آثار گرانقدر به دلیل عدم مراقبت ومحافظت ازبین میروند.

  Thumb up 0 Thumb down 1