• تاریخ: ۱۳۹۴/۰۷/۲۱
  • شناسه خبر: 1790

سه شرور مسلح در کازرون به دار مجازات آویخته شدند

۳ شرور مسلح که با شرکت در سرقت‌های مسلحانه متعدد، قتل و قدرت نمایی با اسلحه، امنیت منطقه کازرون را خدشه‌دار کرده بودند صبح دیروز در ملا‌عام به دار مجازات آویخته شدند.

متهمان که نریمان، یاسر و ناصر نام داشتند کلکسیونی از جرایم مختلف ازجمله به شهادت رساندن یک مأمور پلیس در استان فارس را در پرونده‌ خود ثبت کرده و از سوی دادگاه انقلاب شهرستان کازرون به اعدام محکوم شده بودند.آنها با تشکیل باندی مخوف دست به سرقت، شرارت و جنایت در شهرهای کازرون، ممسنی و استان بوشهر زده و بین مردم رعب و وحشت زیادی ایجاد کرده بودند.

یکی از اعضای باند جوانی به نام ناصر بود که اردیبهشت‌ماه سال ۹۰از سوی یگان تکاور پلیس استان فارس درحالی‌که در کوه‌های اطراف شهر کنارتخته مخفی شده بود، در داخل یک چادر عشایری دستگیر شد. او علاوه بر سرقت‌های مسلحانه، ۳قتل نیز در پرونده‌اش داشت. عضو دیگر باند جوانی به نام یاسر بود که متهم به معاونت در قتل ۷نفر در کنارتخته و دیگر شهرها بود.

یاسر نیز علاوه بر قتل متهم به سرقت مسلحانه، درگیری مسلحانه با مأموران پلیس، تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در منطقه خشت و کنارتخته، سرقت خودروی شرکت نفت و حمل و نگهداری سلاح و مهمات بود. نریمان آخرین عضو این باند بود که جرایم مختلفی از راهزنی تا سرقت مسلحانه در پرونده‌اش ثبت کرده بود.

این شرور در جریان سرقت از یک طلافروشی در شهرستان کازرون علاوه بر مجروح کردن صاحب طلافروشی، یک مأمور نیروی انتظامی را مقابل کلانتری مجروح کرده بود. اعضای این باند پس از اینکه سال ۹۰از سوی پلیس دستگیر شدند در دادگاه انقلاب کازرون پای میز محاکمه قرار گرفتند و با توجه به فهرست بلندبالایی از جرایم خشن که در پرونده خود ثبت کرده بودند، از سوی دادگاه محارب شناخته شده و به اعدام محکوم شدند.

این حکم پس از تأیید در شعبه ۳۲دیوان عالی کشور و موافقت معاون اول قوه قضاییه(تنفیذ) با اجرای آن، سحرگاه دیروز در مقابل چشمان مردم کازرون و در ملا‌عام اجرا و هر سه‌جوان جنایتکار به دار مجازات آویخته شدند. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، این باند مخوف ۳عضو دیگر هم داشت که هر کدام از آنها پس از محاکمه در دادگاه به تحمل ۱۰سال حبس و تبعید محکوم شدند. این در حالی است که یکی دیگر از اعضای این باند نیز چند سال قبل هنگام درگیری با پلیس کشته شد.