• تاریخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
  • شناسه خبر: 1561

شهر ما خانه ما نیست !!

ریختن نخاله,زباله و سبدهای خالی در پیاده رو های شهر نورآباد از جمله معظلاتی است که می طلبد شهروندان و شهرداری نسبت به آن حساسیت بیشتری داشته باشند

دو هفته پیش وقتی از جلسه تودیع و معارفه فرمانده منطقه انتظامی ممسنی برمیگشتم در پیاده رو شاهد انبار شدن آشغال,سبد جا میوه,و خاک های ناشی از حفر کانال در بازار نورآباد بودم,گمان کردم لابد تا عصر یا نهایتا فردا توسط ماشین زباله حمل خواهند شد..اما دیروز بازهم همان مسیر از میدان امام تا بانک مسکن را پیمودم در کمال تعجب دیدم هیچ تغییری نکرده البته شاید حمل شده ولی مجدد همان وضعیت قبلی را دارد.

شاید باورتان نباشد اما تصایر زیر مربوط به مرکز شهر نورآباد و حدفاصل میدان امام  تا بانک مسکن هست.

شهر نورآباد


وضعیت شهرداری

آیا کسانی که چنین زباله ها را در پیاده رو قرار میدهند شعار شهر ما خانه ما را فراموش کردند؟آیا چنین کسانی در خانه خود هم چنین رفتاری را دارند؟ شهر خانه دوم ماست و ای کاش در زیبایی و تمیزی آن کوشا باشیم.اما بعید میدانم چنین افرادی  شهر را خانه خود بدانند و آنرا محل کسب و سود میدانند تا خانه خود!!


ظاهر شهر

این تصویر مربوط به حفر کانالی در کنار بانک انصار است علی رغم گذشت چند هفته هنوز گل و سنگ های آن در پیاده روز و در میدان اصلی شهر رها شده است.در کنار آن سبدهای خالی میوه.گونی های خالی نیز تصاویر زننده ای را رفم زده است


نورآبادممسنی

تصویر فوق وضعیت بهداشت جدول در میدان اصلی شهر نورآباد است!


اینکه چرا در سطح شهر و آنهم مسیرهای پرتردد  چنین وضعیتی داشته باشد سوالی است که هنوز به پاسخ آن نرسیدم.آیا مقصر این وضعیت اهل بازار و کسبه هستند که ضایعات فروشگاه خود را نه در سطل زباله که در کانال و یا در پیاده رو قرار میدهند یا اینکه مقصر شهرداری است که قوانین سخت گیرانه ای در قبال متخلفین اعمال نمیکند؟

اگر نیم نگاهی به جدول در میدان امام از هنرستان شهید مرادی تا بانک ملت بیندازید وضعیت تاسف باری دارد.علاوه بر اینکه چهره ی شهر را زشت جلوه خواهد داد.باعث بیماری هایی نیز خواهد شد.که امید است اولا شهرداری نسبت به نصب چندین سطل زباله بزرگ در اکثر نقاط شهر اقدام کند ثانیا به  کسبه شهر اعلام کند با کسانی ضایعات خود را در جدول و پیاده رو رها کنند برخورد خواهد کرد.

نصب اعلامیه,نوشته های  تبلیغاتی روی دیوار ,دل نوشته ها و یادگاری ها روی دیوار,از دیگر معظلاتی است که شهر نورآباد با آن دست و پنجه نرم میکند.

یقینا شهردار جدید و خوش فکر نورآباد برای معظلات شهری,ساماندهی پیاده روها,و بهبود وضعیت شهر برنامه هایی خواهند داشت که امیدواریم با تعامل شهروندان با وی زمینه ایجاد یک شهر زیبا را فراهم کنیم/انشاالله


  1. سعید گفت:

    شهر***بو کرده.کل هنر شهرداری پاشیدن اب با تانکر اب به حاشیه خیابون با ماشین تانکری با سرعت ۱۰۰ کیلومتری است.

    Thumb up 6 Thumb down 1

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.